Reklama
Wyświetlenia 3596
27 października 2023

Studenci ze Steyr z wizytą w MACO

Studenci ze Steyr z wizyta w MACO 2
fot. MACO | Studenci ze Steyr z wizytą w MACO

Ponad 40-osobowa grupa studentów sprzedaży i marketingu pod opieką trzech profesorów odwiedziła MACO w połowie października. Była to jedna z kilku wizyt w polskich przedsiębiorstwach, które odbyli tej jesieni.

Poza obejrzeniem i analizą organizacji procesów sprzedaży, produkcji i logistyki, studenci byli bardzo zainteresowani polskim rynkiem stolarki otworowej. Wszystkich zaskoczył fakt, że nasz kraj jest światowym liderem eksportu okien i drzwi, pozostawiając w tyle nawet taką potęgę, jak Chiny. Ogromne wrażenie zrobiła również organizacja naszej logistyki, nie tylko w polskim oddziale, ale też na poziomie międzynarodowym.

Wizyta w MACO Polska była inspirującym doświadczeniem, które doskonale wpisuje się w nasze dydaktyczne cele i umożliwia zrozumienie praktycznej implementacji teoretycznych koncepcji w dziedzinie sprzedaży i marketingu – tak odwiedziny swoich studentów w gliwickim MACO podsumował Piotr Kwiatek, profesor Uniwersytetu Nauk Stosowanych z austriackiego Steyr.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaawansowanych procesów produkcyjnych i magazynowych oraz zaangażowania firmy w rozwój innowacyjnych produktów, ale także innowacyjnego podejścia do rynku i wchodzenia z nowymi produktami w nowe segmenty klientów – dodaje Piotr Kwiatek.

Ostatni raz MACO Polska gościła studentów kilka lat temu, jeszcze przed okresem pandemii Covid-19. Firma ma nadzieję, że ta wizyta na nowo rozpocznie okres wizyt grup młodych ludzi, którzy nie tylko z uwagi na swoje zainteresowania mogą być ciekawi funkcjonowania MACO Polska, ale być może w przyszłości zasilą szeregi pracowników firmy.

MACO POLSKA Sp. z o.o.
44-109, Gliwice
ul. Gutenberga 18
tel.: +48 32 3012330
fax.: +48 32 3012332
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama