Reklama
Wyświetlenia 3319
16 lutego 2024

ISO-Chemie na Fensterbau Frontale: elastyczne i łatwe w montażu rozwiązania uszczelniające

Metallbau Outside EPDM
fot. ISO-CHEMIE | Nowe warianty ISO-CONNECT OUTSIDE EPDM do elastycznego i szczelnego powietrznie uszczelnienia na zewnątrz

Na targach Fensterbau Frontale firma ISO-Chemie zaprezentuje praktyczne rozwiązania w zakresie energooszczędnych uszczelnień budynków. W 2024 roku ten profesjonalista od uszczelnień fug kładzie duży nacisk na łatwość montażu swoich produktów i wysoki stopień elastyczności w zastosowaniu. W tym kontekście odwiedzający targi mogą spodziewać się różnych innowacji w zakresie konstrukcji systemów, taśm wielofunkcyjnych, profili podwalinowych oraz folii połączeniowych dla okien i elewacji.

Nowy profil podwalinowy do drzwi przesuwnych

Specjalista w dziedzinie uszczelnień ISO-Chemie zaprezentuje między innymi szczególnie odporny na nacisk profil podwalinowy. ISO-TOP BASE został zaprojektowany z myślą o bezpiecznej konstrukcji nośnej bardzo dużych, ciężkich elementów okiennych, drzwi lub elementów drzwi przesuwnych. Materiał THERMAPOR o dużej gęstości jest produkowany na bazie trudnopalnego EPS-F.

Montagebild ISO TOP BASE

Elastyczny profil podwalinowy do wyrównywania wysokości elementów podłoża

Ze względu na wysokie właściwości użytkowe termoizolacyjne profil podwalinowy można idealnie połączyć ze zintegrowanymi systemami izolacji cieplnej. Za pomocą modułowego systemu zatrzaskowego można elastycznie i indywidualnie dopasować wymaganą wysokość profilu oraz wybrać odpowiedni profil do połączenia z ramą. Podwalinowy profil systemowy dostępny jest dla wszystkich popularnych systemów profili. W ten sposób można go precyzyjnie zamontować w indywidualnych sytuacjach połączeń konstrukcyjnych. ISO-Chemie oferuje również prefabrykowaną wersję PREFAB profilu ISO TOP BASE przygotowywanego wstępnie w fabryce. Dzięki temu czas montażu na placu budowy może zostać skrócony i bardziej przewidywalny, a tym samym proces staje się niezawodny.

Specjalna taśma wielofunkcyjna do konstrukcji drewnianych

Zainteresowani z branży budownictwa drewnianego mogą spodziewać się w szczególności nowego ISO-BLOCO MULTITEC "TIMBER EDITION" – unowocześniona taśma wielofunkcyjna specjalnie dostosowana do użytku w budownictwie drewnianym. Hybrydowe połączenie elastycznej, impregnowanej pianki i szczelnej, regulującej wilgotność membrany foliowej umożliwia bezpieczne i ekonomiczne uszczelnianie fug. Montaż można przeprowadzić bardzo łatwo i oszczędnie czasowo za pomocą tylko jednego produktu uszczelniającego.

ISO BLOCO MULTITEC TimberEdition

Niezawodna ochrona przed konwekcyjnymi stratami ciepła w budownictwie drewnianym dzięki ISO-BLOCO MULTITEC "TIMBER EDITION"

Folie EPDM całkowicie samoprzylepne i z powłoką z włókniny

W dziedzinie folii do połączeń okiennych i fasadowych firma ISO Chemie zaprezentuje w nowych wariantach sprawdzoną folię uszczelniającą ISO-CONNECT OUTSIDE EPDM do uszczelnień elastycznych i szczelnych powietrznie. Folia stosowana jest jako folia uszczelnieniowa w konstrukcjach metalowych oraz jako taśma uszczelniająca do obiektów w połączeniach okiennych i fasadowych. Doskonale nadaje się do zewnętrznego uszczelniania dolnych połączeń w drzwiach i oknach sięgających podłoża. Dzięki nowemu, całopowierzchniowemu wariantowi samoprzylepnemu COMPLETE można zagwarantować nieskomplikowany i szybki montaż na placu budowy. Jako kolejny nowy wariant ISO-Chemie oferuje teraz również folię EPDM z powłoką z włókniny – dla umożliwienia bezpośredniego i oszczędzającego czas zatynkowania oraz naklejania.

BAUFUGE 4.0 – nowa generacja uszczelnień budynków

Na targach Fensterbau Frontale 2024 odwiedzający będą mogli również zapoznać się z przyszłą koncepcją ISO Chemie "Uszczelnienia budynków nowej generacji". Już w 2017 roku, z okazji 40-lecia producenta, firma ISO-Chemie uruchomiła zorientowany na klienta projekt "BAUFUGE 4.0". Korzystają na tym na przykład projektanci i wykonawcy, przykładowo mając do wyboru od sprawdzonych rozwiązań systemowych z możliwością indywidualizacji, poprzez praktyczne narzędzia online do planowania, przemyślane oferty szkoleniowe oraz indywidualne usługi doradcze, a także absolutnie niezawodną jakość "Made in Germany".

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o "BAUFUGE 4.0" i innowacyjnych rozwiązaniach uszczelniających dla nowych budynków oraz renowacji w starym budownictwie, koniecznie odwiedźcie stoisko ISO-Chemie 125 w hali 4A na targach Fensterbau Frontale.

Stoisko ISO-Chemie: Hala 4A, Stoisko 125

Redaktor:

Magdalena Parzonka
Magdalena Parzonka
ISO-Chemie GmbH
D-7343, Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
fax.: +48718810049