Reklama
Wyświetlenia 3880
19 grudnia 2023

Czyste Powietrze i termomodernizacja z produktami FAKRO

Termomodernizacja FAKRO 1
fot. FAKRO | Zastosowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów w naszych domach przyczyni się do komfortowego życia przyszłych pokoleń

Branża budowlana mierzy się z coraz większymi wyzwaniami ze względu na nowe regulacje środowiskowe i wymagania obniżania zużycia energii. To dobrze, bo ten trend zwiastuje rozwój i sięganie po produkty o lepszych parametrach cieplnych oraz innowacyjne rozwiązania do wykończenia domu. Ponadto programy rządowe, takie jak „Czyste Powietrze”, czy dofinansowanie kompleksowej termomodernizacji przyczyniają się do tego, że wiele rodzin w Polsce może pozwolić sobie na życie w ciepłym i energooszczędnym domu. Tym samym wpływa to na bezpieczeństwo energetyczne i lepszą przyszłość planety Ziemi.

Budynki to jeden z największych „pożeraczy energii”, ponieważ pochłaniają około 40% zużywanej energii w Europie. Jednocześnie drzemie w nich ogromny potencjał, aby wpływać na ograniczenie tego wykorzystania. Możliwe jest nawet, że poprzez rozwiązania solarne budynki mogą wręcz pobierać energię ze Słońca i przyczyniać się do jej produkcji. Dlatego tak ważne jest, abyśmy uświadomili sobie, że wybór odpowiednich produktów do zamknięcia naszej inwestycji jest szalenie istotny już na etapie jej planowania.

Termomodernizacja FAKRO 2

Celem programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie lub uniknięcie zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez gospodarstwa domowe

Z jakich programów rządowych możemy skorzystać?

Obecnie widoczna na szeroką skalę termomodernizacja budynków również stanowi ogromny potencjał dla producentów stolarki budowlanej i daje możliwość szerzenia nowych standardów w kontekście energooszczędności. Co jednak zrobić, jeśli nie każdy może pozwolić sobie na kompleksową termomodernizację istniejącej inwestycji, czyli stworzenie w pełni energooszczędnego domu? Z pomocą przychodzą programy rządowe „Czyste Powietrze” i dotacje na kompleksową termomodernizację, dzięki którym można zyskać nawet do 135 000 PLN dofinansowania – ten próg przewidziany jest dla najuboższych. Jednak dostosowane poziomy dofinansowania i podniesione w tym roku progi dochodowe pozwalają wielu Polakom na skorzystanie z innych, także wysokich dotacji.

Możliwe jest również uzyskanie dodatkowych 1.200 PLN na przeprowadzenie audytu energetycznego, który określi zakres niezbędnych zmian w kierunku kompleksowej termomodernizacji. Główne założenia programu to wsparcie właścicieli jednorodzinnego budynku mieszkalnego, którego pozwolenie na budowę wydano lub zgłoszone zostały roboty budowlane do końca 2013 roku i który wymaga wymiany starego źródła ciepła oraz elementów stolarki. Wnioski o dofinansowanie można składać przez Internet, bezpośrednio w Urzędzie Gminy lub przez bank. Istnieją jednak wymogi, które te produkty muszą spełniać, a główne z nich to odpowiednie współczynniki przenikania ciepła – otrzymanie dofinansowania wymaga ich zagwarantowania.

Termomodernizacja FAKRO 3

Produkty FAKRO spełniają wymagania programu Czyste Powietrze, dzięki któremu zyskasz ciepły dom równocześnie przyczyniając się do ochrony środowiska

Jakie produkty mamy do wyboru?

FAKRO w swojej ofercie posiada kompleksowe rozwiązania, po które śmiało można sięgać, ponieważ spełniają wymagania programu Czyste Powietrze. Ponadto wybór wielu produktów od jednego producenta to możliwość zapewnienia jednolitego designu, a więc i estetycznego wyglądu domu. Z FAKRO wymienisz okna dachowe, okna pionowe, bramę garażową czy drzwi wejściowe, a ponieważ spełniają one wymagane parametry, będziesz mógł bez obaw postarać się o wysokie dofinansowanie z programu.

Wymiana okien dachowych jest możliwa i szybka do zrealizowania. Specjalnie dostosowana oferta FAKRO pozwala na dobór okien, które z sukcesem zastąpią stare, również te od innych producentów. Wymagany przez program Czyste Powietrze współczynnik przenikania ciepła dla okien dachowych nie może być gorszy niż 1,10 [W/(m²K)] – im niższy, tym lepiej. FAKRO posiada szeroką ofertę okien dachowych, które mogą być stosowane w nowych budynkach oraz podczas wymiany. Wybór okna dachowego FAKRO na wymianę zależy głównie od rozmiaru starego okna oraz zakresu prac remontowych. W ofercie dostępne są okna aluminiowo-tworzywowe PTP-V U4 lub drewniane FTP-V U4.

Termomodernizacja FAKRO 4

Z nowymi energooszczędnymi oknami twoje poddasze będzie ciepłe, a Ty zaoszczędzisz na jego ogrzewaniu

Okna aluminiowo-tworzywowe polecane są do wszystkich pomieszczeń na poddaszu, nawet do takich o podwyższonej wilgotności – łazienek czy kuchni. Również drewniane okna, kiedy potrzeba dopasować je do stylistyki pomieszczenia, będą odpowiednim wyborem przy termomodernizacji budynku, zakładającą wymianę okien połaciowych.

Kiedy w twoich planach pojawi się także wymiana stolarki pionowej – okien i drzwi tarasowych, to w FAKRO również znajdziesz te produkty, które spełniają wymagany współczynnik przenikania ciepła wynoszący 0,90 [W/(m²K)]. Oferta okien i drzwi przesuwnych INNOVIEW zapewni nie tylko komfort energetyczny, ale także podniesie walory estetyczne i pozwoli nadać niepowtarzalny design budynku. Idąc dalej, z FAKRO wymienisz również drzwi zewnętrzne, zachowując wymagany w programie Czyste Powietrze współczynnik, który nie może przekroczyć 1,30 [W/(m²K)]. Drzwi wejściowe z serii INNOVIEW LINE powstały z połączenia wyselekcjonowanego drewna oraz okładziny aluminiowej, która izoluje drewno od niekorzystnych warunków atmosferycznych zapewniając trwałość i niezmiennie wysoką estetykę drzwi wejściowych przez wiele lat.

Równie ważnym pomieszczeniem w domu jest garaż i w nim także możliwa jest wymiana bramy garażowej pod warunkiem, że ten garaż jest pomieszczeniem ogrzewanym. Aby z sukcesem otrzymać dofinansowanie na ten produkt, bramy w garażach ogrzewanych muszą mieć współczynnik nie większy niż 1,30 [W/(m²K)]. Takie bramy w swojej ofercie posiada FAKRO i spokojnie można wybrać właśnie tego producenta do swojego planu termomodernizacji domu. Bramy garażowe FAKRO są energooszczędne i trwałe, zbudowane z paneli o grubości 40 mm, w których zastosowanie pianki poliuretanowej gwarantuje bardzo dobrą ochronę garażu zarówno przed wysokimi jak i niskimi temperaturami panującymi na zewnątrz.

Termomodernizacja FAKRO 5

Bramy garażowe mają możliwość zastosowania technologii Z-Wave, co sprawia, że produkt ten może stanowić element Smart Home

Gdzie należy składać dokumenty o dofinansowanie?

Z FAKRO przeprowadzisz termomodernizację budynku, a na produkty, które spełniają wymagania programu rządowego Czyste Powietrze, otrzymasz dofinansowanie, jeśli się o takie starasz i złożysz wniosek. Wnioski składać można przez Internet na portalu beneficjenta, bezpośrednio w oddziale WFOiŚGW lub, jeśli starasz się o dofinansowanie z przeznaczeniem na częściową spłatę kredytu bankowego, to wniosek złożysz w oddziale banku. Ważny jest jednak fakt, że o dotację warto się postarać i przeprowadzić dzięki niej kompleksową termomodernizację, co ostatecznie przyczyni się do ochrony Ciebie, twojej rodziny i środowiska naturalnego.

Termomodernizacja FAKRO 6

W obliczu rosnących kosztów ogrzewania, termomodernizacja jest sposobem na obniżenie rachunków. Wymiana stolarki na nową skutecznie może podnieść energooszczędność całego budynku

FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama