Reklama
Wyświetlenia 3800
6 listopada 2023

OKNOREC partnerem Koalicji Termomodernizacji DOTACJE NA OKNA

OKNOREC Koalicja Termomodernizacyjna Partnerstwo

Realizacja wymian okien w polskich domach w celu poprawy ich parametrów termicznych wsparta rządowym programem dopłat z programu „Czyste powietrze 3.0” jest bardzo ważnym aspektem zmniejszającym koszty ogrzewania inwestora.

Działania edukacyjne (realizowane w ramach II edycji Koalicji Termomodernizacji DOTACJE NA OKNA), w których pracownicy salonów okiennych stają się ekspertami w realizacji skorzystania z rządowych dopłat przy wymianie stolarki okiennej wraz z innymi obszarami ocieplenia ścian czy wymiany źródła ciepła – pomogą inwestorom w sprawnym przeprowadzeniu całej procedury pozyskania środków z rządowych dopłat.

Naturalnym elementem wymiany okien w procesie termomodernizacji budynków jest zapewnienie, aby zdemontowane okna nie trafiły na składowisko odpadów (wysypisko śmieci). W ramach projektu recyklingowego OKNOREC wszyscy partnerzy i uczestnicy będący doradcami Koalicji Termomodernizacyjnej będą działali w celu zapewnienia przetwarzania zdemontowanych okien w zamkniętym łańcuchu, aby odzyskać wszystkie surowce, z którego zbudowane jest okno. Wykorzystać te surowce ponownie do wyprodukowania nowego bardziej zaawansowanego technologicznie okna. W ramach OKNOREC firmy recyklingowe wesprą salony okienne oraz ich firmy demontujące stare okna i montujące nowe w procesie zapewniającym recykling okien, a nie ich utylizację.

Partnerstwo OKNOREC w Koalicji Termomodernizacji DOTACJE NA OKNA zapewni szansę inwestorom, którzy skorzystają z usług doradztwa salonów okiennych w pozyskaniu rządowych funduszy na wymianę stolarki okiennej na dołożenie swojej małej „cegiełki” do ochrony klimatu w Polsce i zmniejszenie emisji CO2. W ramach idei remontuję swój dom lub mieszkanie i nie tworzę śmieci, a przyczyniam się do zapewnienia recyklingu, najczystszej formy ochrony środowiska.

EPPA
1040, Brussels
Rue Abbé Cuypers 3
tel.: +32 27 39 63 81
fax.: +32 27 32 42 18
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama