Reklama
Wyświetlenia 3576
13 marca 2024

Popularność nowoczesnych ogrodzeń w konstrukcji z aluminium

wykonane kopleksowe ogrodzenie aluminiowe czarny mat z drewnopodobnymi panelami
fot. Producent ogrodzeń Kamil Widełka | Kopleksowe ogrodzenie aluminiowe (czarny mat z drewnopodobnymi panelami)

W ostatnich latach widać trend wzrostowy w budowie ogrodzeń frontowych z aluminium. Dużą popularnością cieszą się też bramy – ze względu na lekką aluminiową konstrukcję. Automatyka takich bram nie wymaga zastosowania tak mocnych siłowników, jak ma to miejsce w przypadku bram stalowych. Przęsła aluminiowe oraz bramy ogrodzeniowe można pomalować proszkowo praktycznie w dowolnym kolorze. Te cechy sprawiają, że ogrodzenia stają się kompletne pod względem designu, stylu i wytrzymałości.

Popularność aluminium

  • Niewielka waga i duża odporność: Aluminium jest lekkim materiałem w odróżnieniu od stali i betonu. Konstrukcje aluminiowe są mniej czasochłonne w montażu w odróżnieniu od ciężkich odpowiedników ze stali. Elementy ogrodzeniowe są łatwiejsze i wygodniejsze w transporcie, a także mniej narażone na uszkodzenia i deformacje.
  • Wysoka estetyka i brak konserwacji: Aluminium daje duże możliwości w zakresie wzorów i wykończeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Bardzo popularne są ogrodzenia imitujące drewno. Mimo niewielkiej wagi są bardzo odporne na korozję i idealnie nadają się na zewnątrz.
  • Wytrzymałość na naprężenia: Aluminiowe elementy ogrodzeniowe są wytrzymałe na naprężenia dynamiczne, dlatego są często wykorzystywane w branży motoryzacyjnej.

Wady aluminium

Konstrukcje aluminiowe nie są pozbawione wad, oto najważniejsze z nich w zestawieniu ze stalą:

  • Mniejsza wytrzymałość od stali: W przypadku dużych obciążeń stal zdecydowanie wygrywa z aluminium. Stal jest twardsza i bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy.
  • Trudność spawania: Spawanie aluminium jest bardziej skomplikowane w odróżnieniu od innych metali. Wymaga też sporych umiejętności oraz odpowiedniego sprzętu.

Nowoczesny materiał w budowie ogrodzeń

Czy aluminium wpisuje się kanony nowoczesności? Odpowiedź jest jednoznaczna: TAK. Mimo swoich wad materiał jest doskonałą konstrukcją do budowy elementów ogrodzeniowych. Niska waga elementów oraz modułowa budowa sprawia, że wielu inwestorów kupuje materiał i dokonuje montażu na własną rękę. Gotowe modele ogrodzeń można nabyć w markecie lub zamówić bezpośrednio u producenta. Ogrodzenia zamawiane u producenta mogą być spersonalizowane pod nasze oczekiwania względem wymiarów, kształtów, kolorów i innych elementów, jak napędy do bram itp.

ogrodzenie palisadowe zbudowane z paneli aluminiowych

Zainspiruj się i zobacz, jak może wyglądać nowoczesne ogrodzenie

Czy aluminium jest ekologiczne?

Aluminium jest w 100% recyklingowane. Proces recyklingu aluminium jest efektywniejszy w odróżnieniu od produkcji z surowego boksytu, gdzie zapotrzebowanie na energię jest o zdecydowanie większe.

bramna przesuwna

Brama przesuwna z aluminium

Gdzie jeszcze popularne jest aluminium

Aluminium znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, jak budownictwo, motoryzacja, elektronika. W przypadku branży budowlanej z aluminium często wykonywane są ramy okien, drzwi, elementy wykończeniowe wnętrz i ogrodzenia. Ciekawostką jest fakt, że aluminium szeroko wykorzystywane jest w przemyśle kosmicznym.

Widelka Logo

Producent ogrodzeń Kamil Widełka
+48 794 394 599
kamilwidelka0304@gmail.com

Dane adresowe:
Bocheńska 124,
32-800 Brzesko

Artykuł promocyjny