Reklama
Wyświetlenia 4713
26 stycznia 2024

Saint-Gobain Solutions prezentuje Termokompendium

Termokompendium Saint Gobain

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania termomodernizacyjne, Saint-Gobain Solutions publikuje unikatowy e-book. Termokompendium to kompleksowy przewodnik po termomodernizacji, który łączy w sobie wiedzę ekspercką kilku marek Saint-Gobain i przedstawia praktyczne narzędzia oraz produkty poprawiające wydajność energetyczną wszystkich elementów domu: okien, dachów, ścian, stropów czy podłóg. Tym samym staje się nieocenionym zasobem dla każdego, kto pragnie żyć komfortowo i cieszyć się niższymi rachunkami za energię.

W obliczu wciąż zaostrzanych dyrektyw unijnych, mających na celu walkę z kryzysem energetycznym i coraz mocniej odczuwalnymi zmianami klimatu, termomodernizacja nieefektywnych budynków stała się kluczem do lepszego jutra. Zgodnie z Długoterminową Strategią Renowacji Budynków Polska posiada około 14,2 miliona obiektów budowlanych, w tym aż 5,5 miliona domów jednorodzinnych, które w większości odbiegają od obowiązujących standardów energetycznych. Wiele z nich było wzniesionych zanim powstały nowoczesne przepisy budowlane, które uwzględniałyby takie kwestie, jak choćby izolacyjność termiczna. Brak odpowiedniego zaizolowania budynku, przestarzałe okna i niewydajne systemy ogrzewania przyczyniają się do znaczących strat ciepła, które skutkują nadmiernym zużyciem energii, emisją ogromnej ilości zanieczyszczeń i rosnącymi kosztami utrzymania.

Nawet 70% energii dostarczanej do domu przeznaczamy na jego ogrzewanie – niestety, jeśli budynek nie jest odpowiednio zaizolowany, sporo z niej tracimy – tłumaczy Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, współautor Termokompendium. – Badania pozbawiają złudzeń: ok. 30% ciepła ucieka przez złej jakości dach, kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany, a nawet 25% przez przestarzałe okna i szyby. Termomodernizacja jest kluczem do poprawy tego stanu rzeczy. Termokompendium to pierwsza tego typu kompleksowa publikacja, pokazująca spektrum rozwiązań na styku marek Saint-Gobain w obszarze termomodernizacji i poprawy efektywności każdego elementu przegrody budynku: od okien i szyb, przez dach, stropy, ściany zewnętrzne oraz podłogi. Tylko produkty o najlepszych parametrach technicznych pozwolą na długoletni komfort w postaci ciepłych wnętrz i niższych rachunków za ogrzewanie.

Wyzwanie, przed którym staje dziś Polska w zakresie termomodernizacji, jest ogromne. Realizacja tych celów wymaga nie tylko znacznych nakładów finansowych, ale także świadomości i zaangażowania zarówno ze strony władz, jak i samych mieszkańców. Rozumiejąc te wyzwania, Saint-Gobain Solutions, nowa organizacja w Grupie Saint-Gobain, koncentrująca się na synergii oraz promocji kompleksowych i innowacyjnych rozwiązań budowlanych, stworzyła Termokompendium – przewodnik interaktywny, który wyjaśnia, jak skutecznie, a przy tym korzystnie pod względem ekonomicznym, przeprowadzić termomodernizację.

Wydawnictwo cyfrowe, sygnowane pieczątką jakości Saint-Gobain, staje się narzędziem dostarczającym kompleksową wiedzę i praktyczne wskazówki, poparte wieloletnim doświadczeniem tworzących go ekspertów. Nieoceniony wkład w powstanie publikacji mieli bowiem: Ewa Bryś, Koordynator Materiałów Technicznych i BIM oraz Szymon Raćkowski, Menadżer Działu Rozwoju i Doradztwa Technicznego Saint-Gobain Construction Products Polska (Isover, Rigips, Weber), Henryk Kwapisz, Dyrektor ds. Relacji Instytucjonalnych Grupy Saint-Gobain w Polsce, Maciej Mańko, Menadżer Marketingu Saint-Gobain Glassolutions oraz Arkadiusz Jóźwik, Menadżer Produktu Saint-Gobain Leca.

Dzięki Termokompendium właściciele domów mogą nie tylko zrozumieć korzyści płynące z termomodernizacji, poznać konkretne kroki i dostępne technologie, które pomogą im w realizacji inwestycji, ale również bliżej zaznajomić się z programami rządowymi, m.in. Czyste Powietrze czy Ciepłe Mieszkanie, które umożliwiają ubieganie się o stosowne dofinansowanie.

Saint-Gobain Solutions podkreśla również znaczenie wyboru odpowiednich materiałów z bogatej oferty marek Isover, Rigips, Weber, Leca, Glassolutions i Swisspacer. Produkty te, wchodzące w skład wydajnych systemów budowlanych, są gwarancją najwyższej jakości i efektywności. Jako jeden z istotnych aspektów termomodernizacji podkreśla także możliwość skorzystania z usługi Odnowa Okna, polegającej na wymianie samych pakietów szybowych.

W skutecznej termomodernizacji liczy się holistyczne podejście – mówi Maciej Mańko, Marketing Manager Saint-Gobain Glassolutions Polska. – Naszym celem jest przeprowadzenie czytelnika krok po kroku przez niełatwy proces modernizacji termicznej i zwrócenie uwagi na aspekty związane z kolejnością dokonywanych prac, co ma ogromne znaczenie dla finalnego rezultatu. Dlatego, zaraz po wymianie okien i drzwi oraz termoizolacji przegród, drugim etapem inwestycji powinna być optymalizacja istniejących instalacji rozprowadzających ciepło wewnątrz budynku, ostatnim natomiast – wymiana źródła ciepła na bardziej efektywne.

Termokompendium Saint-Gobain Solutions to nie tylko przewodnik po najlepszych materiałach i technologiach, ale także praktycznych narzędziach, takich jak specjalne kalkulatory online dostępne dla klientów, które pomagają w planowaniu i realizacji projektów termomodernizacyjnych. Eksperci przedstawili także praktyczne przykłady „z życia wzięte”.

W Saint-Gobain wychodzimy z założenia, że każda teoria musi być poparta solidnymi dowodami, dlatego chcąc rozwiać wątpliwości właścicieli domów, co do skuteczności termomodernizacji z wykorzystaniem produktów naszych marek, zilustrowaliśmy, w jaki sposób inwestycja wpływa na wydatki, oszczędność ciepła oraz emisję zanieczyszczeń w dwóch najpopularniejszych wariantach polskich budynków jednorodzinnych – domu typu stodoła i typu kostka. Tym samym wydawnictwo uwzględnia zarówno perspektywę użytkownika końcowego, jak i szerszy kontekst ekologiczny i ekonomiczny – wyjaśnia Ewa Bryś, Koordynator Materiałów Technicznych i BIM, Saint-Gobain Construction Products Polska.

Termokompendium Saint-Gobain Solutions będzie niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce uczynić swój dom czy mieszkanie bardziej energooszczędnym i czerpać z tego wielowymiarowe korzyści. To krok w stronę przyszłości, w której zrównoważone budownictwo jest normą, a nie wyjątkiem. Publikacja jest już dostępna w sieci i można ją pobrać ze strony internetowej: saint-gobain.pl/solutions/termokompendium.

Saint-Gobain Glass Polska
42-530, Dąbrowa Górnicza
Szklanych Domów 1
tel.: 48 32 295 40 00
fax.: +48 32 295 41 08
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama