Reklama
Wyświetlenia 4146
7 marca 2024

OKNOPLAST FOR ART. Rekordowa liczba zgłoszeń

OKNOPLASTforArt

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń i wizualizacji prac do drugiej edycji międzynarodowego konkursu dla artystów OKNOPLAST FOR ART. Organizatorzy dziękują wszystkim twórcom za nadesłane prace.

Termin naboru prac do konkursu upłynął 4 marca 2024 roku. Tegoroczna edycja przyciągnęła imponującą liczbę zgłoszeń – napłynęło blisko 300 propozycji od artystów z Polski i z całej Europy, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu projektem. Jest to kolejny dowód na rosnące znaczenie i popularność na mapie wydarzeń artystycznych w Polsce.

Zeszłoroczna edycja konkursu OKNOPLAST FOR ART zgromadziła prace nadesłane przez ponad 200 artystów z całej Unii Europejskiej, co uznaliśmy za wielki sukces. W drugiej edycji, z prawdziwą przyjemnością przyjęliśmy imponującą liczbę 295 propozycji. Nietypowy pomysł, jakim jest stworzenie dzieła sztuki z wykorzystaniem okna, spotkał się z entuzjazmem zarówno środowiska artystycznego, jak i odbiorców sztuki. Świadczy to o tym, że niestandardowe projekty artystyczne inspirują twórców, angażując społeczność artystyczną w tworzenie czegoś niepowtarzalnego – mówi Magdalena Cedro-Czubaj, szefowa marketingu OKNOPLAST.

W kolejnym etapie tegorocznej edycji konkursu (w dniach 6-7 marca) odbędą się obrady jury, podczas których wyłonione zostaną zwycięskie prace. Po ogłoszeniu wyników laureaci otrzymają szczegółowe informacje dotyczące dalszych kroków, włączając procedurę wysłania do nich okien, na których powinna być zrealizowana praca przedstawiona wcześniej w nadesłanej do organizatora wizualizacji.

Dla artystów, którzy zostaną wyłonieni przez jury przewidziane są nagrody pieniężne: 7000 euro dla zwycięzcy, a dla pozostałych zdobywców miejsc na podium przewidziano odpowiednio: 3000 i 2000 euro. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w krakowskim MOCAK-u, muzeum znanym z prestiżowych wystaw i projektów poświęconych sztuce współczesnej. Dodatkowo staną się one częścią kolekcji sztuki OKNOPLAST.

Planowany termin wystawy pokonkursowej i wernisażu to czerwiec 2024 roku w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie. Organizatorzy raz jeszcze dziękują wszystkim za udział w konkursie OKNOPLAST FOR ART i życzą szczęścia każdemu uczestnikowi!

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
OKNOPLAST Sp. z o.o.
32-003, Podłęże
Ochmanów 117
tel.: 12 279 71 71
fax.: 12 279 71 72