Reklama
Wyświetlenia 3770
17 listopada 2023

Dom pasywny a wybór okien

dom pasywny jakie okna wybrac
fot. OKNOPLAST | Dom pasywny a wybór okien

Coraz więcej inwestorów prywatnych decyduje się na wybudowanie domu pasywnego, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że tego typu konstrukcje umożliwiają znaczne obniżenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania. Aby cieszyć się nie tylko niskimi rachunkami, ale także komfortem cieplnym, warto zainwestować m.in. w energooszczędne okna. Jakie okna będą najlepszym wyborem do domu pasywnego? Czym charakteryzuje się stolarka pasywna? Eksperci z fabryki Oknoplast odpowiadają na kluczowe pytania dotyczące wyboru okien do budynków pasywnych.

Co to jest dom pasywny?

W ostatnich latach zauważalny jest wzrost popularności domów pasywnych, co wynika m.in. z rosnącej świadomości ekologicznej oraz trudniejszych warunków gospodarczych. Dlaczego? Użytkowanie domu pasywnego nie tylko ma najmniejszy wpływ na środowisko spośród wszystkich obecnie wznoszonych budynków, ale również jest ekonomicznie opłacalne. Dzięki zastosowaniu odpowiednio izolowanych i szczelnych przegród zewnętrznych, w tym pasywnych okien i drzwi, koszty eksploatacji są niższe.

Dom pasywny to zatem budynek mieszkalny, w którym zużycie energii niezbędnej do ogrzewania pomieszczeń zostało zminimalizowane do minimum. Zapotrzebowanie energetyczne domu pasywnego nie przekracza zazwyczaj 15 kWh/m². Co istotne, w budownictwie pasywnym priorytetem jest poprawa parametrów istniejących systemów i elementów budowlanych różnego rodzaju, zamiast wprowadzania nowych rozwiązań.

OKNOPLAST Sp. z o.o.
32-003, Podłęże
Ochmanów 117
tel.: 12 279 71 71
fax.: 12 279 71 72
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama