Reklama
Wyświetlenia 4384
27 października 2023

Ile kosztuje inteligentny dom? Sprawdź, co wpływa na cenę Smart Home

inteligentna technologia innowacji
fot. SIEGENIA | Ile kosztuje inteligentny dom? Sprawdź, co wpływa na cenę Smart Home

Inteligentne rozwiązania coraz częściej goszczą w naszych domach. Niektórzy użytkownicy decydują się jedynie na częściową automatyzację określonych czynności, inni natomiast wykorzystują nowoczesną technologię wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe.

Zdalne sterowanie drzwiami, oknami czy roletami znacznie podnosi komfort, a wykorzystanie cyfrowych systemów kontroli dostępu znacznie poprawia bezpieczeństwo mieszkańców, a wszystko to może odbywać się z poziomu smartfona! Ile kosztuje instalacja inteligentnego domu i co wpływa na tę cenę?

Od czego zależy cena inteligentnego domu?

Zanim zaczniemy omawiać kwestię wyceny, wyjaśnijmy pokrótce, czym jest dom inteligentny. W Smart Home wykorzystuje się cyfrowe systemy przeznaczone do zdalnego sterowania różnymi urządzeniami. Technologia Smart Home obejmuje liczne rozwiązania takie jak:

  • inteligentne systemy kontroli dostępu,
  • cyfrowe klucze ze zdalną obsługą,
  • zdalne sterowanie i monitoring.

To, ile kosztuje inteligentny dom, jest zależne od rodzaju, ilości oraz stopnia zaawansowania zastosowanych technologii. Przystosowanie wybranych rozwiązań jest uzależnione od preferencji użytkownika i może zostać spersonalizowane w zależności od potrzeb. Dedykowane moduły umożliwiają łączenie urządzeń i systemów różnych dostawców oraz rozbudowę systemu. Jakie rozwiązania mają wpływ na cenę Smart Home?

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
46-203, Kluczbork
ul. Ossowskiego 64
tel.: 077 4477700
fax.: 077 4477720