Reklama
Wyświetlenia 4912
31 października 2023

FAKRO ufundowało salę Politechnice Krakowskiej

Politechnika Krakowska 9
fot. FAKRO | FAKRO ufundowało salę Politechnice Krakowskiej

FAKRO ufundowało generalną odnowę naukowo-dydaktycznego Laboratorium 401 Katedry Zarządzania w Budownictwie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Ryszard Florek, Prezes FAKRO i jednocześnie absolwent WIL PK, był honorowym gościem podczas otwarcia sali.

Odbierając podziękowania za hojny dar dla WIL PK prezes Ryszard Florek podkreślił, że zarówno on, jak i wielu innych pracowników FAKRO zdobyło na Politechnice bardzo dobre wykształcenie. Dzięki niemu firma może się nieustannie rozwijać i dzisiaj jest rodzimą firmą globalną, znaną na całym świecie.

FAKRO dzięki potencjałowi oraz innowacyjności zespołu jest autorem ponad 200 zgłoszeń patentowych, z czego aż 85 to rozwiązania samego Prezesa Ryszarda Florka. Innowacyjność jest jedną z wartości firmowych. W strukturze organizacji funkcjonuje Centrum Badań i Rozwoju. Firma współpracuje z ponad 100 inżynierami. Ponadto silnie angażuje się w działania na rzecz podwyższenia jakości kształcenia w obszarze edukacji branżowej. Współpracuje z uczelniami wyższymi i szkołami zawodowymi, utworzyła kilka klas patronackich oraz jest autorem podręczników m.in. do nauki zawodu montera stolarki.

Politechnika Krakowska 2

FAKRO ufundowało salę Politechnice Krakowskiej

W uroczystości wzięli udział także m.in. rektor PK prof. Andrzej Szarata, dziekan WIL dr hab. inż. Lucyna Domagała, kierownik Katedry L-7 prof. Edyta Plebankiewicz, prof. Janusz Biernacki, były kierownik katedry, prof. Kazimierz Furtak, były rektor PK, a także liczne grono pracowników oraz studenci wydziału.

Redaktor:

FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33