Reklama
Wyświetlenia 3905
28 lutego 2024

Systemy Alufire w pałacowych wnętrzach

Palac Kazimierzowski Alufire 3

W historyczne wnętrze Pałacu Kazimierzowskiego wpisano nieco nowoczesności – wszystko za sprawą przeprowadzonego w 2023 roku remontu poddasza. Tamtejsze pomieszczenia po remoncie pełnią funkcję sal konferencyjnych. To ważny krok w dalszym rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego, w którym znajduje się siedziba rektoratu i władz uczelni. Ostatni remont budynku realizowany był bowiem w 2005 roku.

Generalny Wykonawca, firma „Amat” Zbigniew Hordyj z siedzibą w Warszawie, wykorzystał w celu adaptacji wnętrza ok. 300 m² stolarki Alufire. Zastosowano trzy rodzaje systemów: Alufire Vision Line (AVL), Alufire Classic Line oraz Alufire Office Line. Zgodnie z projektem zastosowano wyroby w klasie odporności przeciwpożarowej EI30 oraz konstrukcje bezklasowe b/o. Ze względu na funkcję edukacyjną pomieszczeń postawiono także na rozwiązania o wysokich parametrach akustycznych.

Palac Kazimierzowski Alufire 2

Pałac Kazimierzowski, którego początki sięgają 1637 roku, jest najstarszym budynkiem ze wszystkich, którymi dysponuje Uniwersytet Warszawski. Budowano go z przeznaczeniem na królewską willę. Mury budynku pamiętają takich królów jak Jan Kazimierz, Jan III Sobieski, August II czy August III. Misja edukacyjna realizowana w Pałacu przez władze Uniwersytetu Warszawskiego to kontynuacja historycznej spuścizny.

Palac Kazimierzowski Alufire 1

W latach 1765–1794 działała w nim Szkoła Rycerska założona przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jednym z jej wychowanków był Tadeusz Kościuszko. W ręce Królewskiego Uniwersytetu Warszawskiego budynek trafił w 1816 r. Niestety podczas II wojny światowej został doszczętnie zniszczony podczas bombardowania. W 1954 roku zakończono jego odbudowę. Celem nadrzędnym było jego wierne odtworzenie, a przy każdym kolejnym remoncie zachowanie tego charakteru.

Redaktor:

ALUFIRE Sp. z o.o. Sp. k.
87-148, Łysomice k.Torunia
ul. Warszawska 64a
tel.: 056 674 88 11