Reklama
Wyświetlenia 4686
16 listopada 2023

Dom otwarty na komfort – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe od Aluprof

MB SKYLINE TYPE R firmy Aluprof
fot. Aluprof | MB-SKYLINE

Imponujące przeszklenia sięgające sufitu to znak rozpoznawczy współczesnej architektury. Idealnie doświetlają wnętrze, optycznie powiększają przestrzeń, a jednocześnie otwierają dom na ogród, umożliwiając korzystanie z jego uroków. Efekt zatracenia granicy między wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym uzyskać można stawiając na innowacyjne systemy drzwi przesuwnych lub harmonijkowych, takie jak firmy Aluprof. Rozwiązania te stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej stolarki, stwarzając projektantom zupełnie nowe możliwości aranżacji przestrzeni, a domownikom zapewniając komfort korzystania z przydomowej zieleni.

Szklane ściany

Duża powierzchnia przeszkleń wygląda imponująco i nowocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że poza nadawaniem budynkowi wyjątkowego, eleganckiego charakteru pełnią też funkcję użytkową. Dotyczy to zwłaszcza drzwi tarasowych, które powinny być jednocześnie bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu. Z tego względu tak ważne jest, by zastosowane w nich rozwiązania i materiały posiadały najwyższe parametry gwarantujące wysoką szczelność czy nośność. Wymagania te spełniają rozwiązania firmy Aluprof, z pomocą których budować można potężne szklane ściany. Wielkogabarytowe drzwi przesuwne w systemie MB-SKYLINE czy MB-SKYLINE TYPE R to innowacyjne rozwiązania umożliwiające zastosowanie drzwi o wysokości nawet do 4 metrów.

Dodatkowo posiadają one ukrytą ramę, są zbudowane z wąskich profili, a widoczna szerokość połączenia skrzydeł wynosi zaledwie 25 mm. Dzięki temu przeszklenie charakteryzuje się niezwykłą lekkością i estetyką, a cała konstrukcja zyskuje elegancki, minimalistyczny wygląd. Zbudowana przy pomocy MB-SKYLINE TYPE R szklana ściana ma imponujące rozmiary, a sam system gwarantuje niezwykły komfort obsługi. Drzwi przesuwne firmy Aluprof mogą być bowiem otwierane nie tylko ręcznie, ale też automatycznie, a napędy oraz centrale sterujące można dyskretnie ukryć w profilach ościeżnicy. Systemy aluminiowe Aluprof to nie tylko wyjątkowo atrakcyjny wygląd i łatwość obsługi, ale – co szczególnie ważne w przypadku dużych przeszkleń – również odpowiednia ochrona przed stratami ciepła, osiągnięta dzięki potrójnemu szkleniu i profilom o niskim współczynniku przenikania ciepła.

W harmonii z naturą

Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych, zewnętrznych drzwi rozwierno-uchylnych stają się drzwi harmonijkowe. Sprawdzają się świetnie w projektach z dużymi przeszkleniami, a zwłaszcza w tych, których głównym założeniem jest uzyskanie szerokiego, niczym niezakłóconego przejścia. Możliwości takie oferują drzwi harmonijkowe w systemie MB-86 FOLD LINE HD firmy Aluprof, z pomocą których zbudować można przeszklenia o wysokości skrzydeł do 3000 mm oraz szerokości od 700 aż do 1200 mm i maksymalnym ciężarze do 120 kg. Po ich złożeniu uzyskujemy wygodne przejście o dużych rozmiarach. Rozwiązania tego typu znajdą zastosowanie w przypadku tarasu, jak również w postaci ogródków restauracyjnych.

Dzięki temu w okresie wiosenno-letnim w prosty sposób stworzymy naturalne przedłużenie wnętrza, bez zbędnych barier, łącząc je z terenem przyległym do budynku. Dodatkowo, wybierając z bogatej oferty progowej Aluprof opcję z niskim progiem, stworzymy przestrzeń przyjazną dzieciom, osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Konstrukcje harmonijkowe firmy Aluprof z łatwością dopasujemy do potrzeb inwestora i bryły budynku. Drzwi MB-86 FOLD LINE HD mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz, a ich skrzydła mogą się z nawet 8 elementów. Warto też podkreślić, że aluminiowe rozwiązania Aluprof umożliwiają budowę nie tylko standardowych konstrukcji tarasowych, ale również wersji narożnych. Daje to architektom szerokie pole manewru w tworzeniu projektów funkcjonalnych, efektownych i maksymalnie wykorzystujących przestrzeń oraz naturalne światło.

Redaktor:

ALUPROF S.A.
43-300, Bielsko-Biała
ul. Warszawska 153
tel.: 033 8195300
fax.: 033 8150260