Wyświetlenia 5918
29 stycznia 2024

Nowa marka SOMECO w palecie produktowej R&D Tech na 15. rocznicę działalności firmy

SVL INQUADRATURA
fot. R&D Tech | SVL_INQUADRATURA

Firma R&D Tech funkcjonuje na polskim rynku już 15 lat. Na przestrzeni tego okresu zdobyła pozycję lidera w dostarczaniu rozwiązań kompleksowej technologii dla potrzeb producentów w zakresie stolarki otworowej. Specjalizuje się w dostarczaniu maszyn do produkcji okien oraz drzwi w zakresie głównie aluminium i stali, jak również fasad aluminiowych. Przedsiębiorstwo obsługuje również klientów z branży automotive i innych sektorów, gdzie wykorzystywane są profile z aluminium i metali lekkich.

someco

W 2008 roku wraz ze wspólnikiem Panem Krzysztofem Drewkiem podjęli Panowie decyzję o założeniu firmy R&D Tech? Co się wydarzyło w ciągu tego okresu i jak można podsumować te 15 lat istnienia spółki?

                                       Tomasz Rybka Prezes RD Tech    Krzysztof Drewek V ce Prezes RD Tech

                                             Tomasz Rybka, Prezes Zarządu R&D Tech            Krzysztof Drewek, Wiceprezes Zarządu R&D Tech 

Tomasz Rybka: Misją R&D Tech od początku istnienia było kompleksowe zaspokajanie wszystkich potrzeb związanych z uruchamianiem produkcji stolarki otworowej. Naszym celem było stworzenie firmy, która od A do Z będzie wspierać klientów, począwszy od analizy powierzchni hali, poprzez proponowanie ustawień linii produkcyjnych, aż po dostarczenie gotowych rozwiązań do produkcji wraz z logistyką produkcyjną. Chcieliśmy, aby klienci R&D Tech traktowali nas jako partnera, który jest w stanie aktywnie wspierać ich na każdym etapie produkcji, gwarantując przy tym innowacyjność, precyzję, kompleksowe wsparcie techniczne oraz dbając o jakość końcowego produktu i wydajność produkcyjną. 15 lat działalności firmy, poparte ciągłym wzrostem sprzedaży i przede wszystkim, wciąż rosnącą grupą Klientów pozwala sądzić, że obrany przez nas kierunek jest właściwy, a sposób, w jaki to robimy, jest trafiony.

Czyli pozytywnie ocenia Pan minione lata?

Tomasz Rybka: Staram się zawsze pozytywnie patrzeć w przyszłość i szukać dobrych rozwiązań dla firmy. Mam także w sobie dużo pokory do rynku. Prowadzenie działalności to ciągła dynamika i zmienność koniunktury. Szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie mamy do czynienia z trudną sytuacją geopolityczną na świecie czy czasami pandemii, które miały duży wpływ na to, jak zachowywał się rynek. Niemniej jednak, bez względu na okoliczności, podążaliśmy w kierunku rozwoju naszej firmy, a w centrum zainteresowania był zawsze klient i jego potrzeby. Przez 15 lat kooperacji z holdingiem Voilap, jako dystrybutor urządzeń marki Emmegi i Tekna, udało się nam wypracować pozycję jednego z najlepszych dealerów tych marek na świecie. Nie osiadając na laurach i posiadając bogatą historię, Grupa Voilap podjęła decyzję o rozszerzeniu dystrybucji marki Someco na polskim rynku i powierzeniu tej misji także naszej firmie.

Proszę przybliżyć nam czym jest Voilap?

Tomasz Rybka: Holding Voilap to jeden z największych na świecie holdingów zrzeszający liderów produkcji maszyn do obróbki metalu. Składa się z dwóch dużych sektorów: sektora przemysłowego i sektora cyfrowego. Sektor przemysłowy dla przykładu posiada takie marki jak Emmegi, Elumatec, Keraglass czy Tekna. Grupa posiada kanały dystrybucji na różnych rynkach. Holding Voilap, biorąc pod uwagę wieloletnią, udaną współpracę z R&D Tech oraz chcąc wzmocnić działania w zakresie brandu SOMECO, który jest wynikiem synergii poszczególnych marek maszyn należących do holdingu, podjął decyzję o rozszerzeniu dystrybucji tej ważnej marki PVC na polskim rynku również przez naszą firmę. Dlatego już teraz oficjalnie mogę Państwa poinformować, że od stycznia 2024 r., także R&D Tech jest dystrybutorem marki SOMECO w Polsce.

Voilap logo

Jaki wobec tego mają Państwo pomysł na udaną dystrybucję nowej marki na polskim rynku PVC, który zdaje się mieć dużą konkurencję i posiada powiedzmy „ugruntowany” ranking dostawców?

Tomasz Rybka: Jak już wspominałem, R&D Tech posiada bogatą historię, którą grupa Voilàp doceniła, ale też chciałby wykorzystać nasze duże doświadczenie na polskim rynku. Marka Someco powstała w rezultacie synergii marek Emmegi i Elumatec w zakresie maszyn do obróbki profili z PVC i stanowi jedną z głównych marek tego holdingu. Posiada szeroką paletę produktową od szeroko rozumianej logistyki, jak np. wózków czy podajników, aż po zaawansowane technologicznie centra obróbcze czy linie zgrzewająco-czyszczące. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że R&D Tech, będąc uznanym dystrybutorem maszyn, mając znaczący udział w rynku i imponujący know-how wypracowany przez lata, posiada duży potencjał, aby powielić sukces marki Someco w Polsce, tak jak zrobiliśmy to w przypadku marki Emmegi czy Tekna. Co więcej, promując urządzenia, które są skondensowaną, najnowszą technologią i zapewniają innowacyjne rozwiązania uważam, że to mocna karta przetargowa w negocjacjach z klientem.

System pracy R&D Tech sprawdzi się i w tym przypadku?

Tomasz Rybka: To, co potrafimy najlepiej jako zespół R&D Tech, to profesjonalne wspieranie naszych klientów na każdym etapie produkcji, gwarantując im innowacyjność, precyzję, kompleksowe wsparcie techniczne oraz dbając o jakość końcowego produktu czy wydajność produkcyjną. Posiadamy duży dział wsparcia technicznego, na który składa się część mobilna oraz stacjonarna korzystająca z najnowszych technologii wsparcia on-line i, co najważniejsze, promujemy wysokojakościowy produkt.

Kiedy w takim razie możemy zobaczyć R&D Tech w akcji, promujących nowe produkty SOMECO ?

Tomasz Rybka: Pełni zaangażowania i determinacji, którą posiadamy od zawsze, już teraz zabieramy się do działania. Jestem przekonany, że innowacyjne produkty i kompatybilne oprogramowanie Someco spełnią wszystkie oczekiwania i potrzeby klientów szukających jakościowych rozwiązań w zakresie urządzeń do obróbki PVC.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu i współpracy firmy, które mają potrzebę inwestycji w technologię i poszukują silnego partnera, który zaoferuje im wsparcie na każdym etapie wdrożenia. Rozwiązania Someco dostępne są także w naszym showroomie, na naszej stronie. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji. Już teraz mogę również serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na targi w Norymberdze. W dniach 19-22 Marca 2024 na targach Fensterbau Frontale zaprezentujemy nowatorskie rozwiązania brandu Someco – m.in. centrum tnąco-obróbcze o bardzo dużej wydajności, zautomatyzowaną stację do wklejania szyb, stację zgrzewającą w technologii SEAMLESS czy mniejsze maszyny do obróbki PVC. Do zobaczenia na stoisku Someco – hala 3A, stoisko 512.

www.randdtech.pl
pvc@randdtech.pl

qr pvc

Artykuł promocyjny

R&D Tech Sp. z o.o.
65-127, Zielona Góra
Kostrzyńska 9
tel.: 068 4557101
fax.: 068 4557102