Reklama
Wyświetlenia 4275
31 października 2023

Drzwi bezprzylgowe – kiedy wybrać taki model?

KOMFORT Drzwi Bezprzylgowe 2
fot. KOMFORT | Drzwi bezprzylgowe – kiedy wybrać taki model?

Nowoczesne drzwi bezprzylgowe to prawdziwy bestseller w kategorii drzwi wewnętrznych. Nie wiesz, co wyróżnia drzwi bezprzylgowe i kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące drzwi bezprzylgowych. Dowiesz się między innymi tego, jak są skonstruowane, do jakich wnętrz pasują i jakie są ich mocne i słabe strony.

Drzwi bezprzylgowe – co to takiego?

Czym są tak popularne ostatnio drzwi bezprzylgowe? Jak sama nazwa wskazuje, są to drzwi bez charakterystycznej dla tradycyjnych modeli listwy przylgowej (tzw. felcu), która po zamknięciu drzwi nachodzi na ościeżnicę i maskuje szczelinę pomiędzy skrzydłem a ścianą. W przypadku drzwi bezprzylgowych zamiast felcu zastosowane są specjalne, chowane zawiasy i uszczelki, dzięki którym po zamknięciu skrzydło idealnie przylega do ościeżnicy i tworzy z nią gładką jednolitą płaszczyznę.

Główne zalety drzwi bezprzylgowych

Do najważniejszych zalet drzwi bezprzylgowych zaliczyć można przede wszystkim ich nowoczesny, minimalistyczny wygląd, który idealnie wpasowuje się w najnowsze aranżacyjne trendy. Dzięki temu, że drzwi z ościeżnicą tworzą jednolitą płaszczyznę ze ścianą, pasują idealnie do aranżacji inspirowanych minimalistycznymi trendami.

Zalety drzwi bezprzylgowych nie kończą się jednak na ich nowoczesnym wyglądzie. Dzięki swojej konstrukcji drzwi bezfelcowe optycznie powiększają wnętrze. Efekt ten będzie szczególnie widoczny w przypadku drzwi w tym samym kolorze co ściana. Drzwi bezprzylgowe to także funkcjonalny i praktyczny wybór. W takich modelach, oprócz ukrytych zawiasów, stosuje się często zamki magnetyczne. Dzięki temu zamykanie drzwi jest bardzo wygodne i ciche. Warunkiem jest jednak poprawny montaż i odpowiednia regulacja skrzydła. Brak wystających elementów i minimalistyczna konstrukcja sprawiają także, że drzwi bezprzylgowe są mniej narażone na uszkodzenia od klasycznych modeli.

KOMFORT Drzwi Bezprzylgowe 3

Drzwi bezprzylgowe – kiedy wybrać taki model?

Do jakich aranżacji pasują drzwi bezprzylgowe?

Drzwi bezprzylgowe ze względu na swoje walory wizualne i funkcjonalne świetnie sprawdzą się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych, utrzymanych w stylistyce minimalistycznej: loftowej, skandynawskiej czy modernistycznej. Pasują także idealnie do różnego rodzaju aranżacji industrialnych. Ogólnie rzecz biorąc, wszędzie tam, gdzie projektanci i inwestorzy cenią prostotę, elegancka surowość, brak zbędnych ozdób i maksymalną funkcjonalność.

Jak można wykorzystać drzwi bezprzylgowe w aranżacji wnętrz?

W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi bezfelcowe? Jak już wspomnieliśmy, takie skrzydła wykorzystuje się przede wszystkim w minimalistycznych aranżacjach. Drzwi bezprzylgowe to doskonałe uzupełnienie aranżacji loftowej, industrialnej, wnętrza nowoczesnego czy nawet niektórych pomieszczeń inspirowanych stylem skandynawskim. Ciekawe efekty daje także łączenie ich z surowymi, industrialnymi materiałami wykończeniowymi – betonem, cegłą, metalem czy kamieniem. Takie połączenie w pełni podkreśli ich minimalistyczny, nowoczesny charakter.

KOMFORT Drzwi Bezprzylgowe 1

Drzwi bezprzylgowe – kiedy wybrać taki model?

Czy drzwi bezprzylgowe mają jakieś wady?

Mimo dużej popularności drzwi bezprzylgowych trzeba uczciwie przyznać, że nie jest to rozwiązanie całkowicie pozbawione wad. Jakie są mankamenty drzwi bez felcu?

  • Brak przylgi sprawia, że drzwi bezprzylgowe nieco gorzej sprawdzają się w roli izolatora termicznego i akustycznego.
  • Montaż drzwi bezprzylgowych jest znacznie bardziej skomplikowany niż w przypadku tradycyjnych modeli przylgowych. Z tego względu montaż i regulację takich drzwi najlepiej pozostawić specjaliście.
  • Minusem drzwi bezprzylgowych jest też ich nieco wyższa cena. Za takie drzwi z ościeżnicą zapłacisz zwykle więcej niż za standardowe drzwi przylgowe.

Mimo tych kilku wad popularność drzwi bez felcu cały czas rośnie. Widać to także w nowych kolekcjach czołowych producentów stolarki otworowej do wnętrz. Znajdziesz w nich bardzo różnorodną ofertę drzwi bezprzylgowych. Jeśli planujesz nowoczesną aranżację wnętrza, jest to opcja, którą zdecydowanie warto wziąć pod uwagę.

KOMFORT

160 sklepów Komfort w całym kraju! Znajdź najbliższy sklep!

Masz pytania? Porozmawiaj z naszym Doradcą: 42 21 44 500*

Artykuł promocyjny