Reklama
Wyświetlenia 3805
19 lutego 2024

Polskie korzenie, europejskie ambicje – rozwój firmy Alpina

Ogrody Zimowe Alpina 3

Działalność firmy Alpina zaczęła się w latach 90. Początkowo świadczono usługi produkcji i montażu stolarki okiennej i drzwiowej głównie na terenie Małopolski. W szybkim tempie firma rozszerzyła działalność o produkcję aluminiowych ogrodów zimowych, zyskując uznanie w realizacji nietypowych konstrukcji aluminiowo-szklanych.

W latach 90. Alpina podejmowała różne projekty aluminiowo-szklane, zdobywając cenne doświadczenie. Przełom nastąpił w latach 2003/2004, gdy przeniesiono siedzibę do Kryspinowa pod Krakowem, gdzie do dziś rozwijana jest produkcja na 3000 m² powierzchni przemysłowej.

Nasz sukces zawdzięczamy kilku kluczowym cechom. Po pierwsze, indywidualnemu podejściu do każdego klienta i projektu, co pozwala nam dostosować się do specyficznych potrzeb i oczekiwań. Duże doświadczenie, zdobyte w ciągu wielu lat pracy w branży, umożliwia nam efektywne i skuteczne realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Otwartość na zmiany i innowacje pozwala nam na ciągłe doskonalenie oferowanych produktów oraz wdrażanie nowych technologii. Odwaga w podejmowaniu wyzwań jest kluczowa, gdyż pozwala nam na realizację unikalnych i ambitnych projektów, które często wykraczają poza standardowe rozwiązania – zdradza tajniki sukcesu firmy Pani Anna Krzemień.

W ofercie Alpiny dominują całoroczne ogrody zimowe, które wyróżniają się na rynku dzięki autorskim systemom i nietypowym realizacjom. Rozwiązania techniczne, takie jak własny system profili dachowych czy możliwość osiągania większych rozpiętości krokwi aluminiowych bez dodatkowego podparcia (nawet 6,5 m), pozwalają na tworzenie przestrzeni zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych. Unikalne są także systemy Alpiny pozwalające na wykonywanie konstrukcji z krokwiami drewnianymi, co łączy tradycję z nowoczesnością.

Dodatkowo innowacyjne rozwiązania firmy, takie jak blendy dekoracyjne, ukryte rynny czy ukryte mechanizmy żaluzji, podnoszą standard estetyczny i funkcjonalny ogrodów zimowych. Alpina wyróżnia się również kompleksową realizacją projektów: od fundamentów po wykończenie w systemie generalnego wykonawstwa. Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych, zainteresowanych budową ogrodu zimowego.

Alpina współpracuje z renomowanymi dostawcami, takimi jak Aluron, Yawal, Reynaers, Saint-Gobain, Mirola czy Somfy, co zapewnia wysoką jakość używanych materiałów i komponentów. Producent jest także dumny z opracowania własnych systemów profili, co pozwala na większą elastyczność w projektowaniu i tworzenie unikalnych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta rozwiązań. Obecnie Alpina zauważa wzrostowy trend w dziedzinie ogrodów zimowych i zwiększone zainteresowanie rynku.

Pani Anna Krzemień zdradza również plany na 2024 rok: Plany mamy ambitne i rozległe. W najbliższym czasie zamierzamy otworzyć nową filię w Czechach, co jest częścią naszej strategii ekspansji na rynki europejskie. To pozwoli nam na dotarcie do nowych klientów i wzmocnienie naszej pozycji jako jednego z ważniejszych producentów ogrodów zimowych. Planujemy także dalszy rozwój na rynku polskim, gdzie nasze produkty już cieszą się uznaniem. Długoterminowe cele obejmują inwestycje w nowe technologie i innowacyjne rozwiązania, które pozwolą na utrzymanie wysokiej jakości naszych produktów i usług, a także wprowadzenie nowych ofert, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

Redaktor:

Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Angielski