Reklama
Wyświetlenia 33
15 listopada 2023

Innowacyjny system izolacji stosowany w produkcji okien MONOLIT

Monolit Izolacja Okna 2
fot. MONOLIT | Innowacyjny system izolacji stosowany produkcji okien MONOLIT

Coraz częściej decyzja o inwestycji w energooszczędne okna staje się nie tylko wyborem ekologicznym, ale również finansowym. Dążenie do ciągłego doskonalenia technologii produkcji okien jest kluczowe dla osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju i tworzenia efektywnych, energooszczędnych przestrzeni mieszkalnych.

Energooszczędność budynków staje się coraz ważniejszym aspektem zarówno dla właścicieli nieruchomości, jak i dla społeczeństwa jako całości. Okna pełnią kluczową rolę w utrzymaniu właściwej temperatury wewnątrz budynków, co ma bezpośredni wpływ na zużycie energii. Nowoczesne i innowacyjne technologie produkcji okien umożliwiają tworzenie produktów o doskonałych właściwościach izolacyjnych.

Firma „Monolit” Michał Godlewski, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia – Poddziałanie Wdrażanie Innowacji przez MŚP, wdrożyła innowacyjną technologię w zakresie kompozytowego systemu izolacji okien. W procesie produkcyjnym używane są dwa typy specjalnych materiałów: wkładki kompozytowe oraz triksotropowana, dwuwarstwowa powłoka kompozytowa o właściwościach naprawczych, które łącznie w znacznym stopniu poprawiają współczynnik przenikania okna.

W innowacyjnym systemie izolacji Monolitu, w jego 100 dm³ jest aż 25 dm³ składników żywicznych a pozostałe to biowęgiel (22,5 dm³) oraz napełniacze mineralne – tj. napełniacze krzemionkowe (50 dm³ ) i tlenek tytanu (2,5 dm³) – patrz tabela poniżej.

Monolit Izolacja Okna 1

Innym z najnowszych trendów, w który doskonale wpisuje się wspomniany i stosowany przez firmę Monolit innowacyjny system, jest wykorzystanie wielowarstwowych materiałów izolacyjnych, które skutecznie redukują przewodnictwo cieplne. Powstałe okna wyposażone są w innowacyjne uszczelnienia eliminujące możliwość przecieków powietrza, co dodatkowo poprawia efektywność energetyczną budynku. Im niższa wartość Uw, tym lepsza izolacja termiczna okna. Okna wyprodukowane przez Monolit, oparte na zaawansowanych i innowacyjnych systemach izolacyjnych, osiągają bardzo niskie wartości współczynnika Uw. To kluczowy parametr decydujący o efektywności energetycznej budynku. Parametry termoizolacyjne dla okna PVC wyposażonego w opracowany innowacyjny powłokowo-wkładkowy system izolacji jest wyjątkowo satysfakcjonujący (patrz główne zdjęcie).

Dzięki dofinansowaniu projektu z Funduszy Europejskich w ramach POPW wprowadziliśmy na rynek nowy, innowacyjny produkt. Naszym odbiorcom przynosi on liczne, unikalne korzyści. Po pierwsze zmniejsza zużycie energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia budynku, co przekłada się na mniejszy ślad węglowy, a tym samym na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Po drugie właściciele nieruchomości mogą cieszyć się niższymi rachunkami za energię, co sprawia, że inwestycja w energooszczędne okna szybko się zwraca – zauważa Michał Godlewski, właściciel firmy Monolit.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
Monolit Michał Godlewski
18-300, Zambrów
ul. Strzelnicza 12
tel.: +48 509 149 757