Reklama
Wyświetlenia 3475
10 listopada 2023

Nice świętuje swoje 30-lecie: z Oderzo w świat - historia innowacji i doskonałości

Nice Headquarters Oderzo Italy
fot. NICE | Siedziba główna NICE

Nice kończy trzydzieści lat. 2 listopada 1993 r. w garażu w pobliżu obecnej siedziby w Oderzo (Treviso) rozpoczęła się historia, która doprowadziła firmę do pozycji giganta w dziedzinie rozwiązań do zarządzania domem. Historia sukcesu naznaczona innowacyjnością, zrównoważonym rozwojem i zróżnicowaniem, nieustannie napędzana misją poprawy jakości życia ludzi. Dziś Nice to organizacja licząca ponad 2800 osób na 5 kontynentach, o szerokim zakresie różnorodnych kompetencji i kultur, posiadająca 15 centrów badawczo-rozwojowych i 13 zakładów produkcyjnych.

Lauro Buoro, założyciel i prezes, rozpoczął działalność od produkcji nadajników i akcesoriów do automatyzacji bram i drzwi garażowych, wprowadzając nowy sposób produkcji i komunikacji w tym sektorze. W tamtym czasie na rynku, który charakteryzował się raczej podstawową ofertą i anonimową komunikacją, Nice zaproponował zintegrowane zautomatyzowane systemy, które były łatwe w użyciu i szybkie w instalacji, funkcjonalne, przyjazne dla projektanta systemu, instalatora i użytkownika końcowego.

Lauro Buoro Founder and Chairman of Nice

Lauro Buoro, założyciel i prezes NICE

Od tego czasu oferta rozszerzyła się o kompletne portfolio zintegrowanych rozwiązań do zarządzania domem. Dziś Nice jest symbolem wartości Made in Italy w ponad 100 krajach na całym świecie, które wybrały wysoką jakość jej rozwiązań, będących w stanie mądrze połączyć technologię, design, łatwość użytkowania i zrównoważony rozwój.

W ostatnich latach firma osiągnęła również ważne cele strategiczne, którymi była ekspansja jej obecności na strategicznych rynkach międzynarodowych. Rok 2021 był kluczowy w procesie wzmacniania globalnego przywództwa Nice, dzięki przejęciu kalifornijskiej firmy Nortek Security & Control, obecnie Nice North America. Z wartością 285 mln USD była to największa z 7 strategicznych transakcji Nice od 2018 roku.

W tym roku, 12 czerwca, zainaugurowano działalność nowej siedziby w Brazylii, gdzie Nice jest liderem rynku, zaprojektowanej przez prestiżowe studio MCA, Mario Cucinella Architects. Nowoczesny budynek powstał w Limeira, na północny zachód od São Paulo, na powierzchni ponad 20 000 metrów kwadratowych. Obiekt przemysłowy będzie wspierał strategię rozwoju Nice w regionie i na świecie, pozwalając firmie umocnić pozycję lidera rozwiązań automatyki w Ameryce Łacińskiej, a następnie wkomponować zakład w ekosystem Nice, tworząc centrum eksportowe.

Nice już teraz patrzy w przyszłość na następne trzydzieści lat, zdając sobie sprawę, że ciągłe doskonalenie jest kluczem do realizacji jej misji: projektowania świata Nice, poprawy jakości życia ludzi, upraszczania codzienności przy jednoczesnym uprzyjemnianiu doświadczeń i tworzeniu bardziej zrównoważonych przestrzeni życiowych.

Redaktor:

Nice Polska Sp. z o.o.
05-800, Pruszków
Parzniewska 2a
tel.: 022 7594000
fax.: 022 7594022