Reklama
Wyświetlenia 3528
13 grudnia 2023

Eko-Okna wprowadzają trzy nowe systemy przeciwpożarowe

Eko Okna PPOZ 2

Okna rozwierno-uchylne MB-86 EI, drzwi zewnętrzne FR 90 EI i drzwi wewnętrzne FR 65 EI uzupełniają katalog produktów Eko-Okien. Ich połączenie, wraz z dotychczasowymi rozwiązaniami, pozwala w wygodny sposób spełnić wymagania przeciwpożarowe.

Wśród produktów Eko-Okien znaleźć można obecnie dwa aluminiowe systemy przeciwpożarowe. Ich użycie stanowi spełnienie obowiązku prawnego oraz przekłada się na znaczne poprawienie bezpieczeństwa użytkowników nieruchomości. Pierwszy z nich, MB-60E EI, pomimo posiadania przegrody termicznej, wykorzystywany jest przeważnie do tworzenia drzwi we wnętrzach (tylko na rynku polskim i czeskim) i nienośnych przegród wewnętrznych. Drugi, MB-78 EI, służyć może do wykonywania nienośnych przegród wewnętrznych i drzwi zewnętrznych. W Polsce i w Czechach można go użyć także do drzwi wewnętrznych. MB-86 EI to propozycja, która jest od nich wyraźnie cieplejsza i oferowana jest jako optymalna opcja dla tworzenia zewnętrznych okien przeciwpożarowych. Są to okna rozwierno-uchylne, czyli jedyna rzecz, której dotychczas brakowało w przeciwpożarowej ofercie Eko-Okien. Z kolei FR 90 EI pozwala na konstruowanie m.in. bezpiecznych jedno- i dwuskrzydłowych drzwi zewnętrznych, a FR 65 EI zapewnia takie drzwi wewnątrz budynku. Jest to system bez przekładki termicznej.

Eko Okna PPOZ 1

Nasi klienci dobrze poznali już MB-60 EI oraz MB-78 EI, służące do tworzenia okien, drzwi i ścianek działowych o właściwościach przeciwpożarowych. Zgłaszali jednak zapotrzebowanie na okna, które będą łączyły bardzo dobre parametry ogniowe z funkcjonalnością tradycyjnych rozwiązań rozwierno-uchylnych – mówi Michał Maciejewski, dyrektor zarządzający pionem handlowo-zakupowym w Eko-Oknach i dodaje – Właśnie z tego powodu wprowadzamy do naszej oferty MB-86 EI, najcieplejszy z prezentowanej rodziny systemów aluminiowych MB, który w dodatku posiada pożądane okucia.

Okna MB-86 EI opierają się na sprawdzonych profilach systemu MB-86. Dzięki temu zamawiane okna przeciwpożarowe oferują dodatkowo wysoką izolację akustyczną i stanowią produkt wystarczająco ciepły, aby stosować go w budynkach energooszczędnych. Profile cechują się trzykomorową budową, z komorą izolacyjną pomiędzy dwiema przekładkami termicznymi o szerokości 42 i 43 mm. Domyślnie stosowane będzie szklenie dwukomorowe. Co istotne, Eko-Okna oferują w standardzie okucia antywłamaniowe RC2.

FR 90 EI to opcja bardziej uniwersalna, którą oferować będziemy w pierwszej kolejności do budowy drzwi i ewentualnie nienośnych ścianek działowych. Na terenie EOG będą to przeciwpożarowe i dymoszczelne drzwi zewnętrzne, a w Polsce i Czechach zaproponować możemy też drzwi wewnętrzne – zaznacza dyrektor Maciejewski i dodaje – FR 65 EI stanowi ich uzupełnienie o tak zwane rozwiązania zimne, czyli do stosowania we wnętrzach.

Nowe systemy pozwalają na produkowanie przegród zgodnych z wymaganiami dla klasy EI30 i EI60, a nawet EI 90 w przypadku FR 90 EI, określonych normą PN-EN 14351-1+A2:2016, gwarantując w ten sposób spełnienie wymagań prawnych wobec inwestycji.

EKO-OKNA S.A.
47-480, Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
fax.: (32) 418 30 62
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama