Reklama
Wyświetlenia 3737
20 listopada 2023

Nowość w ofercie Aluronu – skrzydło wentylacyjne AS 75V

AS75 V
fot. Aluron | Skrzydło wentylacyjne AS 75V

W ofercie producenta systemów z Zawiercia i programie AluronCad pojawiło się rozwiązanie AS 75V służące do konstruowania nieprzeziernych skrzydeł wentylacyjnych otwieranych do wewnątrz. Nowa propozycja Aluronu może być łączona z witrynami oraz systemami fasadowymi AF 50, AF 50S i AF 50KW QUANTUM.

Skrzydło wentylacyjne AS 75V stanowi alternatywę dla standardowych okien występujących w projektach fasad. Może być stosowane jako niezależne rozwiązanie wentylacyjne zapewniające swobodę cyrkulacji powietrza lub wykorzystywane łącznie z innymi technologiami chłodzenia budynków. Nie można zapomnieć również o jego walorach estetycznych jako atrakcyjnego detalu architektonicznego. Skrzydło może być wykonane w tym samym kolorze, co pozostałe elementy stolarki, lub różnić się od nich wykończeniem w celu osiągnięcia unikalnego efektu wizualnego wyróżniającego cały projekt.

AS75 V Aluron 2

                                                         Skrzydło wentylacyjne AS 75V

Możliwości konstrukcyjne systemu

Bazą do zaprojektowania skrzydła wentylacyjnego Aluronu stał się popularny system okienny firmy – AS 75. Zastosowanie wspólnych elementów, takich jak ościeżnica, elementy złączne i uszczelki, zapewnia optymalizację wykorzystywanych materiałów. Rozwiązanie pozwala na projektowanie konstrukcji do wysokości 3000 mm. Inwestorzy mogą wybierać między dwiema szerokościami skrzydła wynoszącymi 180 i 220 mm. Eleganckim wykończeniem skrzydeł są dedykowane systemowi autorskie zaślepki skrzydeł oraz okucia ukryte marki Sobinco lub Roto.

AS75 V Aluron 1

                                                             Skrzydło wentylacyjne AS 75V

Aby zapewnić efektywny odpływ wody z konstrukcji, w dolnej części profilu przeprowadzono drenaż. Wykonany w tym celu otwór jest całkowicie niewidoczny dzięki zastosowaniu systemowej aluminiowej zaślepki odwodnienia produkowanej przez Aluron. Dodatkowo, w celu ułatwienia procesu prefabrykacji, Aluron oferuje producentom usługę frezowania skrzydeł wentylacyjnych w Zawierciu. Przekłada się to znacznie na oszczędność czasu pracy po stronie wykonawców konstrukcji.

Parametry techniczne skrzydła wentylacyjnego AS 75V

System został poddany specjalistycznym badaniom w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, które potwierdziły bardzo dobre parametry techniczne rozwiązania w zakresie:

  • izolacyjności termicznej: Uw od 0,9 W/m²K
  • odporność na obciążenie wiatrem: klasa C5/B5
  • przepuszczalności powietrza: klasa 4
  • wodoszczelności: E1500

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Aluron K. Baran i Wspólnicy S.K.A.
42-400, Zawiercie
ul. Podmiejska 11
tel.: 32 62 10 600
fax.: 32 6780 081
Reklama