Reklama
Wyświetlenia 6097
4 grudnia 2023

Płynne przejście bez widocznego progu dzięki GEALAN-COMFORT®

GEALAN COMFORT 01
fot. GEALAN | GEALAN-COMFORT®

Dzięki nowemu rozwiązaniu progowemu GEALAN-COMFORT® w jednej płaszczyźnie z podłogą możliwe są przejścia bez barier zgodne z normą DIN 18040. 

Pierwsi klienci mieli już okazję zapoznać się z nowym progiem premium GEALAN w praktyce. Został on zaprezentowany i zapowiedziany jakiś czas temu – nowe rozwiązanie progowe GEALAN klasy premium będzie wkrótce dostępne dla wszystkich producentów drzwi wejściowych i balkonowych. Wariant zlicowany z podłogą bazuje na sprawdzonym progu standardowym GEALAN. Producenci, którzy już zamontowali próg 20 mm firmy GEALAN ze stabilnym i termoizolacyjnym kompozytem PVC i aluminium, mogą teraz łatwo wdrożyć w jego ramach wariant premium GEALAN-COMFORT®. Może on być stosowany zarówno do drzwi domowych, jak i balkonowych w systemie GEALAN S 9000.

Pierwsze praktyczne doświadczenie w Walter Fensterbau

Firma Walter Fensterbau z Augsburga miała już okazję przyjrzeć się z bliska nowemu progowi GEALAN Premium, a nawet umieścić go na stołach produkcyjnych.

Jak opisuje kierownik zakładu Herbert Höß: Zbudowaliśmy dwuskrzydłowe drzwi balkonowe w systemie GEALAN S 9000 AD w ograniczniku próbek i mogliśmy zapoznać się z GEALAN-COMFORT® i wykonaniem.

Od 1996 roku Walter Fensterbau pracuje z rozwiązaniami progowymi GEALAN, obecnie ze standardowym progiem 20 mm, na którym bazuje GEALAN-COMFORT®.

Herbert Höß: Posiadamy już podstawową wiedzę, która pomaga nam poszerzać nasz asortyment produktów. Ponadto GEALAN-COMFORT® jest bardzo prefabrykowany i bardzo intuicyjny w obróbce – takie jest nasze pierwsze wrażenie.

GEALAN COMFORT 4

Teoria i praktyka w Augsburgu: GEALAN szkoli i wspiera firmę Walter Fensterbau w produkcji i wprowadzaniu na rynek nowego progu zlicowanego z podłogą (źródło: Walter Fensterbau)

Już po pierwszych praktycznych doświadczeniach z nowym progiem GEALAN Premium firma Walter Fensterbau mogła doświadczyć ogromnych korzyści dla własnej produkcji.

Jak opisuje kierownik zakładu: Produkujemy w pełni automatycznie. Decydującą zaletą jest to, że podczas obróbki GEALAN-COMFORT® musimy tylko minimalnie opuścić głębokość zabudowy. Oznacza to, że mogę uzyskać nowy próg dzięki w pełni zautomatyzowanej produkcji seryjnej, produkować go w standardzie i nie muszę rozpoczynać specjalnej budowy.

Najważniejsze zalety techniczne nowego systemu progów GEALAN:

  • brak zatrzymywania (przejścia w jednej płaszczyźnie z podłogą);
  • wysoka kompatybilność systemu;
  • wysoka jakość wykonania;
  • mechaniczne uszczelnienie opuszczające (sprawdzone w około milionie cykli testowych), które zapewnia szczelność na wodę i wiatroszczelność podczas zacinającego deszczu;
  • aluminiowe profile bieżnika do wyrównania poziomu z podłogą stosowane przed uszczelnieniem obniżającym;
  • szczeliny między profilami aluminiowymi służące do odprowadzania wody deszczowej w ukierunkowany sposób przez nachylony poziom progowy do systemów odwadniających na miejscu;
  • specjalnie zintegrowane z asortymentem obrotowe zaczepy mogą być stosowane do budowy elementów rozwierno-uchylnych i słupkowych z progiem zlicowanym z podłogą;
  • progi nadają się do frezowania konturowego – w ten sposób przejście między progiem a ościeżnicą może być jeszcze bardziej atrakcyjne wizualnie.

System modułowy jako zaleta dla producentów

Konstrukcja GEALAN-COMFORT®, oparta na standardowym progu 20 mm, może być elastycznie stosowana w systemie S 9000, a następnie w innych systemach GEALAN. Dzięki temu próg premium na poziomie podłogi nadaje się zarówno do projektów renowacyjnych, jak i do przejść bez barier w nowych budynkach. W ten sposób GEALAN-COMFORT® można połączyć w produkt premium, który tworzy prawdziwą wartość dodaną w sprawdzonych systemach GEALAN.

Herbert Höß wykracza poza techniczne zalety GEALAN-COMFORT® dla swojej firmy Walter Fensterbau: W GEALAN mam swoje sprawdzone kontakty – wiem, z kim mogę usiąść i rozwiązać ewentualne problemy. Wszystko z jednego źródła, jak to się mówi. Tak to sobie wyobrażam!

Już teraz unikaj przeszkód w przyszłości

Dzięki dwóm wariantom progowym GEALAN w przemyślany sposób przyczynia się do unikania ryzyka potknięcia się i umożliwia bezpieczne przemieszczanie się wszystkich w każdej sytuacji. Jeśli więc już dziś myślisz o przyszłości, budując lub remontując dom, już teraz możesz stworzyć zrównoważone zmiany dla wszystkich pokoleń. Dzięki płynnemu przejściu bez widocznego progu, GEALAN-COMFORT® umożliwia nie tylko rozwiązanie bez barier, ale także szczególnie wyrafinowane pod względem estetycznym.

GEALAN POLSKA Sp. z o.o.
95-030, Rzgów
ul. Rudzka 31
tel.: 042 2252130
fax.: 042 2252135
Paweł Sommer
+48 509 230 592
Polski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama