Reklama
Wyświetlenia 3734
13 marca 2024

Czym się kierować, decydując się na montaż rolet zewnętrznych?

roleta podtynkowa integro kolor antracyt
fot. STUDIOROLET | Roleta podtynkowa Integro

Ciężko na zadane pytanie udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi jednym zdaniem. Postaramy się rozwinąć temat i przedstawić kilka aspektów, którymi powinniśmy się kierować decydując się na montaż rolet zewnętrznych.

1. Integracja ze stylem architektonicznym budynku

Przy nowych budynkach jeszcze przed wykonaniem termoizolacji możemy wybrać odpowiedni system. Podtynkowy system umożliwia ukrycie rolety zewnętrznej pod późniejszą elewacją budynku. Wiele osób decyduje się na ten rodzaj rolet zewnętrznych ze względu na estetykę i spójny design domu. Rolety adaptacyjne wybierane są szczególnie przez osoby, które posiadają już termoizolację budynku. Ten rodzaj rolet montowany jest najczęściej na ramie okiennej.

2. Wybór odpowiedniego typu rolet i sterowania

Istnieje wiele rodzai rolet zewnętrznych m.in. modele podtynkowe, SK45. Kolejny podział to system sterowania roletami, który podzielić można na manualny lub automatyczny. Sterowanie manualne odbywa się za pomocą linki. Sterowanie automatyczne może odbywać się drogą radiową (bezprzewodowo) za pomocą pilota lub przewodowo przełącznikiem umieszczonym na ścianie. Sterować roletami możemy również przy pomocy smartfona.

roleta adaptacyjna montowana w domu jednorodzinnym

Roleta adaptacyjna w domu jednorodzinnym

3. Jakość wykonania rolet

Decydując się na zakup rolet zewnętrznych warto postawić na produkt wysokiej klasy. Rolety, które zbudowane są z jakościowych materiałów, mają wyższą odporność na działania czynników zewnętrznych, takich jak: mróz, wiatr, słońce. To inwestycja na lata, dlatego nie warto działać pochopnie i kierować się wyłącznie ceną.

roleta integro wyroznia niewidoczna skrzynka schowana pod elewacja

Roletę Integro wyróżnia niewidoczna skrzynka schowana pod elewacją

4. Zakup rolet, na czym można zaoszczędzić

Decydując się na zakup rolet, nie należy zapominać o równowadze między oszczędnością a jakością. Warto zainwestować w solidny produkt, który w perspektywie czasu może przynieść większe oszczędności. Jeśli nie planujesz samodzielnego montażu, a poszukujesz do tego celu firmy i zależy Ci na korzystniejszych cenach, możesz rozważyć wybór firmy niekoniecznie z Krakowa, a jego okolic. Często przedsiębiorstwa działające poza centrum dużych miast, jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Poznań mogą swoje usługi wykonywać w nieco niższych stawkach. Jeśli nie powierzamy zlecenia lokalnej firmie, tylko odległej, warto sprawdzić ich realizacje. Zapoznaj się z produktami związanymi z roletami zewnętrznymi oraz opinie, zanim dokonasz ostatecznego wyboru. Właściwe rozeznanie rynku pozwala uniknąć wielu problemów i uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny.

roleta standardowa montowana w gabinecie wetyrenaryjnym

Roleta standardowa montowana w gabinecie weterynaryjnym

Poznaj trendy na rok 2024 w dziedzinie projektowania rolet

Jak każdy nowy rok, tak samo i 2024 rok przynosi nowe trendy w dziedzinie projektowania rolet zewnętrznych. Wprowadzane innowacje mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa, estetyki, funkcjonalności oraz wpływają na efektywność energetyczną domów. Jednym z kluczowych trendów w 2024 r. będzie stosowanie ekologicznych materiałów. Coraz bardziej na popularności zyskują trwałe, ale zarazem łatwe w recyklingu materiały z recyklingowego aluminium. W tym roku możemy się spodziewać również pojawienia się nowych i bardziej zaawansowanych systemów sterowania i rozwiązań optymalizujących koszty zużycia energii. Z pewnością będzie to też krok w kierunku minimalizmu w kwestii designu. Dominować będą proste linie i subtelne kolory w odcieniach szarości i delikatnego beżu.

STUDIOROLET

Artykuł promocyjny