Reklama
Wyświetlenia 4164
28 listopada 2023

PAGEN serwuje nowości w Mediolanie

Pagen Made Expo 8
fot. PAGEN | PAGEN serwuje nowości w Mediolanie

W dniach 15-18 listopada 2023 w Mediolanie odbyły się targi Made Expo, które – jak szacują organizatorzy – były największym wydarzeniem włoskiej branży budowlanej ostatnich lat. Ponad 80 000 zarejestrowanych uczestników i 1350 wystawców najlepiej podsumowuje ME 2023, stanowiące jedno z czterech wydarzeń MIBA-Milan International Building Alliance. Polską branżę stolarki otworowej podczas tego wydarzenia reprezentowała m.in. firma PAGEN, która w siatkarskim stylu zaserwowała kilka znakomitych nowości.

Małopolski producent zaprezentowała na swoim stoisku kompletne wyposażenie domów w stolarkę otworową: począwszy od drzwi wejściowych w formacie XXL, przez drzwi tarasowe, pergolę tarasową i okna w systemie ALU i PVC, po bramę garażową GENIUS, rolety i żaluzje fasadowe napędzane przez Somfy.

Drzwi otwarte na premierę

Wyjątkowym zainteresowaniem na stoisku firmy PAGEN cieszyły się premierowo zaprezentowane drzwi wejściowe PIVOT MB-86N, przy których nawet wysocy siatkarze LUBE Volley nie robili aż tak „dużego” wrażenia. Estetyczny frezowany pochwyt z przyciskiem w asymetrycznym panelu, otwieranie za pomocą klawiatury numerycznej, niski próg, szerokie światło przejścia, a do tego dobra izolacja termiczna [od 0,73 (W/m²K)] i akustyczna, a także wysoka szczelność na wodę i powietrze to tylko wybrane cechy drzwi w systemie MB-86N Pivot Door.

Przesunięta oś obrotu drzwi PIVOT nadaje niepowtarzalnego wyglądu, a ukryte zawiasy charakteryzują się bardzo dużą nośnością. Tego typu konstrukcje cieszą się popularnością wśród architektów i są często stosowane w projektach, w których stawia się na niebanalny design. Drzwi w systemie MB-86N Pivot Door stanowią efektowną alternatywę dla klasycznych drzwi profilowych, przesuwnych oraz harmonijkowych i umożliwiają tworzenie konstrukcji panelowych oraz przeszklonych. Do unikalnych cech tego rozwiązania należy także niestandardowy system ryglowania, na który może się składać jedna bądź dwie zasuwnice – powiedział Paweł Zatorski, Generalny Dyrektor Handlowy w PAGEN.

Miłośnicy drzwi wejściowych w klasycznych rozmiarach mieli okazję obejrzeć drzwi PVC Modern Line w kolorze Jett Black Matt z czerwonym designerskim akcentem oraz drzwi aluminiowe Premium Line w systemie Aluprof MB-104 z 3-punktową zasuwnicą i krytymi zawiasami oraz frezowanym w panelu logo sponsorowanego przez PAGEN włoskiego klubu LUBE Volley. Producent pokazał tym samym, że jest w stanie wykonać dowolny wzór na życzenie Klienta.

PAGEN na swoim stoisku zaprezentował także drzwi tarasowe w systemach HST – PVC Evolution Drive w tzw. schemacie D (dwa skrzydła przesuwane) z progiem bez barier Eco Pass oraz aluminiowe drzwi tarasowe Modern Line AS-178 w systemie Aluron. Obie konstrukcje wykonano w imponujących rozmiarach 500 cm x 245 cm.

Nowości w stolicy mody, sztuki i designu

W Mediolanie szczególnie zwracano uwagę na okno PVC w systemie SALAMANDER greenEvolution, pokryte od strony zewnętrznej surową miedzią, natomiast od strony wewnętrznej tłoczoną skórą ekologiczną pochodzącą z recyklingu. Takie połączenie możliwe było dzięki zastosowaniu najnowszej serii tzw. realMaterial – folii dekoracyjnych i tekstur firmy SALAMANDER. To ten właśnie produkt firmy PAGEN wyróżniono w finale Best of IBS Awards 2023 w Las Vegas początkiem 2023 roku.

Kolejną nowością z rodziny systemów SALAMANDER, zaprezentowaną na stoisku małopolskiego producenta, były dwuskrzydłowe drzwi balkonowe w systemie proEvolution (72 mm). Co najbardziej istotne, ten nowatorski, trwały i energooszczędny system okienny PVC oferowany jest w cenach zbliżonych do popularnego systemu Comfort (73 mm), a zapewnia parametry systemów okiennych w klasie 82 mm i wyróżnia się unikatową „najbielszą bielą” wśród profili okiennych. Targi Made Expo stały się także okazją do zaprezentowania wprowadzonej w tym sezonie do oferty PAGEN pergoli tarasowej OpenSky 120.

Pergolę wyposażono w dwuspadowy system odwodnienia zapewniający skuteczne odprowadzenie wody opadowej z dachu całą powierzchnią słupa z wydajnością nawet do 57 l/min. Moduł dachowy złożony z lameli dostępnych w dwóch kształtach umożliwia niezwykle płynną zmianę nachylenia w osi od 0 do 135 stopni, a mechanizm sterowania dachem został całkowicie ukryty w konstrukcji systemu. Zastosowanie innowacyjnej metody spasowania profili pozwoliło na zapewnienie stabilności całego systemu, a także na estetyczne połączenia bez widocznych szczelin – tłumaczy Sebastian Sosin, Dyrektor Produkcji w PAGEN.

Dzięki odpowiednio dopasowanym profilom, w pergoli MB-OpenSky możemy zastosować cały wachlarz przesłon bocznych: począwszy od przesuwnych skrzydeł aluminiowych, poprzez różnorodne formy przeszklenia, aż po ruchome rolety tekstylne obsługiwane z poziomu smartfona.

Kulminacja jubileuszu 25-lecia

Odwiedzający stoisko firmy PAGEN byli pod wrażeniem ilości zaprezentowanych produktów. Firma, oprócz przedstawionych już rozwiązań, demonstrowała okno dwuskrzydłowe Exclusive Line w systemie Schüco LivIng z nakładką aluminiową, okno jednoskrzydłowe Premium Line w ramie renowacyjnej oraz aluminiowe drzwi balkonowe Schüco o głębokości zabudowy 75 mm. Bogate portfolio produktowe, zaakcentowany wyraźnie sponsoring włoskiego klubu Serie A oraz tłum Klientów na stoisku stanowią wyraz zarówno ugruntowanej pozycji na rynku włoskim, jak i 25 lat prowadzenia działalności.

Made Expo to legendarne międzynarodowe wydarzenie integrujące miłośników architektury, designu i budownictwa. Odświeżona i nowatorska formuła targów w tym roku tworzyła przestrzeń do dyskusji o zrównoważonym rozwoju i innowacjach. Naszą obecnością na Made Expo z jednej strony potwierdziliśmy naszą silną pozycję rynkową, ugruntowane relacje biznesowe ze strategicznymi Partnerami, a z drugiej w sposób praktyczny zabraliśmy głos w tej ważnej dyskusji o przyszłości. Cieszę się, że nasza drużyna ma tak liczne grono kibiców – podsumowuje Dominik Chamioło, Prezes Zarządu PAGEN.

PAGEN SP. Z O.O.
32-864, Gnojnik
Gnojnik 699
tel.: +48 14 68 69 919
fax.: +48 14 63 93 116
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama