Reklama
Wyświetlenia 3849
28 lutego 2024

Rozwiązanie narożne heroal VS Z

heroal VS Z Eckloesung
fot. ©heroal | Narożne rozwiązanie heroal VS Z zapewnia ochronę przeciwsłoneczną w narożach całoszklanych prowadzoną zamkiem błyskawicznym za pomocą tylko jednej prowadnicy linkowej.

Duże przeszklone powierzchnie, które wpuszczają do wnętrza budynku dużo światła dziennego, są stałym trendem architektonicznym w budownictwie mieszkaniowym i obiektowym. Jednocześnie rosną projektowe wymagania wobec wydajnych energetycznie, zrównoważonych przestrzeni mieszkalnych, w przypadku których dużą wagę przywiązuje się do skutecznej izolacji termicznej. Dzięki rozwiązaniu narożnemu heroal VS Z firma heroal – Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG oferuje równie estetyczne, co efektywne rozwiązanie zacieniania obszarów naroży. Na targach R+T rozwiązanie narożne heroal VS Z wyróżnione zostało nagrodą za innowacyjność 2024.

heroal VS Z Ecklosung Objekt

Kombinacja funkcjonalności i estetyki: innowacyjna konstrukcja rozwiązania narożnego heroal VS Z oraz szeroki wachlarz możliwości projektowania zapewniają efektywną ochronę przed olśnieniem, widocznością i wysoką temperaturą, a także indywidualne dopasowanie optyczne do bryły budynku. ©heroal

Rozwiązanie narożne heroal VS Z składa się z dwóch ekranów tekstylnych z prowadnicą suwakową po bokach i opatentowaną prowadnica linkową ze stali nierdzewnej, które zapewniają efektywną ochronę przeciwsłoneczną (np. w narożach całoszklanych). Wyjątkowo pomysłowe rozwiązanie: ekran prowadzony jest w osobnych listwach krańcowych, przy czym obie umieszczone są w jednej prowadnicy linkowej. W ten sposób ekrany mogą być sterowane niezależnie od siebie i dostosowywane do pozycji słońca. Jeden ekran tekstylny może zacienić powierzchnię do 9 metrów kwadratowych. Aby oprócz ochrony przed olśnieniem, widocznością i wysoką temperaturą oferować także ochronę przed owadami, można połączyć rozwiązanie narożne heroal VS Z z drzwiami lub ramą z ochroną przed owadami, używając do tego kształtowników dystansowych i odpowiednich zaślepek.

Rozwiązanie narożne heroal VS Z dostępne jest jako towar systemowy lub zestaw tekstylny. Obróbka odbywa się podobnie jak w przypadku systemu ochrony przeciwsłonecznej heroal VS Z, dzięki czemu jest znana specjalistycznym partnerom, którzy wykonują systemy ochrony przeciwsłonecznej heroal. W ramach dodatkowego kroku roboczego konieczne jest docięcie skrzynek osłonowych z jednej strony na skos. W obszarze środkowym montuje się ponadto umocnienie linki. Do montażu rozwiązania narożnego VS Z potrzebne są tylko dwie osoby.

Aspekty estetyczne

Oprócz zalet funkcjonalnych rozwiązanie narożne heroal VS Z imponuje również z estetycznego punktu widzenia. Przy wyborze ekranu tekstylnego standardowo dostępnych jest 250 tkanin – od półprzezroczystych, zapewniających światło dzienne wewnątrz budynku, aż po nieprzezroczyste, zapewniające prawie całkowite zaciemnienie. Kiedy ekran tekstylny nie jest używany, można go schować w zewnętrznym systemie skrzynkowym heroal (wielkość 105 i 125 milimetrów).

heroal VS Z Ecklosung Edelstahl Seilfuhrung

Opatentowane rozwiązanie: dzięki opatentowanym zakończeniom listew końcowych, w których jedna strona wykonana jest w formie lejka, a druga strona w formie drążka, ekrany rozwiązania narożnego heroal VS Z można przesuwać niezależnie od siebie bez wzajemnego blokowania się listew końcowych. ©heroal

Prowadnica linkowa ze stali szlachetnej zapewnia dyskretne połączenie ekranów tekstylnych w obszarze naroża. Dyskretne wzornictwo podkreśla również boczne prowadzenie żaluzji w szynach prowadzących o wyjątkowo wąskiej szerokości lica wynoszącej jedynie 25 milimetrów. Powlekanie wytłaczanych elementów wysoce odporną na warunki atmosferyczne powłoką proszkową hwr heroal stwarza dodatkowe możliwości projektowe.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
heroal - Johann Henkenjohann GmbH & Co. KG
33415, Verl (Niemcy)
Österwieher Straße 80
tel.: +49 5246 507-0
fax.: +49 5246 507-222