Reklama
Wyświetlenia 5274
1 marca 2024

Zestaw tekstylny heroal VS Z w skrzynkach VEKAVARIANT i Exte ELITE XT

heroal VS Z Textilbaugruppe Exte und VEKA 1
fot. ©heroal | Dzięki kooperacji z firmami VEKA i Exte zestaw tekstylny heroal VS Z może być obecnie stosowany również w wykonanych z PVC skrzynkach nadstawnych Exte ELITE XT i VEKAVARIANT 2.0 oraz izolacyjnych skrzynkach nadstawnych VEKAVARIANT EPS.

Wraz z zestawem tekstylnym heroal VS Z firma heroal otwiera wykonawcom i konfekcjonerom niepowtarzalne możliwości zacieniania w budynkach nowo budowanych i odnawianych. Dzięki kooperacji z firmami VEKA i Exte to unikatowe rozwiązanie może być obecnie stosowane również w wykonanych z PVC skrzynkach nadstawnych Exte ELITE XT i VEKAVARIANT 2.0 oraz izolacyjnych skrzynkach nadstawnych VEKAVARIANT EPS. Alternatywnie do stosowania rolet i żaluzji po raz pierwszy pojawia się opcja tekstylnego zacieniania w przypadku systemów skrzynek nadstawnych.

Jako rozwiązanie systemowe skrojone pod kątem optymalnych korzyści zestaw tekstylny heroal VS Z składa się ze wstępnie konfekcjonowanej tkaniny z aktualnej kolekcji heroal, przyciętego na wymiar wałka tkaniny, zamontowanego już silnika z wybranego programu heroal i wstępnie zamontowanej listwy końcowej typu III, a także wszystkich potrzebnych akcesoriów, takich jak obsadka i łożysko silnika. Najwyższą elastyczność i efektywność zapewniają elementy dostarczone w postaci gotowej do montażu i wstępnie skonfekcjonowanej oraz ich łatwe uruchomienie. W tym celu zestaw tekstylny heroal VS Z można zamontować do istniejących skrzynek i bezpośrednio uruchomić na zasadzie plug and play. Nie ma konieczności uzgodnień z innymi instalacjami.

Perfekcyjnie dostosowane kompleksowe rozwiązanie

Unikatowy zestaw tekstylny heroal VS Z po raz pierwszy oferuje wykonawcom i konfekcjonerom możliwość zintegrowania tekstylnej ochrony przeciwsłonecznej jako rozwiązania zacieniającego w ramach systemów skrzynek nadstawnych. Specjalnie pod kątem systemu ochrony przeciwsłonecznej skonstruowane konsole łożyskowe pozwalają na montaż prefabrykowanego rozwiązania do systemów skrzynek Exte ELITE XT i VEKAVARIANT 2.0 w przypadku odnawiania i renowacji oraz izolacyjnych skrzynek nadstawnych VEKAVARIANT EPS w przypadku nowych budynków. Konsole łożyskowe służą do przesunięcia łożyskowania wałka do przodu w kierunku rolety i gwarantują, że tekstylny ekran będzie możliwie pionowo wsuwał się do szyny prowadzącej.

heroal VS Z

Wraz z zestawem tekstylnym heroal VS Z firma heroal otwiera wykonawcom i konfekcjonerom niepowtarzalne możliwości zacieniania w budynkach nowo budowanych i odnawianych. ©heroal

Aby mogły współgrać z modułem VS Z, jak i pasować do danej platformy producenta, stworzone zostały nowe szyny prowadzące VEKA i Exte. Ich zakup odbywa się bezpośrednio przez obu partnerów kooperacyjnych firmy heroal. W celu perfekcyjnego dopasowania do kolorystyki budynku możliwe jest ponadto zamówienie w firmie heroal poprzez konfigurator heroal szyn prowadzących, już powlekanych proszkowo, nawierconych i przyciętych na wymiar, a ich dostawa zrealizowana zostanie razem z zestawem tekstylnym. System suwaka po bokach tkaniny zapewnia jej utrzymanie w szynach prowadzących.

Różnorakie możliwości projektowe i harmonijne efekty estetyczne wynikają z maksymalnej wielkości elementów zestawu tekstylnego heroal VS Z, skonstruowanych na szerokość wynoszącą do 4500 mm i wysokość do 3500 mm oraz maksymalną powierzchnię całkowitą 15 m². W celu integracji w ramach skrzynek nadstawnych VEKA i Exte maksymalne wielkości elementów wynoszą do 4000 mm szerokości i 2800 mm wysokości. Sterowanie jest różnorakie, ponieważ zestaw tekstylny heroal VS Z nadaje się do silników różnych producentów i pozwala na sterowanie roletą pilotem zdalnego sterowania, ręcznie za pomocą przycisku na ścianie lub przez aplikację. W celu spełnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa dostępne są też opcjonalnie korbowe lub buforowane akumulatorowo rozwiązania napędu dla drugiej drogi ewakuacyjnej.

Duża różnorodność zastosowań powstaje dzięki możliwości użycia w systemach skrzynek nadstawnych alternatywnie do zestawu tekstylnego heroal VS Z rozmaitych wersji gotowych rolet heroal. Asortyment gotowych elementów heroal obejmuje różne warianty kształtowników i listew końcowych w szerokiej ofercie kolorystycznej.

Niemal nieograniczona swoboda projektowania

Bogata paleta kolorów, powierzchni i tekstyliów otwiera przy zastosowaniu zestawu tekstylnego heroal VS Z niemal nieograniczone możliwości projektowania. Powłokę aluminiowych elementów konstrukcji można kolorystycznie dopasować do okna, przy czym powłoka proszkowa heroal hwr o wysokiej odporności pogodowej zapewnia perfekcyjne podobieństwo odcienia koloru nawet na oknach z tworzywa sztucznego.

heroal 17 KST Kasten Exte

Zestaw tekstylny heroal VS Z jest systemowym rozwiązaniem przynoszącym optymalne korzyści. Dzięki niemu system ochrony przeciwsłonecznej heroal VS Z można montować w skrzynkach już istniejących, takich jak Exte ELITE XT, zyskując maksymalną elastyczność i efektywność. ©heroal

Najwyższą swobodę projektowania oferuje dodatkowo 250 tkanin o różnych stopniach przepuszczalności światła od półprzezroczystych po całkowicie zaciemniające, które redukują promieniowanie słoneczne i UV w zależności od materiału nawet do 100%. Dzięki sprężyście łożyskowanym wkładkom z tworzywa sztucznego tkanina zachowuje zawsze optymalne naprężenie. Systemy wykonane z aluminium pochodzącego z recyklingu i wysokiej jakości tkanin, są odporne na warunki atmosferyczne i charakteryzują się wysoką stabilnością materiału oraz maksymalną trwałością.

Efektywne procesy zamawiania i sporządzania ofert

Zamawianie zestawu tekstylnego heroal VS Z możliwe jest w łatwy i szybki sposób online poprzez konfigurator heroal Business. Po wprowadzeniu istotnych danych zamówienia, takich jak typ skrzynki, wymiary elementów, kolor i rodzaj napędu ustalone zostają listy katalogowe i wymiary docięć do zastosowania zestawu w różnych systemach skrzynek nadstawnych. Wszelkie konfiguracje sprawdzane są bezpośrednio przy ich wprowadzaniu pod kątem wykonalności. Aby dodatkowo przyśpieszyć ten proces, można też generować oferty bezpośrednio z konfiguratora heroal Business. Na życzenie zostają one automatycznie wyposażone we własne dane przedsiębiorstwa i w razie potrzeby uzupełnione o nowe pozycje, takie jak koszty montażu. Konfigurator heroal Business można w dowolnym momencie wywołać poprzez heroal Communicator, nawet będąc w podróży.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
heroal - Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG
33415, Verl (Niemcy)
Österwieher Straße 80
tel.: +49 5246 507-0
fax.: +49 5246 507-222