Reklama
Wyświetlenia 3847
5 grudnia 2023

Roto NX teraz także do okien aluminiowych

Roto NX Aluminium 1
fot. ROTO | System okuć rozwierno-uchylnych Roto NX zawiera teraz nowe elementy opracowane specjalnie do profili aluminiowych z rowkiem 16 mm.

Producenci stolarki mogą stosować od teraz ten sam system okuć Roto NX do okien i drzwi balkonowych ze wszystkich materiałów. Nowy dolny zawias dowrębowy umożliwia stosowanie go do profili aluminiowych z rowkiem 16 mm.

Nowy dolny zawias dowrębowy został specjalnie opracowany do stosowania w profilach z aluminium z rowkiem 16 mm. Dostępny jest w kilku wariantach i spełnia wszystkie wymagania nowoczesnej stolarki.

Roto NX Aluminium 2 1

Zintegrowana tuleja wspornika w nowym zawiasie gwarantuje bezpieczne i trwale użytkowanie. Dostępny w kilku wersjach, także z opcjonalną przedłużką ułatwiającą montaż m.in. ogranicznika rozwarcia

Możliwości stosowania:

  • Okna standardowe, łukowe i skośne
  • Drzwi balkonowe z progiem i bez progu
  • Duże formaty: skrzydła o szerokości do 1600 mm, wysokości do 2800 mm i masie do 150 kg

Zintegrowana w rolce zawiasu tuleja łożyskowa zapewnia niezwodne i trwałe działanie, zapobiegając tarciu i zużyciu. Opcjonalnie dostępna jest także przedłużka podstawy zawiasu. Umożliwia ona zmianę położenia wkrętów mocujących nowego zawiasu dolnego i pozwala na wyposażenie okien w ogranicznik otwarcia, który jest bardzo często wymagany w przypadku okien aluminiowych.

Wysokiej jakości elementy systemu pomyślnie przeszły testy najwyższej klasy trwałości H3 (20 000 cykli) zgodnie z normą DIN EN 13126-8. Odporność na korozję wszystkich komponentów odpowiada klasie 5, czyli najwyższej zgodnie z normą DIN EN 1670. Okucie Roto NX zapewnia ochronę antywyważeniową okien w klasie RC 2 i RC 3.

Elastyczna i wydajna produkcja

Dzięki Roto NX producenci zyskują większą efektywność i elastyczność produkcji okien z różnych materiałów: PVC, drewno, aluminium. Wykorzystując w produkcji różne materiały, czerpią oni korzyści z modułowej konstrukcji systemu. Wiele komponentów, takich jak wspornik rozwórki i wspornik zawiasu dolnego do profili PVC i aluminium, jest identycznych. Niektóre elementy, takie jak zintegrowana mikrowentylacja, są takie same dla wszystkich materiałów. W ten sposób z okuciem Roto NX producenci zyskują mniejsze koszty magazynowania, łatwiejszy montaż i bardziej wydajną produkcję.

Roto NX Aluminium 3 1

Nowy dolny zawias dowrębowy do profili aluminiowych z rowkiem 16 mm, pozwala na stosowanie Roto NX w konstrukcjach standardowych, łukowych i skośnych, z progiem lub bez progu

Nowoczesny wygląd

System Roto NX w wersji do aluminium zachwyca nowoczesnym designem i możliwościami dopasowania. Delikatna minimalistyczna konstrukcja widocznych zawiasów jest identyczna dla wszystkich rodzajów profili. Szeroki wybór powłok i kolorów osłonek gwarantuje estetykę na najwyższym poziomie i pozwala na spełnienie indywidualnych potrzeb inwestorów.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909
Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama