Reklama
Wyświetlenia 4770
20 lutego 2024

Udział w targach pod hasłem zrównoważonego rozwoju – Deceuninck na Fensterbau Frontale 2024

Fensterbau Frontale 2024 stoisko Deceuninck

Firma Deceuninck wystawia się na targach Fensterbau Frontale w dniach 19-22 marca 2024 pod hasłem zrównoważonego rozwoju. Stoisko zaprojektowane w oparciu o zupełnie nową koncepcję zajmuje powierzchnię 550 m² na dwóch piętrach i stanowi architektoniczne ramy dla otwartej, przyjaznej przestrzeni, w której odwiedzający mogą znaleźć bogactwo inspiracji odnośnie zorientowanej na oszczędzanie zasobów przyszłości.

Liczne aspekty zrównoważonego rozwoju

Koncepcja zrównoważonego rozwoju, która znajduje odzwierciedlenie w wieloletnim zaangażowaniu Deceuninck w gospodarkę obiegu zamkniętego i budowie własnego zakładu recyklingu PVC, jednego z największych w Europie, to motyw przewodni obecności firmy na targach. Deceuninck ogłosił niedawno plany zwiększenia swoich rocznych możliwości recyklingowych do 40 000 ton w 2024 roku.

Na targach Fensterbau Frontale 2024 Deceuninck zademonstruje, jak ważne jest dla firmy wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu jako kluczowego kryterium projektowego w procesach badawczo-rozwojowych. Przetwarzanie materiałów pochodzących z recyklingu zużywa o 90% mniej energii, a zatem powoduje mniejszą emisję dwutlenku węgla niż produkcja nowych materiałów. Profile Elegant zawierają już do 48% materiału pochodzącego z recyklingu. Profile Phoenix wykonane w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu przecierają szlaki w tym obszarze. Niezależna inicjatywa Science Based Targets Initiative (SBTi) potwierdziła niedawno, że wysiłki firmy Deceuninck na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) są zgodne z najnowszymi odkryciami w dziedzinie nauki o klimacie.

Targi Fensterbau Frontale 2024 będą także dla Deceuninck właściwym momentem na rozpoczęcie nowej kampanii skupionej na zrównoważonej gospodarce o obiegu zamkniętym, prezentującej wzorcowe zaangażowanie firmy.

Z ekscytacją zapatrujemy się na perspektywę bezpośrednich rozmów z uczestnikami Fensterbau Frontale na temat ekologicznych rozwiązań w stolarce okiennej i drzwiowej. Od 2018 roku, kiedy ostatni raz wystawialiśmy się na tym wydarzeniu, poczyniliśmy ważne kroki, jeśli chodzi o innowacyjność naszej oferty i znacząco poszerzyliśmy zakres działań z myślą o zrównoważonym budownictwie i zrównoważonej przyszłości – mówi Krzysztof Kalita, Dyrektor produktu w Deceuninck Poland

Unikalna technologia profili: ThermoFibra

Deceuninck zaprezentuje na targach swój profil ThermoFibra niezawierający stali. Odwiedzający będą mogli osobiście przekonać się, o ile lżejsze są profile ThermoFibra w porównaniu z profilami wzmocnionymi stalą i jak bardzo są stabilne. Technologia ThermoFibra wykorzystująca włókno szklane umożliwia tworzenie profili bez stali o jeszcze lepszej izolacji termicznej, wyjątkowej stabilności i jeszcze węższej przyldze – zaledwie 7 mm. W rezultacie możliwe jest uzyskanie maksymalnych rozmiarów przy znacznie obniżonej wadze. Wykorzystanie materiału pochodzącego z recyklingu w rdzeniu profilu sprawia, że system jest bardzo zrównoważony, a dodatkową zaletą jest to, że profile można w całości poddać recyklingowi w zakładzie Deceuninck.

Innowacje produktowe na targach Fensterbau Frontale 2024

Deceuninck zaprezentuje ponadto pełne portfolio systemu profili Elegant, które od czasu jego premiery zostało rozszerzone o nowe produkty, także oparte na modułowej koncepcji iCOR – na przykład dla Francji i Holandii. Zarówno minimalistyczny design, w połączeniu z doskonałą izolacją termiczną, jak i koncepcja iCOR zdobyły już wiele nagród.

Deceuninck zaprezentuje także swoją ofertę drzwi podnoszono-przesuwnych, w tym demonstracje na żywo zestawu do szybkiego montażu drzwi HST oraz systemów rolet, a także przedstawi Deceuninck Project Planner 2.0, czyli narzędzie do planowania dla producentów okien i architektów, które jest obecnie w końcowej fazie rozwoju.

Deceuninck po raz kolejny będzie obecny w Hali 6 na Stoisku 103 o powierzchni 550 m². Dzięki otwartym i zielonym strefom wystawienniczym na dwóch piętrach, stoisko targowe zapewnia przyjazną przestrzeń dla odwiedzających, umożliwiającą prowadzenie bezpośrednich rozmów i uzyskiwanie informacji na temat zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez firmę.

Redaktor:

Deceuninck Poland Sp. z o.o.
62-020, Swarzędz-Jasin
ul. Poznańska 34
tel.: 061 8187000
fax.: 061 8187001