Reklama
Wyświetlenia 3655
14 marca 2024

PAGEN z UNICEF pomaga dzieciom, których kraj przestał być domem

PAGEN Unicef 1

PAGEN wspiera dzieci poprzez program „Przyjaciel UNICEF”. Firma przedłużyła partnerstwo na kolejny rok i przekazała środki, które UNICEF Polska przeznaczy na pomoc najmłodszym, cierpiącym z powodu kryzysów humanitarnych związanych między innymi z konfliktami zbrojnymi.

W ubiegłym roku konflikty zbrojne, klęski żywiołowe, epidemie chorób i brak bezpieczeństwa żywnościowego stawiały dzieci w krytycznym położeniu. W wielu przypadkach te zagrożenia nakładały się na siebie i wzajemnie potęgowały. Najmłodsi wciąż potrzebują naszego wsparcia, dlatego UNICEF niesie im pomoc w kompleksowy, systemowy sposób, ratując ich życie, zdrowie oraz przyszłość. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia partnerów oraz darczyńców, w tym firmy PAGEN, która przedłużyła swój udział w programie „Przyjaciel UNICEF” na kolejny rok.

Od Strefy Gazy po Ukrainę, od Haiti po Sudan, dla milionów dzieci ich kraje przestały być domem. Decydując się na kontynuację współpracy z UNICEF Polska wierzymy, że wspólnie możemy budować bezpieczny świat dla przyszłych pokoleń, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. W duchu przyjaźni propagujemy pokój, empatię i wzajemny szacunek mając świadomość, że właśnie tych wartości szczególnie brakuje w wielu miejscach na świecie – powiedziała Katarzyna Chamioło, prokurent PAGEN Sp. z o.o., koordynująca projekty CSR.

UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy świata biznesu z trzecim sektorem. „Przyjaciel UNICEF” to jeden z programów dla przedsiębiorstw, które chcą aktywnie pomagać dzieciom i włączać do swych strategii biznesowych konkretne działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Współpraca z UNICEF Polska to kompleksowe wsparcie najmłodszych w osiąganiu przez nich pełnego potencjału w drodze ku lepszej przyszłości. Więcej informacji znajduje się na stronie www.unicef.pl/biznes.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
PAGEN SP. Z O.O.
32-864, Gnojnik
Gnojnik 699
tel.: +48 14 68 69 919
fax.: +48 14 63 93 116