Reklama
Wyświetlenia 4170
26 lutego 2024

Precyzyjne i niezawodne obliczenia parametrów okien za pomocą kalkulatora Caluwin

PR Swisspacer Caluwin 2 hr

Bezpłatne narzędzie online pod nazwą Caluwin umożliwia każdemu użytkownikowi określenie w prosty i dokładny sposób wartości współczynnika Uw dla różnych konstrukcji okiennych. Z kalkulatora korzystać mogą zarówno producenci okien, szyb zespolonych, jak i architekci czy konsultanci ds. energii. Caluwin zawiera również symulator dla szyb zespolonych z kompensacją ciśnienia. To właśnie pakiet wielu różnorodnych funkcji sprawia, że tym narzędziem często wspomagają się na przykład pracownicy firmy Glas Herzog – producenta szyb zespolonych.

Ramy drewniane z tworzywa sztucznego lub aluminiowe, szyby zespolone jedno- lub dwukomorowe, ze szprosami lub bez – nie istnieją praktycznie żadne ograniczenia w zakresie indywidualnego projektowania rozwiązań okiennych. Poszczególne komponenty i czynniki wpływają jednak znacząco na efektywność energetyczną, zmniejszają ryzyko kondensacji i powstawania pleśni.

Caluwin jest niezawodnym rozwiązaniem, cenionym zarówno w kraju, jak i w środowisku międzynarodowym. Umożliwia obliczanie wartości współczynnika UW, kondensacji i ryzyka powstawania pleśni, a także ocenę efektywności energetycznej okien, w przejrzysty sposób prezentując możliwą do uzyskania oszczędność energii. Ponadto dzięki temu sprawdzonemu narzędziu producenci szyb zespolonych i okien mogą teraz w prosty sposób zweryfikować, czy użycie membrany Swisspacer Air pozwoli uzyskać niezbędną kompensację ciśnienia, a tym samym – zapobiec uszkodzeniom spowodowanym obciążeniem klimatycznym. Obliczenia przeprowadzane są indywidualnie dla danego modelu szyby zespolonej i przy uwzględnieniu warunków brzegowych, takich jak strefy klimatyczne i różnice wysokości podczas transportu.

Spółka Glas Herzog GmbH jest jednym z przodujących dostawców szyb zespolonych w Niemczech. Firma z siedzibą w Waghäusl w Badenii-Wirtembergii oferuje wysokiej jakości rozwiązania stosowane przy produkcji okien, drzwi i fasad, wykorzystując przede wszystkim ramki dystansowe Swisspacer.

 

Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić doskonałą jakość oraz innowacyjność naszych wyrobów. Dbamy również o zrównoważony rozwój i priorytetowo traktujemy zadowolenie klienta – podkreśla dyrektor zarządzający Andreas Herzog junior.

PR Swisspacer Caluwin 1 hr

Aby spełnić stawiane sobie wymagania, zespół Glas Herzog wielokrotnie korzysta z narzędzia Caluwin

Kalkulator online sprawdza się doskonale, szczególnie w przypadku, gdy stosowane są elementy do kompensacji ciśnienia – Swisspacer Air. Możemy bardzo łatwo i precyzyjnie symulować wpływ powietrza na duże przeszklenia na różnych wysokościach. Pozwala to znacznie minimalizować ryzyko wystąpienia niespodziewanych problemów, a przecież pewność i bezpieczeństwo to istotne kwestie przekładające się na zadowolenie naszych klientów – mówi Andreas Herzog junior.

Producent szyb zespolonych docenia łatwość obsługi i wszechstronne funkcje kalkulatora

Za pomocą jednego narzędzia zyskujemy wszystkie potrzebne informacje. W ten sposób możemy skutecznie doradzać naszym klientom na etapie wyboru najkorzystniejszego dla nich rozwiązania, prezentować produkty alternatywne i przedstawiać wiarygodne rekomendacje. Kalkulator sprawdza się na tyle dobrze, że niektórzy użytkownicy utworzyli już własne konta Caluwin – stwierdza Herzog.

Narzędzie Caluwin cenione jest również na arenie międzynarodowej: służy do oceny parametrów energetycznych w różnych krajach, do określania klasy efektywności energetycznej okien w domach pasywnych zgodnie z wytycznymi Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt i może być obsługiwane w 17 różnych językach. W ciągu ostatnich trzech lat z oprogramowania Caluwin skorzystało również wielu użytkowników indywidualnych, głównie z Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Polski i Francji. Dostęp do narzędzia mają jednak również obywatele innych krajów europejskich oraz mieszkańcy obu Ameryk i Azji.

Program CALUWIN dostępny jest bezpłatnie online pod adresem www.caluwin.com oraz w sklepach z aplikacjami mobilnymi na urządzenia z systemem iOS i Android.

Narzędzie zostało opracowane przez Swisspacer, a wykonane przez firmę Sommer Informatik GmbH przy wsparciu technicznym BAUWERK-Ingenieurbüro für Bauphysik. Rdzeń obliczeniowy programu jest certyfikowany przez ift Rosenheim.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
SWISSPACER
44-100, Gliwice
ul. Bojkowska 61
tel.: 602 420 301