Reklama
Wyświetlenia 3898
7 grudnia 2023

Gebhardt Stahl partnerem projektu recyklingowego OKNOREC

Gebhardt Stahl Polska OKNOREC PL

Producent wzmocnień stalowych do okien PVC, Gebhardt-Stahl Polska, przystąpił do współtworzenia projektu recyklingowego OKNOREC, koordynowanego w Polsce oraz Europie przez Stowarzyszenie EPPA – europejskich producentów systemowych profili okiennych PVC. Celem projektu jest międzybranżowa ochrona klimatu i zmniejszenie emisji CO2 poprzez wykorzystanie w produkcji nowych okien komponentów odzyskanych w procesie recyklingu ze zdemontowanych w ramach termomodernizacji okien.

Ważne będzie, aby wzmocnienia stalowe z demontowanych okien mogły zostać dzięki recyklingowi ponownie użyte do wyprodukowania nowych wzmocnień okiennych zastosowanych w nowoczesnych oknach. Gebhardt-Stahl Polska wspiera wspólne, międzybranżowe procesy usprawniające zamknięcie cyklu materiałowego dla okien z PVC w interesie ochrony środowiska i klimatu.

Projekt OKNOREC wpisuje się w nadrzędne cele Stowarzyszenia EPPA, w ramach zobowiązania do zrównoważonego rozwoju „VinylPlus 2030”, którego celem jest recykling miliona ton PVC rocznie w Europie do 2030 roku. Zrównoważone korzystanie z zasobów i materiałów jest dla Gebhardt-Stahl Polska świadomym wyborem. Stal, która używana jest w procesie produkcji, zazwyczaj zawiera około 20% surowców wtórnych na tonę (w zależności od gatunku stali i dostawcy). Gebhardt-Stahl Polska jest świadoma wpływu procesów produkcyjnych nie tylko na lokalną społeczność, ale również na środowisko, stąd decyzja Zarządu Spółki o sukcesywnym podejmowaniu działań równoważących wytwarzane w łańcuchu dostaw emisje CO2, m.in. od 2021r. regularnie zlecając nasadzenia drzew.

Jednym z celów ONZ, stanowiących deklarację do wzięcia świadomego udziału w pracach na rzecz poprawy klimatu, jest cel 13. „Działanie w dziedzinie klimatu”. Został on ustanowiony jako jeden z 4 głównych celów obranych przez holding GmbH, a brzmi następująco: „Podjąć pilne działania w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i ich skutkom”. Przy okazji przypominamy, że w 2022r. Gebhardt-Stahl Polska otrzymała nominację z Urzędu Miasta Konina do nagrody "Eko Firma".

Konsolidacja w branży stolarki okiennej najważniejszych firm w projekcie recyklingowym OKNOREC ma zapewnić szansę inwestorom, którzy prowadzą wymianę okien w swoich domach w ramach termomodernizacji na dołożenie małej „cegiełki” do ochrony klimatu w Polsce i zmniejszenie emisji CO2. Zgodnie z ideą: „Remontuję swój dom lub mieszkanie i nie tworzę śmieci, a przyczyniam się do zapewnienia recyklingu, najczystszej formy ochrony środowiska”.

EPPA
1040, Brussels
Rue Abbé Cuypers 3
tel.: +32 27 39 63 81
fax.: +32 27 32 42 18
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama