Reklama
Wyświetlenia 3902
1 lutego 2024

Hydro prezentuje kompendium wiedzy o aluminium

Poradnik HYDRO

50 lat doświadczenia, 19 rozdziałów pełnych merytoryki, ciekawostek, porad oraz badań, a wszystko to zebrane w jedną, uporządkowaną całość. Hydro Extrusion z ogromną dumą ogłasza wydanie nowego poradnika dotyczącego projektowania z wykorzystaniem profili aluminiowych. To niezwykłe kompendium jest wynikiem wieloletniego know-how firmy oraz współpracy z klientami w celu opracowania produktów spełniających najwyższe standardy jakości, wzornictwa, wydajności energetycznej i odpowiedzialności za środowisko. 

Kiedy mówimy o aluminium, nasza pierwsza myśl często biegnie ku lekkim konstrukcjom czy nowoczesnym fasadom budynków. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o potencjał tego wszechstronnego materiału. Aluminium można bez większego trudu nadawać dowolne kształty (np. poprzez walcowanie), dzięki czemu znajduje zastosowanie w tak wielu branżach: od spożywczej, przez produkcyjną, przemysłową, aż po medyczną czy budowlaną. Z ALU tworzy się konstrukcje wielu maszyn i przedmiotów, produkuje się narzędzia i części. Poradnik Hydro jest zatem kluczem do pełnego zrozumienia tego fascynującego surowca, który otwiera przed profesjonalistami niemal nieskończone możliwości technologiczne.

Praktyczna strona aluminium: wskazówki, case study i więcej

Poradnik Hydro zawiera wszystko, co należy wiedzieć o aluminium, zrównoważonym rozwoju, eko-projektowaniu, a także o zasadach wyciskania profili, wyborze właściwego stopu, anodowaniu i wielu innych aspektach pracy z tym niezwykle wszechstronnym materiałem. Czytelnicy znajdą w nim praktyczne wskazówki, case studies i inspirujące przykłady zastosowania ALU w różnych gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, motoryzacja, przemysł czy energetyka.

Jacek Frukowski Doradca Techniczny 1

Jacek Frukowski, Doradca Techniczny Hydro

Design Manual by Hydro jest doskonałym źródłem informacji dla projektantów, inżynierów oraz specjalistów zajmujących się obróbką metali – mówi Jacek Frukowski, Doradca Techniczny Hydro. – To niezwykle praktyczne narzędzie, które pomaga profesjonalistom w codziennej pracy, a także nasze spojrzenie na rolę tego surowca w kreowaniu zielonych, ekologicznych biznesów. Jednym z kluczowych tematów omówionych w poradniku jest bowiem zrównoważony rozwój. Aluminium to materiał, który można bezpiecznie przetwarzać i recyklingować bez utraty jego jakości. Poradnik Hydro pokazuje, jak wykorzystać aluminium w sposób przyjazny dla środowiska, przyczyniając się w ten sposób do ochrony planety.

Kompletna wiedza, teraz w jednym miejscu

Poradnik Hydro nie jest zwykłą publikacją – to prawdziwa encyklopedia wiedzy dla wszystkich, którzy chcą oprzeć swój biznes o ekologiczne, najwyższej jakości rozwiązania. Niezależnie od sektora przemysłu, w którym działasz, Design Manual by Hydro dostarczy Ci narzędzi, informacji i inspiracji potrzebnych do tworzenia innowacyjnych projektów opartych o aluminium. To esencja wiedzy skumulowana w jednym miejscu, stanowiąca most między teorią a praktyką, innowacją a zrównoważonym rozwojem.

Poradnik Hydro nie jest jednostronną analizą. Przedstawia on kompleksowy obraz: od procesów pozyskiwania aluminium, przez jego przetwarzanie, aż po kwestie recyklingu. Jest to niewyczerpane źródło wiedzy, które jednocześnie inspiruje innowatorów do tworzenia nowych, kreatywnych rozwiązań z wykorzystaniem ALU.

Redaktor:

Hydro Extrusion Poland sp. z o.o.
64-980, Trzcianka
ul. Kopernika 18
tel.: 067 3525105
fax.: 67 3567140
Reklama