Reklama
Wyświetlenia 3983
24 stycznia 2024

Nie tylko szkło – Pilkington IGP zaprezentuje na Budmie wózki i regały do szkła

NSG Bialystok 131
fot. Pilkington | Pilkington IGP Białystok

Pilkington IGP, ekspert w przetwórstwie szkła oraz produkcji szyb w Polsce, zaskoczy branżę na tegorocznych targach Budma, ujawniając swój wszechstronny potencjał. Nie wszyscy wiedzą, że firma specjalizuje się również w produkcji wózków, stojaków i innych urządzeń do transportu oraz składowania szkła, które zaprezentuje na stoisku 42 w pawilonie 5.

Podążając za potrzebami klienta

Pilkington IGP dostarcza swoje produkty do największych koncernów szklarskich w Europie i zakładów przetwórczych szkła. Do zaoferowania ma nie tylko szkło architektoniczne, ale też regały, wózki i inne urządzenia do transportu oraz magazynowania szkła. Popyt na nie stale rośnie, a wśród zadowolonych klientów znajdują się potężne przedsiębiorstwa, zarówno polskie, jak i europejskie.

NSG Bialystok 121

Pilkington IGP Białystok

Specjalizacja firmy obejmuje m.in. produkcję stojaków i palet specjalnych powszechnie wykorzystywanych w transporcie szkła przeznaczonego do produkcji ogniw słonecznych. Technologia ich wykonania oraz jakość użytych komponentów gwarantuje bezpieczeństwo produktu podczas transportu.

Są to produkty tworzone na specjalne zamówienie, by w pełni odpowiadały na realne potrzeby klienta. Każde zapytanie ofertowe jest analizowane przez zespół naszych inżynierów, którzy sprawdzają podstawowe parametry stojaka, a także jego funkcjonalność. Wstępny zarys projektu jest przedstawiany klientowi i dopiero po akceptacji przystępujemy do dalszych prac – tłumaczy Wojciech Kuklicz, Kierownik Produkcji i Sprzedaży Metalowej Pilkington IGP.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność

W produkcji metalowych elementów wykorzystywane są nowoczesne technologie i urządzenia – m.in. wysokowydajne piły sterowane numerycznie, które zapewniają doskonałą jakość cięcia oraz zachowanie powtarzalności wymiarowej. Roczna produkcja to imponujące 10 000 różnych urządzeń, obejmujących stojaki, wózki i urządzenia zabezpieczające. Priorytetem firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa i funkcjonalności w operacjach związanych ze wszystkimi jej produktami. W tym celu na każdym stanowisku odbywa się kontrola jakości wykonania poszczególnych elementów. Dodatkowo, w celu zabezpieczenia gotowej konstrukcji przed korozją, poddaje się ją procesowi malowania natryskowego lub cynkowania ogniowego.

Pilkington IGP szczyci się wprowadzeniem systemów zarządzania ISO 9001 i ISO 14001, co potwierdza zobowiązanie firmy do najwyższych standardów jakości. Marka wyróżnia się także szerokim asortymentem urządzeń, które oferują oryginalne i unikalne rozwiązania, doskonale współgrające z procesami produkcyjnymi i transportowymi różnych producentów związanych z branżą szklarską. Najważniejsze jednak pozostaje wieloletnie doświadczenie w przetwórstwie szkła, które pozwala Pilkington IGP na skonstruowanie najbardziej uniwersalnych stojaków, pozwalających na maksymalne wykorzystanie nie tylko powierzchni roboczej, ale i przestrzeni załadunkowej w samochodzie.

NSG Bialystok 209

Pilkington IGP Białystok

Na targach Budma 2024 Pilkington IGP zaprezentuje swoje zróżnicowane rozwiązania w zakresie transportu i składowania szkła. Branżowi profesjonaliści oraz zwolennicy pewnych i funkcjonalnych rozwiązań mogą odwiedzić stoisko firmy (nr 42, pawilon 5), aby na własne oczy przekonać się o innowacyjności i doświadczeniu, które uczyniły Pilkington IGP kluczowym graczem w kategorii przetwórców szkła.

Pilkington IGP Sp. z o.o.
02-675, Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
fax.: 22 548 75 22
Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama