Reklama
Wyświetlenia 3784
20 grudnia 2023

Okno… z szafy, czyli kilka słów o tym, jak technologiczne marzenia zmieniają się w rzeczywistość

LUXE

Powiedzieć, że projekt LUXE utrzymywany był w ścisłej tajemnicy, to jak nic nie powiedzieć. O planach powstania tak innowacyjnego rozwiązania wiedziało zaledwie kilka osób. O tym, że Krzysztof Gucwa, Dyrektor Generalny OknoPlus pracuje nad prototypem poinformowanych było jeszcze mniej. Całość, aż do chwili premiery, nie mogła ujrzeć światła dziennego. Powód był prosty: model oczekiwał na rejestrację w Urzędzie Patentowym. A gdy już można było ogłosić stworzenie LUXE, bardzo szybko okazało się, że jest to produkt, który zaskakuje i przewyższa oczekiwania rynku okiennego.

Czy istnieje element lepiej oddający charakter nowoczesnych budynków niż monumentalne przeszklenia o niezwykle cienkich profilach, które tworzą całoszklane ściany, wpuszczając do wnętrz mnóstwo naturalnego światła? W odpowiedzi na tak wymagające oczekiwania inwestorów oraz architektów marka OknoPlus rozpoczęła swoją innowacyjną podróż od stworzenia Reveal Unique – okna, które zainaugurowało serię innowacyjnych rozwiązań. W ramach tego projektu marka skoncentrowała się na opracowaniu unikalnego profilu skrzydła oraz na pionierskim podejściu do integracji szyby z profilem aluminiowym – wszystko dzięki autorskiej technologii DSB®.

Krzysztof Gucwa Dyrektor Generalny OknoPlus

Krzysztof Gucwa, Dyrektor Generalny OknoPlus

Mając w rękach tak niezwykłą technologię, nie mogliśmy spocząć na laurach – mówi Krzysztof Gucwa, Dyrektor Generalny OknoPlus. – Chcieliśmy stworzyć model, który zupełnie zrewolucjonizuje branżę i udowodni, że o oknach nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Przygotowując koncepcję nowego produktu przyświecały mi trzy cele: chciałem, by ofertę OknoPlus wzbogaciło rozwiązanie wykazujące pełną kompatybilność z wybraną rodziną przeszkleń, o najniższym złożeniu skrzydła i ramy przy zachowaniu najlepszych parametrów technicznych, a do tego w cenie, która będzie dostępna dla każdego. Tak właśnie postawiliśmy pierwszy krok na drodze do LUXE.

Od marzenia do produkcji

Prototyp trzymany był w ścisłej tajemnicy, a dokładnie w szafie, która znajdowała się w gabinecie Dyrektora Generalnego, stąd LUXE zyskało miano „okna z szafy”. Pierwszy projekt zaprezentowano marce So Easy System, która od razu dostrzegła potencjał tego nowatorskiego pomysłu. Następnie przyszedł czas na serię rygorystycznych testów – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, przeprowadzonych przez jednostki certyfikujące.

Luxe 5

Naszym priorytetem było zapewnienie, aby okno LUXE wykazywało nadzwyczajną wytrzymałość nawet przy imponujących gabarytach – mówi ekspert marki OknoPlus. – Kluczowe wyzwanie stanowiło opracowanie konstrukcji składającej się z dwóch elementów profilu (termik i aluminium) w miejsce tradycyjnych trzech. To innowacyjne podejście wymagało stworzenia profilu zdolnego do efektywnego przenoszenia ciężaru masywnej szyby z przylgi na okucie, co zostało zrealizowane z sukcesem – dodaje ekspert.

Obecnie, w ramach wdrożenia LUXE, OknoPlus jest w stanie konstruować zarówno pojedyncze okna, jak i modele ze słupkiem stałym. Co więcej, rozwiązanie to zostało zaprojektowane jako okno komplementarne do całej kolekcji Reveal.

Tam, gdzie design spotyka technologię

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, skrzydło, okucia i odwodnienia są niemal niewidoczne, tworząc efekt stałego szklenia. Wąskie profile o szerokości zaledwie 57 milimetrów sprawiają, że model ten idealnie wpisuje się w nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie. To okno dla tych, którzy cenią sobie elegancję i subtelność.

Luxe 6 1

Co więcej, zgodnie z Warunkami Technicznymi 2021, LUXE spełnia najwyższe standardy energooszczędności. Dzięki zastosowaniu środkowej uszczelki i pakietów szybowych Climatop Prime od Saint-Gobain, okno osiąga współczynnik przenikania ciepła Uw na poziomie 0,74 W/m²K. To nie tylko obniża koszty ogrzewania, ale także zapewnia komfort termiczny przez cały rok. LUXE uzyskało imponujące wyniki badań w Instytucie Techniki Budowlanej, Laboratorium Techniki Budowlanej oraz w niemieckim IFT Rosenheim.

OknoPlus Sp. z o.o.
30-444, Kraków Libertów
ul. Zgodna 55
tel.: 012 2775700
fax.: 012 2775800
Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama