Reklama
Wyświetlenia 4003
4 grudnia 2023

Mocna pozycja ROTO w 2023 roku dzięki kompetencjom systemowym

Roto Object Business
fot. ROTO | Specjalne rozwiązania dla okien aluminiowych i fasad: zespół Roto Object Business wspiera systemodawców, producentów i architektów w planowaniu i budowie innowacyjnych elementów budynków

Niezawodność we współpracy z klientami oraz rozwój asortymentu produktów i usług zaowocowały nawiązaniem nowych relacji biznesowych w 2023 – tak Roto Technologia Okien i Drzwi podsumowała 2023 rok podczas Międzynarodowej Konferencji Prasowej. Sprzyjały temu nie tylko innowacyjne rozwiązania w zakresie systemów okuć i uszczelek, ale także nowe inwestycje w centra badawcze, cyfryzację i automatyzację. 18. Międzynarodowa Konferencja Prasowa Roto była doskonałą okazją do podsumowania mijającego roku.

Marcus Sander

Marcus Sander, prezes zarządu Roto Frank Fenster- und Türtechnologie GmbH

Zdaniem Marcusa Sandera, prezesa Roto Fenster- und Türtechnologie GmbH: Niezawodność, z jaką wspieramy naszych partnerów, zmotywowała kolejnych producentów do rozpoczęcia lub rozszerzenia współpracy z Roto w 2023 roku.

Dzięki cyfryzacji i automatyzacji, które Roto intensywnie wdraża od lat, firma jest w stanie wyjątkowo szybko reagować na zmieniające się wymagania różnych rynków. Sprzyja temu 18 fabryk, 31 logistycznych centrów dystrybucji i ponad 30 przedstawicielstw na całym świecie.

Produkujemy tam, gdzie nasze rozwiązania są potrzebne, zapewniamy niezmiennie wysoką jakość usług we wszystkich segmentach produktowych. Jesteśmy z tego szczególnie dumni, biorąc pod uwagę fakt, że portfolio firmy w tym roku znacznie się rozszerzyło – podkreślał Marcus Sander podczas prezentacji.

Okucia i uszczelki do wszystkich typów otwierania i profili

Dzięki zintegrowaniu z Roto europejskiej grupy Deventer i amerykańskiej firmy Ultrafab Inc. producenci na całym świecie mają dostęp do systemów uszczelnień, które są optymalnie zaprojektowane do geometrii ruchu systemów okuć Roto do wszystkich typów otwierania i rodzajów profili. Według Marcusa Sandera ten rodzaj usług systemowych jest ceniony i poszukiwany przez producentów stolarki, ponieważ interakcja okuć i uszczelek bezpośrednio przekłada się na jakość i szczelność okien i drzwi.

Roto Patio Inowa drewno

Drewniany system przesuwny z systemem okuć Roto Patio Inowa i uszczelką TPE firmy Deventer

Wymagania dotyczące efektywności energetycznej budynków rosną, nasilają się też ekstremalne zjawiska pogodowe. Duża szczelność okien i drzwi staje się coraz ważniejsza dla ochrony klimatu, bezpieczeństwa i komfortu ludzi.

Dlatego też coraz więcej producentów stolarki korzysta ze zintegrowanego doradztwa w zakresie okuć i uszczelek. Ich zaufanie jest podstawą sukcesu Roto.

Konstrukcja modułowa doceniana

W rozwoju systemów okuć Roto pozostaje wierne zasadzie konstrukcji modułowej, która przynosi klientom ogromne korzyści ekonomiczne. Te same komponenty okuć mogą być używane do produkcji okien i drzwi, o różnych typach otwierania i ze wszystkich rodzajów profili. Na targach Fensterbau Frontale w marcu 2024 r. Roto zaprezentuje kolejne interesujące innowacje, gdzie współpracujące ze sobą okucia i uszczelki zwiększają niezawodność działania i ułatwiają obsługę produktów okiennych.

Rozwiązania specjalne dostosowane do nowych wymagań

Podobnie jak w przypadku modułowej konstrukcji w standardzie, firma gwarantuje, że także w przypadku specjalnych wymagań klienci mogą polegać Roto.

Marcus Sander podkreśla: Albo idealne rozwiązanie już istnieje, albo opracowujemy je wspólnie z klientem.

Działający w ramach dywizji Roto Aluvision zespół doradczy Roto Object Business stale dostarcza organizacji interesujące zadania od producentów okien aluminiowych. Uzupełnieniem oferty produktowej Roto Aluvision są kompleksowe usługi, którymi Roto Object Business od 2014 roku wspiera producentów i systemodawców na całym świecie – od pomysłu na produkt aż po jego montaż.

Sprawdzona jakość przekonuje

Sprawdzona jakość rozwiązań okuciowych Roto była w tym roku decydującym kryterium decyzji o zakupie dla wielu nowych klientów. Zabezpieczenie elementów okuć zgodnie z najwyższą klasą ochrony antykorozyjnej oraz przetestowane właściwości wytrzymałościowe, a także trwałość uszczelek są ważne dla produkcji wysokiej jakości okien i drzwi.

Zanim nasze produkty trafią na rynek, poddawane są zaawansowanym badaniom prototypowym i rozwojowym, a także różnorodnym próbom obciążeniowym w nowoczesnych laboratoriach badawczych Roto. Nasi klienci zdecydowanie ufają tej jakości stąd kolejne decyzje o zakupie elementów wyłącznie od Roto – mówił Marcus Sander.

Szeroki zakres usług badawczych w Roto

Producenci na całym świecie mogą również poddać swoje systemy okienne i drzwiowe testom funkcjonalnym w laboratoriach i centrach badawczych Roto.

Dla naszych partnerów to wartość dodana – podkreślił Sander.

Roto Test Laboratory

Centrum badawcze ROTO

Wszystkie testy przeprowadzane są zgodnie z obowiązującymi krajowymi i międzynarodowymi normami i wytycznymi. Niektóre centra badawcze, takie jak te w Leinfelden-Echterdingen i Kalsdorf, są akredytowane, co oznacza, że klienci również mogą uzyskać tam certyfikaty, np. dotyczące spełnienia przez okna wymogów ochrony antywłamaniowej do klasy RC 4.

Dzięki centrom badawczym w różnych lokalizacjach tworzymy unikalny serwis, który pomaga klientom oszczędzać czas i pieniądze.

Kluczową rolę odgrywa tu dział sprzedaży, który wspólnie z klientem koordynuje proces badania.

„Idealne dopasowanie” – widoczne efekty w Ameryce

Podsumowując rok 2023 na poszczególnych rynkach, Roto po raz kolejny podkreślało wagę integracji firmy Ultrafab Inc., określając ją jako „idealne dopasowanie”. Ultrafab jest jednym z głównych producentów uszczelek do okien i drzwi w Ameryce Północnej. Oprócz wysokiej jakości uszczelek szczotkowych i wytłaczanych profili uszczelniających do elementów konstrukcyjnych – portfolio produktów obejmuje również szereg produktów specjalistycznych do zastosowań poza branżą budowlaną. Współpraca ze znanymi producentami okien aluminiowych w Ameryce Środkowej i Południowej dostarczyła w mijającym roku wielu interesujących bodźców. Roto Aluvision udało się nawiązać nowe, obiecujące relacje partnerskie, ponieważ popyt na bardzo szczelne okna i drzwi aluminiowe w tych krajach obecnie rośnie.

Zmiany na rynku azjatyckim

Z kolei w Chinach inwestorzy i branża nieruchomości byli w tym roku szczególnie ostrożni, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę niewypłacalność głównych regionalnych deweloperów. Brak nowych inwestycji budowlanych może być zatem w niewielkim stopniu zrekompensowany przez rosnący sektor detaliczny. Produkty i usługi związane z termomodernizacją okien lub ich wymianą w ramach renowacji budynków byłyby potrzebne w perspektywie średnioterminowej.

Obecnie popyt na nie jest niski ze względu na rosnącą stopę oszczędności wśród konsumentów. Fakt, że w czasach słabnącego popytu producenci okien i drzwi coraz częściej poszukują rozwiązań produktowych i partnerów, którzy zwiększą wydajność ich procesów i wyjątkowość ich asortymentu, jest dla Roto optymistyczny. Z tego względu w Chinach rośnie popyt na sprawdzone systemy, takie jak Roto NX czy system przesuwny Roto Patio Inowa.

Wzrost kontraktów w Europie

Na rynku europejskim Roto Technologia Okien i Drzwi sukcesywnie powiększa grono klientów.

W Europie od dawna Roto jest czymś więcej niż synonimem okuć rozwierno-uchylnych – zwraca uwagę Marcus Sander.

Producenci drzwi wejściowych cenią Roto jako kompleksowego dostawcę zawiasów, zamków i progów. Wyjątkowość systemu Roto Patio Inowa przemawia do dużych firm budowlanych o specjalnych wymaganiach, takich jak bardzo szczelne rozwiązania przesuwne do wysokich budynków. Jednocześnie Europa zdaje sobie sprawę, że późniejszy recykling okien jest łatwiejszy dzięki zastosowaniu niektórych uszczelek.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozmawiać z Roto, a my dbamy o to, by producenci okien i drzwi otrzymywali pełne wsparcie ze strony działu sprzedaży, a także innych specjalistów z naszej organizacji – podkreśla prezes Roto Fenster- und Türtechnologie GmbH.

Inwestycje w ochronę klimatu i niezawodność

W nadchodzącym roku Roto będzie nadal rozwijać swoje zakłady na całym świecie w kierunku neutralności klimatycznej i bezpieczeństwa dostaw. Systemy wytwarzania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii przyczyniają się do ochrony klimatu, a także zwiększają bezpieczeństwo dostaw, czyli tym samym niezawodność Roto. Cyfryzacja i automatyzacja będą nadal intensywnie rozwijane w celu utrzymania pełnej elastyczności.

Nie wiemy dziś, jakie wydarzenia wpłyną na globalną gospodarkę, a zwłaszcza na branżę budowlaną na rynkach międzynarodowych w 2024 roku. Nowoczesna stolarka w budynkach jest ważna dla niskoemisyjnego stylu życia. To bezpieczny fundament, na którym opiera się nasza branża. Jako ceniony partner wielu odnoszących sukcesy producentów inwestujemy w ograniczanie śladu węglowego w naszej branży i z optymizmem patrzymy w przyszłość – podsumował Marcus Sander.

ROTO Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.
03-994, Warszawa
Wał Miedzeszyński 402
tel.: 022 5670900 do 04
fax.: 022 5670909
Katarzyna Wytwer
+48 537 507 599
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama