Reklama
Wyświetlenia 5159
15 marca 2024

Jak przygotować się do zakupu manipulatora?

DALMEC Zakup Manipulatora

Wybór manipulatora to wymagające zadanie zakupowe zarówno dla klienta, jak i producenta oraz dostawcy rozwiązań. Jedna strona powinna zgromadzić jak najwięcej informacji dotyczących przeznaczenia manipulatora, a druga – w oparciu o te dane przygotować spersonalizowaną ofertę. Dobra współpraca między klientem a producentem gwarantuje, że w hali stanie najlepszy dla danych warunków pracy manipulator.

Jak się przygotować do zakupu manipulatora przemysłowego?

Przygotowując się do rozmowy z przedstawicielem producenta czy tworząc zapytanie ofertowe, klient powinien wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim koniecznie musi określić typ przenoszonego produktu, jego gabaryty, wagę. Generalnie powinien stworzyć możliwie jak najszerszy opis produktu, który pozwoli określić jego specyfikę, istotną z punktu widzenia działania manipulatora. Przedstawiciele Dalmec zawsze podczas „wizji lokalnej”, jeszcze przed przygotowaniem oferty, przeprowadzają z klientem bardzo dokładny wywiad dotyczący specyfiki pracy i produktu (zob. solidny wywiad to podstawa). Niestety nie wszyscy producenci podchodzą do przygotowania oferty w ten sposób.

Co się liczy przy wyborze manipulatora przemysłowego?

Manipulator przemysłowy to sprzęt przygotowany do pracy w bardzo różnych warunkach. W zależności od przenoszonego materiału, odległości przenoszenia, wagi produktu, jego wielkości, producent dobiera najlepszą dla danego klienta wersję. To właśnie te dane pozwalają stwierdzić, czy potrzebny jest manipulator linkowy, czy model ze sztywnym układem ramion. Zapytanie ofertowe powinno zawierać m.in.:

  • typ, wymiary, wagę przenoszonego produktu
  • informację, czy manipulator ma obsługiwać jeden, czy więcej typów produktu
  • dane dotyczące sposobu manipulowania produktem
  • specyfikę miejsca pobierania i odkładania produktu
  • informację o odległości
  • dodatkowe dane dotyczące otoczenia pracy manipulatora (np. strefa czysta lub wybuchowa)

Więcej o tym, jak przygotować się do zakupu manipulatora na stronie:
blog.dalmec.pl/jak-przygotowac-sie-do-zakupu-manipulatora

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
DALMEC POLSKA Sp. z o.o.
05-500, Piaseczno
Pulawska 44
tel.: +48 22 7165724