Reklama
Wyświetlenia 3792
7 marca 2024

Profile transportowo-montażowe Metal-Plast 6. generacji zgodne z REACH już dostępne!

Metal Plast Profile 1

Zgodnie z zaktualizowanym rozporządzeniem REACH opublikowanym 8 maja 2023 roku zabronione będzie wykorzystywanie regranulatów PVC zawierających więcej niż 0,1% Pb (ołowiu). Jest to kluczowy krok w kierunku ochrony środowiska i zdrowia publicznego. Szczególnie istotne jest, że dla profili technicznych zakaz ten nabierze mocy z dniem 29 listopada 2024 roku. Nowe przepisy wymuszają adaptację w branży, skłaniając producentów do poszukiwania bardziej zrównoważonych i bezpiecznych alternatyw, a jednocześnie stawiając przed nimi wyzwania związane z dostosowaniem się do nowych standardów.

Profile spełniające wymagania REACH już dostępne w Metal-Plast

Choć nowe przepisy wejdą w życie dopiero z końcem listopada, Metal-Plast już dziś proponuje swoim klientom profile transportowo-montażowe zgodne z wymaganiami zaktualizowanego rozporządzenia REACH. Wszystkie oferowane modele są przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. PVC, z którego produkowane są profile, to materiał nie tylko wysokojakościowy, ale także spełniający surowe kryteria dotyczące bezpieczeństwa, zdrowia oraz ochrony środowiska. Jest to rezultat ciągłego zaangażowania firmy w rozwój produktów z myślą o minimalizacji wpływu na środowisko.

6 generacja profili

Najnowsza linia profili Metal-Plast to nie tylko ekologiczny krok naprzód, ale także szereg innowacji i ułatwień. Na rynku już dostępne są profile oznaczone symbolami AS6, ASG6, BS6, BSC6, NKM6, SA6, V6 oraz VG6. Tak jak poprzednie serie, nowe modele są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami okiennymi.

Idealne rozwiązanie w budownictwie energooszczędnym

6 generacja profili podokiennych została zaprojektowana z myślą o poprawie izolacji termicznej, aby sprostać oczekiwaniom rynku w zakresie zwiększenia efektywności montażu okien. Nowe modele 7-komorowe charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami izolacji termicznej, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem do zastosowania w budownictwie energooszczędnym. Dzięki wypełnieniu komór spienionym poliuretanem współczynnik przenikania ciepła został dodatkowo obniżony. Solidna konstrukcja siedmiokomorowa oraz możliwość wypełnienia komór pianą poliuretanową o współczynniku lambda λ=0,022 – 0,023 W/mK gwarantują, że każdy profil 6 generacji osiąga bardzo wysokiej parametry izolacyjności cieplnej.

Większa wygoda podczas montażu

W nowych modelach profili transportowo-montażowych dokonano obniżenia tzw. sprężynki, co skutkuje zwiększeniem wygody podczas wpinania oraz przyspieszeniem procesu montażu. Modyfikacje w konstrukcji profili umożliwiają ich łatwiejsze wpinanie w system za pomocą mechanizmu „klik”, co skutecznie zapobiega wypadaniu z ościeżnicy. Dzięki temu proces montażu staje się prostszy i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi.

Metal Plast Profile 2

Bogata oferta zapewniająca pewność dostaw

Różnorodna oferta produktowa oraz szeroka gama zamienników, jak również sprawnie funkcjonujący park produkcyjny to kluczowe czynniki zapewniające bezpieczeństwo i ciągłość dostaw. Bogata oferta dostępnych modeli sprawia, że do każdego systemu okiennego można dopasować przynajmniej 2, a często nawet 3 lub 4 różne warianty profili. Połączenie trwałego materiału, jakim jest PVC, z nowatorskimi technologiami czyni profile transportowo-montażowe firmy Metal-Plast doskonałym wyborem w kontekście współczesnych projektów budowlanych, które kładą nacisk na efektywność energetyczną.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
METAL-PLAST sp. z o.o.
58-160, Świebodzice
Ciernie 157 B
tel.: +48 74 666 58 00