Reklama
Wyświetlenia 3594
1 lutego 2024

Nice prezentuje innowacje w dziedzinie Smart Home na targach ISE 2024

Yubii Home Pro 11
fot. NICE | Yubii Home Pro

Udoskonalony ekosystem Nice pozwala realizować nieograniczone scenariusze dla domu. Płynna integracja Yubii Home Pro z nowym systemem Home Management Solutions łączy dom z globalną siecią, zapewniając kompatybilność z ponad 10 000 urządzeń innych firm.

Nice, ekspert w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem, bierze udział w ISE 2024 w Barcelonie, wiodących na świecie targach sektora technologii audiowizualnych i zintegrowanych systemów automatyki. Targi te stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania nowego ekosystemu Smart Home firmy Nice, szczególnie w związku z niedawnym uruchomieniem jednostki biznesowej Home Management Solutions. Obecnie Nice jest jedną z pierwszych firm, które są w stanie dostarczyć ujednolicony ekosystem, w którym dwie odrębne platformy płynnie komunikują się ze sobą. System zarządzania domem Nice współdziała z Yubii Home Pro, tworząc inteligentne środowisko, które zapewnia kompleksową łączność w każdym pomieszczeniu, a nawet na zewnątrz.

W Nice wspieramy naszych klientów i partnerów, oferując otwartą i zintegrowaną platformę, która pomaga ulepszyć codzienne życie w domu. Rozwiązania, które są łatwe w użyciu i instalacji, w każdym projekcie, skalowalne od jednego połączonego produktu do dużych systemów i spersonalizowane pod kątem preferowanego stylu życia klientów. Dzięki możliwości współpracy z ponad 10.000 produktów innych firm oferujemy naszym klientom swobodę integracji z naszą platformą produktów, które im się podobają – deklaruje Juan Pablo Boz, Chief Marketing Officer w Nice.

Integracja platform oferuje nieograniczone scenariusze, prowadząc użytkowników i profesjonalistów przez różnorodne możliwości, dzięki zdolności do łączenia się i interakcji z innymi markami, protokołami i urządzeniami.

Na targach ISE 2024 prezentujemy płynną integrację dwóch platform, Nice Yubii Home Pro i Nice Home Management System, w jeden ekosystem. Pokazujemy, w jaki sposób możemy przenieść konsumentów z podstawowego rozwiązania dla początkujących, w którym mogą mieć tylko kilka urządzeń, do w pełni zintegrowanego ekosystemu, w którym każdy aspekt domu jest połączony i działa w harmonii – komentuje Paul Williams, Dyrektor Zarządzający jednostki biznesowej Home Management Solutions w Nice.

Na swoim stoisku Nice demonstruje modułowość swoich rozwiązań poprzez praktyczne doświadczenia, prezentując możliwość dostosowania do różnych potrzeb i sytuacji mieszkaniowych, w tym również przestrzeni zewnętrznych.

Naszym celem jest zapewnienie klientom prostego i intuicyjnego sposobu interakcji z domem za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej, którą uważamy za jedną z najlepszych w branży – kontynuuje Paul Williams. – Jednocześnie, mając na uwadze naszych Partnerów, przedstawiamy na targach ISE ważną nowość. Nowy Yubii Home Pro umożliwia instalatorom łatwą instalację i konfigurację do użytku domowego na platformie Yubii Home za pomocą aplikacji mobilnej. Eliminuje to potrzebę korzystania z laptopa i ułatwia przybliżenie się już dziś do świata Nice Smart Home.

Yubii Home Pro

System inteligentnego domu Yubii jest zarządzany przez wszechstronną centralę Yubii Home Pro, która efektywnie obsługuje do 230 podłączonych urządzeń, tworząc inteligentny i bezpieczny dom, który współpracuje z użytkownikiem. Ekosystem oferuje wiele scenariuszy dostosowanych do różnorodnych potrzeb, ze szczególnym naciskiem na kontrolę temperatury i zużycia energii, zapewniając świadome ekologicznie zarządzanie energią.

Idealny dla średniej wielkości domów, Yubii Home Pro w pełni wykorzystuje dwukierunkowość: użytkownicy mogą teraz wchodzić w interakcje z domowym ekosystemem za pomocą poleceń głosowych, uzyskując informacje o warunkach środowiskowych i otrzymując sugestie dotyczące istniejących problemów.

Centrala umożliwia precyzyjne zarządzanie zużyciem energii i podnosi komfort w pomieszczeniach dzięki czujnikom klimatycznym i oświetlenia. Urządzenia, takie jak Nice Clima-Control, Warm-Control i Fan-Control, przyczyniają się do optymalizacji zużycia energii w domu poprzez automatyzację grzejników, grzałek i klimatyzatorów w oparciu o preferencje i temperatury zewnętrzne.

Dzięki Yubii Home Pro scenariusze można łatwo konfigurować, łącząc wiele działań w jednym geście. Weźmy na przykład scenariusz "dobranoc", w którym użytkownicy mogą ustawić idealne warunki za pomocą jednego polecenia głosowego lub w aplikacji, zapewniając odpowiednią temperaturę, opuszczone rolety, wyłączone światła i zabezpieczenia domu przed snem.

Centrala Yubii Home Pro wykorzystuje najnowszą, wysokowydajną technologię bezprzewodową, co czyni ją niezwykle elastyczną, zdolną do dostosowania się do każdego rodzaju inwestycji, każdej przestrzeni życiowej, bez konieczności inwazyjnych prac ściennych. Co więcej, jest to zrównoważone rozwiązanie, ponieważ pozwala uniknąć niepotrzebnego okablowania. Wszechstronność Yubii Home Pro idzie w parze ze zwiększonym poziomem prywatności i cyberbezpieczeństwa gwarantowanym przez możliwość obsługi ekosystemu Nice w trybie offline.

Bezpieczeństwo jest również podstawowym aspektem platformy – Yubii Home Pro zwiększa bezpieczeństwo domu, wykrywając w nim ruch, gdy użytkownik jest nieobecny, uruchamiając alarm w przypadku pożaru lub wycieku gazu. System zapobiega również sytuacjom awaryjnym poprzez precyzyjne polecenia interwencji w przypadku wycieków wody czy przegrzania podłóg. Yubii Home Pro to system otwarty, który umożliwia integrację z ponad 3000 urządzeń innych firm.

Nice Home Management System

Wielokrotnie nagradzany Nice Home Management System oferuje holistyczne środowisko w domu, zdolne do płynnego połączenia wszystkich domowych systemów. Platforma rozszerza zaawansowany inteligentny dom Nice o zaawansowane sterowanie HVAC (ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją), a także o bogate doświadczenia audio-wideo, obejmujące rozszerzony system nadzoru i ekscytującą ofertę rozrywki audio-wideo – ta ostatnia debiutuje w portfolio firmy.

Nice Home Management System doskonale współpracuje z platformą Yubii Home Pro. W tym rozwiniętym środowisku domowym wszystkie urządzenia są koordynowane przez nowy Nice Home Management System Controller. Co więcej, szerokie ekrany dotykowe i zaawansowane urządzenia zdalnego sterowania ułatwiają kompleksowe zarządzanie całym domem. Od wyrafinowanych inteligentnych paneli dotykowych Nice z funkcją rozpoznawania twarzy i sterowania głosowego (w pełni interaktywnych i konfigurowalnych) po pilota zdalnego sterowania HR40.

Niedawno uhonorowany nagrodą CES Innovation Awards na targach CES 2024 i mogący pochwalić się wieloma innymi wyróżnieniami branżowymi, takimi jak Residential Systems - CEDIA Best of Show Award na CEDIA Expo 2023, pilot zdalnego sterowania Nice HR40 jest kompleksowym interfejsem sterowania. Umożliwia użytkownikom otwieranie drzwi wejściowych za pomocą wideo, przeglądanie kamer monitorujących lub komunikację z innymi interfejsami za pomocą interkomu, a wszystko to za pośrednictwem 3,1-calowego ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości. Dzięki funkcjom przesuwania, przewijania i sterowania dotykowego, pilot HR40 jest intuicyjny w użyciu i umożliwia prostsze sterowanie multimediami, oświetleniem, klimatyzacją, systemem bezpieczeństwa, monitoringiem i nie tylko. Konfigurowany bezprzewodowo, pilot HR40 płynnie integruje się z dowolnym systemem Nice i oferuje personalizację w ramach oprogramowania konfiguracyjnego.

Nice HR40 Remote Control 1

                                                                      Nice HR40 Remote Control

Jeśli chodzi o rozwiązania audio-wideo, system Smart Home od Nice zapewnia najwyższej jakości wrażenia osobom poszukującym zaawansowanej rozrywki. Obejmuje to sterowanie telewizją i strumieniowo przesyłanymi filmami wideo, a także transmisję audio i wideo. Użytkownicy mają swobodę udostępniania jednego źródła wideo na wielu telewizorach lub w przestrzeniach zewnętrznych. Alternatywnie, różne filmy mogą być przesyłane strumieniowo do różnych telewizorów, a różne ścieżki audio mogą być odtwarzane w całym domu, umożliwiając mieszkańcom synchronizację wszystkich pomieszczeń w ramach sceny audio.

Wśród najnowocześniejszych rozwiązań zaprezentowanych przez Nice na targach ISE 2024 znajdują się głośniki sufitowe In-Ceiling serii AIM Mk3, oferujące niezrównaną wszechstronność i wydajność. Zapewniają one doskonałą jakość dźwięku w kinach domowych i pokojach multimedialnych bez wizualnej ingerencji w otoczenie. Dodatkowo nowe rozwiązanie Small Aperture Speaker zapewnia dynamiczny i mocny dźwięk w kompaktowej obudowie. Wykorzystując zaawansowaną technologię i materiały, takie jak głośnik niskotonowy z włókna węglowego i masywny aluminiowy głośnik wysokotonowy, głośniki te są niezwykle wszechstronne w instalacji, jednocześnie płynnie integrując się z wystrojem domu. Rozwiązanie składa się z głośnika SC-IC3 Small Aperture (satelitarnego), głośnika niskotonowego SC-IC-SUB8 i dopasowanego 4-kanałowego wzmacniacza z filtrem analogowym SC4-100.

AIM Mk3 275 Front

  Seria głośników sufitowych Nice AIM Mk3

W inteligentnym domu Nice zintegrowano system nadzoru wideo o większej wydajności, pozwalający obecnie na monitorowanie obwodu i bardziej strategiczne wykorzystanie nagrywania wideo w całym domu. Dzięki lokalnej pamięci masowej USB i kamerom IP Nice można przeglądać wstępnie nagrane wideo z monitoringu pod koniec dnia i zdalnie monitorować strumieniowe wideo (za pośrednictwem aplikacji mobilnej), gdy mieszkańcy są poza domem. Odtwarzanie jest prezentowane na liniowej osi czasu z szybkimi znacznikami nawigacyjnymi w trybie opartym na wydarzeniach, umożliwiając mieszkańcom bezproblemowe przełączanie się z jednego zdarzenia na drugie.

Nice Home Management System jest otwartą platformą, ułatwiającą integrację ponad 10 000 urządzeń innych firm. Zarówno cały system Yubii Home Pro, jak i Nice Home Management System mogą być zarządzane zdalnie za pośrednictwem aplikacji Nice Home Management App (Nice Viewer).

Nice Polska Sp. z o.o.
05-800, Pruszków
Parzniewska 2a
tel.: 022 7594000
fax.: 022 7594022
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama