Reklama
Wyświetlenia 3927
7 listopada 2023

Kości zgrzewne – ważny element kompleksowej oferty Metal-Plast

Kosci Zgrzewne Metal Plast 4
fot. Metal-Plast | Kości zgrzewne – ważny element kompleksowej oferty Metal-Plast

Firma Metal-Plast jest kompleksowym partnerem dla swoich klientów z branży stolarki otworowej. Z jednej strony firma zbudowała markę jednego z czołowych recyklerów PVC, z drugiej strony Metal-Plast jest dostawcą innowacyjnych produktów wykorzystywanych przy montażu okien i drzwi. Jednym z rozwiązań, które cieszą się szczególnym uznaniem branży, są kości zgrzewne.

Wzmocnienia zgrzewanych naroży, czyli popularne kości zgrzewne, montuje się wewnątrz profili stalowych, umieszczonych w skrzydłach drzwiowych wykonanych z PVC. Kości zgrzewne zwiększają powierzchnię zgrzewalną naroży oraz wytrzymałość mechaniczną zgrzewów, a także usztywniają konstrukcję skrzydeł drzwiowych.

Kosci Zgrzewne Metal Plast 5

Metal-Plast wprowadził na rynek własne kości zgrzewne w 2016 roku i od tamtej pory udoskonala to rozwiązanie. Firma stworzyła dopasowany do potrzeb rynku produkt, który cechuje się tym, że rozszerza się w czterech kierunkach. Umożliwia to precyzyjne wycentrowanie elementów, co przekłada się na poprawne osadzenie i stabilność wzmocnienia.

Pełna oferta produktów obejmuje pięć wariantów dostosowanych do stalowych profili o grubości ścianek od 2 mm do 3 mm oraz wymiarach zewnętrznych:

 • 50 mm x 40 mm,
 • 60 mm x 40 mm,
 • 60 mm x 45 mm (46) mm
 • 64 mm x 45 mm
 • oraz nowość w ofercie: 50 mm x 50 mm.

Kosci Zgrzewne Metal Plast 2

Dlaczego tak wielu klientów ceni to rozwiązanie?

 • Stabilne i trwałe mocowanie. Wspomniane już rozpieranie w cztery strony zapewnia perfekcyjne centrowanie elementu i prawidłowe trzymanie na wzmocnieniu. Centralnie umieszczony klin rozpiera niezależne elementy trzonu kości, które bezpośrednio przylegają do ścian profili stalowych. Odpowiednio zaprojektowane „ząbki” na klinie oraz kości w trwały i stabilny sposób klinują kość po rozparciu we wzmocnieniu stalowym skrzydeł.
 • Szybki montaż. Specjalnie zaprojektowany klucz umożliwia wykonanie mocowania zaledwie jednym ruchem. Metal-Plast w ofercie posiada dwa rodzaje kluczy: drewniany i metalowy.
 • Gotowe do montażu. Kości trafiają do klientów w zestawie z klinem, co umożliwia natychmiastowy montaż. Dodatkowo specjalne zabezpieczenie umieszczone na klinie uniemożliwia jego wypadnięcie z elementu.
 • Odporne na błędy w montażu. W przypadku nieodpowiedniego osadzenia elementu nie ma potrzeby cięcia kości, co jest trudne i wiąże się z użyciem dodatkowych narzędzi. Klin może być natychmiast wybity i zastąpiony nowym, co znacznie skraca czas konieczny do poprawy ewentualnego błędu podczas montażu kości.
 • Większa powierzchnia zgrzewu. Duża liczba szybko topniejących wypustek umieszczonych na kości gwarantuje równomierne rozprowadzanie oraz przyspiesza zgrzewanie i znacznie zwiększa jego trwałość.
 • W 100% z recyklingu. Nie tylko kości zgrzewne, ale także wszystkie produkty Metal-Plast wykonane są z wysokiej jakości PVC, który Metal-Plast sam wytwarza z odpadów pozyskanych od producentów stolarki okiennej.

Kosci Zgrzewne Metal Plast 3 1    Kosci Zgrzewne Metal Plast 1

Swoim partnerom Metal-Plast oferuje pełne wsparcie i kompleksową współpracę. Firma odbiera odpady poprodukcyjne, udostępniając kontenery samo załadowcze o pojemności 36 m³ oraz małe i duże kosze o pojemnościach 0,9 m³ i 1,7 m³. Następnie przetwarza odpady na w pełni wartościowy i w 100% ekologiczny surowiec, który wraca do producentów jako regranulat, a do firm monterskich oraz klientów w całej Europie jako innowacyjne i wielokrotnie nagradzane akcesoria do stolarki okiennej, w tym kości zgrzewne.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
METAL-PLAST sp. z o.o.
58-160, Świebodzice
Ciernie 157 B
tel.: +48 74 666 58 00