Reklama
Wyświetlenia 3674
21 lutego 2024

Nowa fasada słupowo-ryglowa MB-MM50N. Prostota w skandynawskim duchu

Aluprof MM 50N 3

Fasada MB-MM50N to najnowsze dzieło inżynierów ALUPROF. Została zaprojektowana z myślą o wymagającym rynku skandynawskim, ale zastosowane w niej rozwiązania docenią także projektanci, producenci i monterzy w każdej innej części świata. To pierwszy w ofercie Aluprof system prostocięty, skręcany, którego cechami charakterystycznymi są bardzo dobre parametry termiczne, uproszczony proces fabrykacji i przygotowanie do budowania segmentów i składania ich na budowie za pomocą słupów połówkowych.

Skandynawia słynie nie tylko z minimalistycznego designu, ale i rozwiązań, które na pierwszym miejscu stawiają funkcjonalność. Pod tym względem fasada słupowo-ryglowa MB-MM50N jest na wskroś skandynawska, ponieważ zastosowane w niej unikatowe rozwiązania konstrukcyjne i architektoniczne sprawiają, że doskonale wpisuje się w potrzeby rynków Europy Północnej. Zastosowane w tej ścianie osłonowej rozwiązania docenią też projektanci, producenci i montażyści z innych regionów świata. Widoczna szerokość kształtowników w systemie MB-MM50N wynosi 50 mm, a konstrukcyjnie jest on powiązany z MB-MT50N, a co za tym idzie – jego komponenty oraz proces ich wytwarzania odpowiadają wymogom zrównoważonego rozwoju i idei gospodarki obiegu zamkniętego.

MB-MM50N to pierwszy w portfolio Aluprof system prostocięty, skręcany. Jego funkcjonalność podkreślana jest przez mniejszą liczbę elementów, ponieważ można budować ramy z jednego profilu (słup jest jednocześnie ryglem), a segmenty są ze sobą łączone za pomocą łączników, które jednocześnie stanowią wzmocnienia. Mało tego, wkręty na TORX, 2-komponentowe izolatory z materiału PET/PE oraz uszczelki są wspólne z systemem fasady MB-MT50N. Dzięki temu producenci magazynują mniejszą liczbę elementów niezbędnych do produkcji fasady. Obróbka kształtowników jest prosta - są one cięte na 90 stopni, bez żadnych podcięć. Do tego ciepły izolator XPET zapewnia precyzyjne „prowadzenie” wkrętu, dzięki czemu montaż przebiega bardzo sprawnie. Wszystkie te cechy sprawiają, że fasada MB-MM50N jest systemem w pełni przygotowanym do prefabrykowania całych segmentów (oprócz szyby) i składania ich na budowie za pomocą słupów połówkowych.

Skandynawskiego ducha fasady MB-MM50N docenią też architekci, ponieważ ma zalety innych fasad słupowo-ryglowych i można za jej pomocą tworzyć duże kwatery o nośności do 880 kg. Doskonale sprawdzi się ona również w domach - w Europie Północnej często stosuje się segmenty z profili fasadowych zamiast okiennych kwater stałych. W przypadku nowego systemu Aluprof można stosować popularny w Skandynawii system mocowania Adjufix. Funkcjonalność MB-MM50N przemówi także do inwestorów, bo szybki montaż na budowie znacznie skraca czas realizacji projektów. Ważnym atutem jest wysoka izolacyjność termiczna systemu, która przełoży się na niskie koszty ogrzewania i klimatyzowania budynków.

Najważniejsze cechy systemu:

  • Ramy konstrukcji tworzone z jednego profilu
  • Kompatybilność części komponentów z systemem MB-MT50N
  • Szybka fabrykacja gotowych segmentów
  • Wysoka izolacyjność termiczna: Uf od 0,62 W/(m²K)
  • System prostocięty, skręcany
  • Kompatybilność z popularnymi w Skandynawii mocowaniami Adjufix

Redaktor:

ALUPROF S.A.
43-300, Bielsko-Biała
ul. Warszawska 153
tel.: 033 8195300
fax.: 033 8150260