Reklama
Wyświetlenia 3622
29 lutego 2024

Rola termomodernizacji oczami OknoPlus

Rola termomodernizacji oczami OknoPlus

W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i nieustannie rosnących… cen energii, termomodernizacja i Program Czyste Powietrze otworzyły przed Polakami nieznane dotąd możliwości w zakresie poprawy efektywności energetycznej domów. Wymiana starych okien i drzwi na nowe modele przyczynia się do znacznego ograniczenia strat ciepła, a także podnosi komfort życia i bezpieczeństwo domowników. OknoPlus aktywnie wspiera inwestorów, oferując nie tylko najwyższej jakości rozwiązania, ale kompleksowe doradztwo w zakresie skorzystania z dotacji.

Znaczenie termomodernizacji

Termomodernizacja to proces mający na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków. W praktyce oznacza podjęcie szeregu działań, takich jak izolacja termiczna ścian, wymiana starych okien i drzwi na nowe, energooszczędne modele, czy modernizacja systemów ogrzewania. Jej znaczenie w dzisiejszych czasach jest trudne do przecenienia nie tylko ze względu na aspekty ekonomiczne, czyli zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, ale również z uwagi na kwestie ekologiczne, takie jak redukcja emisji szkodliwych gazów cieplarnianych.

Statystyki pokazują, że budynki są odpowiedzialne za około 40% całkowitego zużycia energii w Unii Europejskiej oraz za około 36% emisji CO2. W Polsce, gdzie wiele obiektów wymaga modernizacji, potencjał oszczędności energetycznych jest ogromny – podkreśla Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus.

Rola okien i drzwi w energooszczędnych domach

W procesie termomodernizacji kluczową rolę odgrywają okna i drzwi, które stanowią nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny element architektury. Nowoczesna stolarka otworowa ma fundamentalne znaczenie dla utrzymania stabilnej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie wysokiej jakości rozwiązań minimalizuje ryzyko powstawania mostków i przeciągów, a to przekłada się na wysoki komfort termiczny zarówno zimą, jak i latem. Energooszczędne okna i drzwi mogą znacząco zmniejszyć rachunki za energię, co w perspektywie czasu stanowi naprawdę zauważalną oszczędność, a przede wszystkim szybki zwrot z poczynionej inwestycji. Innowacyjne modele charakteryzują się również wysoką izolacyjnością akustyczną. Dla osób mieszkających w hałaśliwych rejonach, blisko ruchliwych ulic czy w centrach miast, ma to niebagatelne znaczenie. Ale to nie wszystko.

Energooszczedne okna OknoPlus

Wybierając rozwiązania o niskim współczynniku przenikalności cieplnej, przyczyniamy się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko. Redukcja zużycia energii przekłada się na mniejszą emisję szkodliwych gazów cieplarnianych, wspierając globalne działania na rzecz ochrony klimatu. Jest to krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. Stolarka otworowa OknoPlus doskonale wpisuje się w potrzeby osób poszukujących modeli energooszczędnych i ekologicznych, a do tego niezwykle prosto dopasować ją do indywidualnych potrzeb estetycznych i funkcjonalnych każdego projektu.

OknoPlus i Program Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to inicjatywa rządowa, która ma na celu wspieranie polskich gospodarstw domowych w działaniach na rzecz poprawy efektywności energetycznej i redukcji zanieczyszczenia powietrza. Aby skorzystać z dotacji, właściciele nieruchomości muszą spełnić określone kryteria, w tym trzymać się restrykcyjnych parametrów montowanych produktów. OknoPlus, jako doświadczony producent okien i drzwi, oferuje swoim klientom kompleksową pomoc w procesie aplikacyjnym: od wyboru odpowiednich rozwiązań, przez przygotowanie niezbędnej dokumentacji, aż po finalizację wniosku o dofinansowanie. To wszechstronne wsparcie jest nieocenione, zwłaszcza w kontekście złożoności wymogów programowych oraz konieczności precyzyjnego wypełnienia wniosku, co może stanowić wyzwanie dla wielu inwestorów. Co więcej, OknoPlus poszerzył swoje wsparcie o współpracę z bankiem Credit Agricole, oferując pomoc w zdobyciu środków na wkład własny.

Każdy zadowolony inwestor to nasz powód do dumy

Realizacja Programu „Czyste Powietrze” to liczeni w setkach zadowoleni klienci. To w ich ręce oddajemy ciepłe, ciche, designerskie drzwi i okna – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus. – Jesteśmy przekonani, że odpowiedzialne podejście do projektowania i produkcji energooszczędnych rozwiązań to krok w stronę zrównoważonej przyszłości. Poprzez wspieranie inwestorów w realizacji celów Programu „Czyste Powietrze”, nie tylko przyczyniamy się do poprawy jakości ich życia, ale także aktywnie uczestniczymy w ochronie naszej planety dla przyszłych pokoleń.

Firma OknoPlus zyskała uznanie inwestorów nie tylko za wysoką jakość oferowanych produktów, ale także za profesjonalne doradztwo, indywidualne podejście do każdego projektu, a także za zaangażowanie w promowanie efektywności energetycznej.

Ostatnio podjęliśmy się wykonania montażu u Pana Jacka mieszkającego w miejscowości oddalonej od Krakowa o około 40 kilometrów. Klient zdecydował się na wybór stolarki z pakietem trójszybowym, posiadającym świetny współczynnik przenikania cieplnego. Zaproponowaliśmy 9 okien PVC z możliwością otwierania rozwiernego oraz rozwierno-uchylnego oraz 2 okna przesuwne, aluminiowe w systemie HST. Wszystkie modele były wykonane w kolorze złoty dąb, w formie obustronnej. Łączna kwota inwestycji wyniosła 67 830 zł brutto. Była to dla nas jedna z bliższych realizacji, ale nie boimy się wyzwań i stolarkę okienną oraz drzwiową wymienialiśmy od województwa śląskiego, przez świętokrzyskie i małopolskie, po podkarpackie i wciąż poszerzamy nasze horyzonty – podkreśla Roman Ryż, Kierownik Projektu w firmie Energetyczny Projekt sp. z o.o.

OP PRZED PO

Pomimo wyzwań, jakie niesie za sobą program „Czyste Powietrze”, zwłaszcza w zakresie braku terminowości wypłat środków dla beneficjentów, który nasilił się w III kwartale ubiegłego roku, OknoPlus nie zwalnia tempa w dążeniu do podnoszenia standardów życia swoich klientów. Firma może pochwalić się setkami zadowolonych inwestorów, którzy skorzystali z jej usług w ramach programu, co świadczy o niezachwianej reputacji i zaufaniu, jakim obdarzają ją konsumenci. 

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
OknoPlus Sp. z o.o.
30-444, Kraków Libertów
ul. Zgodna 55
tel.: 012 2775700
fax.: 012 2775800