Reklama
Wyświetlenia 3814
27 lutego 2024

Szkło Pilkington Mirai™ z nagrodą IRBS – EKO Rozwiązania Branży Stolarki 2024

IRBS PILKINGTON

W ramach programu „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki” już od 9 lat nagradza się najlepsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania, które unowocześniają branżę. W tym roku po raz drugi wyróżnienia przyznano również w zakresie ekologii. Nagrodę otrzymała m.in. spółka Pilkington Polska za szkło Pilkington Mirai™.

Segment stolarki otworowej to jeden z najbardziej prężnie rozwijających się sektorów w polskiej gospodarce, który odnosi znaczące sukcesy również na rynkach zagranicznych. Aktywne zaangażowanie poszczególnych firm w proces innowacji nie tylko przyczynia się do ich własnego rozwoju, ale także stanowi istotny czynnik wzrostu całej branży. Z tego powodu Stolarka VIP corocznie nagradza i uznaje producentów maszyn, komponentów, systemów informatycznych, elementów montażowych oraz akcesoriów w ramach programu „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki”, podkreślając ich znaczący wkład w dalszy rozwój tej dziedziny.

Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS 2024) jest programem weryfikacji i promocji elementów składowych każdego okna, drzwi, bram czy rolet. W jego ramach oceniono już i nagrodzono ponad 110 rozwiązań, które wyznaczają kierunek pozytywnych zmian w branży stolarki. Choć program na stałe wpisał się już do kalendarza branżowych wydarzeń i wiele jego elementów pozostaje niezmiennych, w zeszłym roku po raz pierwszy wyróżniono produkty i rozwiązania, które są ekologiczne, co w tym roku postanowiono kontynuować. Ta kategoria pozwala zwrócić uwagę na innowacje ekologiczne, których celem jest zapobieganie lub redukcja destrukcyjnego oddziaływania ludzi, zmniejszenie degradacji środowiska oraz monitorowanie problemów ekologicznych. Chodzi też o wyróżnienie rozwiązań przyjaznych dla środowiska, w pełni podlegających recyklingowi, których proces wytwarzania pozwala na maksymalną redukcję CO2 i śladu węglowego.

Zrównoważone budownictwo to dziś nie tylko kwestia trendu czy chwilowej mody. Stanowi ono integralną część odpowiedzialnego podejścia do planowania, projektowania i budowania środowiska miejskiego oraz infrastruktury. To również wyzwanie dla branży budowlanej oraz dla samych projektantów i inżynierów. Wymaga ciągłego doskonalenia technologii, poszukiwania nowych materiałów i metod budowlanych, jak również edukacji i świadomości społecznej na temat korzyści płynących ze zrównoważonego rozwoju. Jednym z takich materiałów, wyróżnionych w tegorocznej edycji programu „Eko Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki” jest szkło Pilkington Mirai™. To już druga tego typu nagroda dla jego producenta – spółki Pilkington Polska. W poprzedniej edycji spółka otrzymała to samo wyróżnienie za szkło samoczyszczące Pilkington Activ™.

Szkło Pilkington Mirai™ to produkt, który może być oferowany jako alternatywa o niskim śladzie węglowym dla zwykłego szkła float, bez jakiejkolwiek straty w zakresie parametrów, jakości czy estetyki. Zostało ono opracowane przy użyciu kombinacji paliwa alternatywnego, wysokiej zawartości szkła pochodzącego z recyklingu i ekologicznych źródeł energii elektrycznej.

Pilkington Mirai™ jest oznaką ciągłego postępu przemysłu szklarskiego w kierunku dekarbonizacji z korzyścią dla szerszego środowiska budowlanego. Wprowadzenie na rynek tego szkła stanowi początek ekscytującej podróży, a nowa gama produktów odegra kluczową rolę w dostarczaniu architektom rozwiązań potrzebnych do zmniejszenia intensywności emisji dwutlenku węgla w ich projektach – mówi Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego NSG Group Region Wschodni.

Warto dodać, że szkło architektoniczne Pilkington Mirai™ produkowane przez NSG Group zostało niedawno zweryfikowane przez niezależne organizacje jako produkt o niższym śladzie węglowym o 52% w porównaniu do standardowego szkła float produkowanego przez NSG Group. Wyniki niezależnej weryfikacji dostępne są w nowej Deklaracji Środowiskowej Produktu (EPD). Tym samym można uznać szło Pilkington Mirai™ za znak ciągłego postępu przemysłu szklarskiego w kierunku dekarbonizacji na korzyść szeroko rozumianego środowiska. Deklaracja Środowiskowa Produktu (EPD) dla Pilkington Mirai™ dołącza do 21 już dostępnych deklaracji EPD dla gam produktów Grupy NSG, obejmujących różne odmiany szkła, w tym m.in. szkło float, laminowane czy hartowane.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski
Pilkington IGP Sp. z o.o.
02-675, Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
fax.: 22 548 75 22