Reklama
Wyświetlenia 4005
11 marca 2024

Krwiobus ponownie w DRUTEX

DRUTEX Krwiobus 4

W piątek, 8 marca, DRUTEX, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku, po raz kolejny zorganizował akcję honorowego oddawania krwi na terenie firmy. Wzięło w niej udział około 50 pracowników, którzy oddali w sumie ponad 20 litrów krwi. Drużyna HDK w bytowskiej spółce liczy już kilkaset osób.

Włączając się w szczytną akcję propagowania HDK, DRUTEX po raz kolejny umożliwia pracownikom oddawanie krwi na miejscu, w mobilnym punkcie, tzw. krwiobusie. Podczas dotychczasowych sześciu, zainicjowanych w ubiegłym roku akcji, w sumie pracownicy bytowskiej firmy oddali niemal 100 litrów krwi. Kolejne, najbliższe przyjazdy „krwiobusa” zaplanowano na 12 kwietnia i 24 maja.

Zainteresowanie udziałem w akcji wśród naszej załogi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, stąd też decyzja o jej kontynuowaniu. DRUTEX od wielu lat jest zaangażowany w projekty CSR, ale w to szlachetne przedsięwzięcie włączają się bezpośrednio nasi pracownicy, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni – powiedział Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie DRUTEX.

Mobilny punkt poboru krwi podczas swoich wizyt rozpoczyna pracę o godzinie 10.00, a ostatnie osoby są zapisywane o 15.30. Wszystkim pracownikom, którzy zdecydują się na oddanie krwi, wręczane są przez firmę vouchery zakupowe.

Nasza współpraca z RCKiK im. Jana Pawła II w Słupsku rozpoczęła się już kilka lat temu, ale wcześniej sprowadzała się głównie do wspierania akcji promocyjnych. Teraz ma już inny wymiar. Jesteśmy bardzo dumni z naszych pracowników. Dziękuję im jednocześnie za wcześniejsze sugestie i podpowiedzi, które znacząco ułatwiają organizację tego przedsięwzięcia – dodaje Adam Leik.

Mobilny punkt poboru krwi w firmie DRUTEX stacjonuje podczas akcji na parkingu obok hali produkcyjnej nr 17 przy ul. Lęborskiej w Bytowie.

Redaktor:

DRUTEX S.A.
77-100, Bytów
ul. Lęborska 31
tel.: 059 8229101
fax.: 059 8229103