Reklama
Wyświetlenia 4386
14 grudnia 2023

GEZE przekazuje 100 000 euro na pomoc doraźną UNICEF

Des
fot. GEZE | W okresie Bożego Narodzenia GEZE przekazuje 100 000 euro na pomoc doraźną UNICEF dla dzieci w potrzebie.

GEZE ma długą tradycję długoterminowego zaangażowania społecznego jako firma – szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. W tym roku firma rodzinna z siedzibą w Leonbergu niedaleko Stuttgartu przekazuje 100 000 euro na pomoc doraźną UNICEF. Pieniądze będą służyć dzieciom na całym świecie.

Dzieci w centrum uwagi w związku z tegoroczną darowizną

Żyjemy w niespokojnych czasach ze względu na mnożące się kryzysy na świecie. Każdego dnia wiele osób cierpi z powodu skutków wojen, katastrof naturalnych czy głodu. To sprawia, że trudno jest zdecydować, jak najlepiej można pomóc – mówi Sandra Alber, dyrektor ds. prawnych i finansowych w GEZE. – Szczególnie w okresie Bożego Narodzenia, który jest czasem kontemplacji, rodziny i więzi międzyludzkich, GEZE chce skupić się na najmłodszych. Dzieci na całym świecie powinny mieć możliwość dorastania w pokoju i wolności oraz godnego życia bez strachu. Pomaganie tym, którym niestety nie jest to dane, jest bliskie naszemu sercu.

Szybka i kompleksowa pomoc humanitarna

Ponieważ na całym świecie są miliony dzieci potrzebujących pomocy, firma GEZE zdecydowała się w tym roku przekazać świąteczną, niezwiązaną z konkretnym projektem darowiznę pod hasłem „Bonus zamiast prezentu”. W związku z tym firma rezygnuje z prezentów świątecznych dla klientów.

Aby nasza darowizna dotarła dokładnie tam, gdzie jest najpilniej potrzebna w nieskomplikowany i prosty sposób, pieniądze trafią do programu pomocy doraźnej UNICEF. Zapewnia on szybką i kompleksową pomoc humanitarną na obszarach dotkniętych kryzysami i katastrofami na całym świecie – mówi Sandra Alber. – W ten sposób organizacja pomocowa może samodzielnie dysponować pieniędzmi i wykorzystać je do pomocy tym, którzy najpilniej jej potrzebują.

Faktycznie dzięki pieniądzom UNICEF może wiele zdziałać. Na przykład za 100 000 euro organizacja pomocowa może dostarczyć ponad 1800 zestawów higienicznych z tabletkami do oczyszczania wody i artykułami higienicznymi chroniącymi przed chorobami, zaopatrzyć ponad 2000 poważnie niedożywionych dzieci w wysoce skuteczną pastę z orzeszków ziemnych na sześć tygodni lub zakupić materiały edukacyjne i zabawki, aby umożliwić w ten sposób 8000 dzieci dostęp do nauki i zabawy.

Aby nasza darowizna dotarła dokładnie tam, gdzie jest najpilniej potrzebna w nieskomplikowany i prosty sposób, pieniądze trafią do programu pomocy doraźnej UNICEF. Zapewnia on szybką i kompleksową pomoc humanitarną na obszarach dotkniętych kryzysami i katastrofami na całym świecie – Sandra Alber, dyrektor ds. prawnych i finansowych w GEZE

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
GEZE Polska Sp. z o.o.
03-228, Warszawa
ul. Marywilska 24
tel.: +48 224 404 440
fax.: 224 404 400
Reklama