Reklama
Wyświetlenia 3614
12 lutego 2024

Specjalne wyróżnienie dla Ryszarda Florka podczas gali Sądeczanina Roku

Ryszard Florek FAKRO

Ryszard Florek, Prezes FAKRO oraz założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości, został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem podczas gali Sądeczanina 2024 roku. Prezes FAKRO odebrał specjalne podziękowanie za pomoc humanitarną ofiarom wojny w Ukrainie, utrwalania idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz budowania pozytywnego wizerunku Sądecczyzny w kraju i za granicą.

Fundacja Pomyśl o Przyszłości we współpracy z Sądeckimi firmami zorganizowała pomoc na rzecz Ukrainy i przekazała pomoc o łącznej wartości 3 097 036 zł, w tym wsparcie z ramienia Grupy FAKRO wyniosło 1 493 898 zł. Firma FAKRO zorganizowała aż 11 konwojów humanitarnych. Za pośrednictwem FAKRO zakwaterowano również 205 osób (gównie kobiet z dziećmi), szukających schronienia w Polsce.

We wsparcie potrzebujących zaangażował się nie tylko Zarząd firmy, ale także pracownicy, którzy wykazali się solidarnością z potrzebującymi i ogromnym sercem. W siedzibie FAKRO Lwów mieścił się także magazyn Caritasu, który firma bezpłatnie użyczyła organizacji. Niestety w wyniku ataku rosyjskiej rakiety we wrześniu minionego roku, magazyn wraz z częścią hali FAKRO uległ zniszczeniu. Straty FAKRO sięgały ok. 30 milionów złotych.

To nagroda dla całego zespołu FAKRO. Pomoc Ukrainie była dla nas czymś naturalnym. W miarę możliwości wsparliśmy naszych ukraińskich pracowników i ich rodziny. Jako społeczność FAKRO pokazaliśmy, że pomagamy, bo warto, bo trzeba. Kiedy jesteśmy zjednoczeni i mamy wspólny cel możemy robić wielkie rzeczy, nie tylko dla regionu, kraju, czy polskiej gospodarki – komentuje Ryszard Florek.

FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33
Andrzej Parzonka
Andrzej Parzonka
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama