Reklama
Wyświetlenia 3553
26 października 2023

PAGEN w 6 miastach Polski doradzał w sprawie dofinansowań na termomodernizację

Okna ,
Targi PAGEN Krakow media 5
fot. PAGEN | PAGEN w 6 miastach Polski doradzał w sprawie dofinansowań na termomodernizację

Jaworzno, Żory, Gliwice, Bielsko-Biała, Rzeszów i Kraków – to właśnie w tych miastach podczas regionalnych targów budowlanych firma PAGEN prowadziła bezpłatne konsultacje dot. dofinansowań termomodernizacji budynków w ramach programu „Czyste Powietrze”. Mieszkańcy tych 6 miast, odwiedzając stoiska firmy PAGEN, mogli przygotować wniosek o dofinansowanie we współpracy z ekspertem i poznać ofertę producenta. Podobne konsultacje firma prowadzi także w swoich salonach sprzedaży.

Rok 2023, będący dla małopolskiego producenta rokiem jubileuszowym, należy do wyjątkowo intensywnych. Firma rozpoczęła go od targów w Las Vegas, a w przededniu targów Made Expo w Mediolanie kończy road show po największych targach budowlanych w regionie. Producent, promując swoją ofertę, postawił na doradztwo dot. dofinansowań termomodernizacji budynków mieszkalnych w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Targi PAGEN Krakow media 4

PAGEN w 6 miastach Polski doradzał w sprawie dofinansowań na termomodernizację

Według założeń programu z dotacji mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, uzyskując dofinansowanie m.in. na zakup i montaż okien, drzwi i bramy garażowej. Wysokość takiej dotacji zależy od poziomu dochodów i może osiągać wartość 40%, 70%, a nawet 100% kosztów kwalifikowanych. Wszystkie formalności związane z przygotowaniem wniosku i rozliczeniem dotacji firma PAGEN bierze na siebie, zapewniając profesjonalne doradztwo eksperta ds. dofinansowań termomodernizacyjnych – także w wariancie prefinansowania.

Składając wniosek o dofinansowanie zakupu produktów firmy PAGEN, możemy uwzględnić w nim także demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe oraz zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda albo gruntowej pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i CWU, demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania lub CWU (w tym kolektorów słonecznych), zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz dokumentację dotyczącą powyższego zakresu – tłumaczy Mateusz Fortuna, doradca ds. dofinansowań termomodernizacyjnych firmy PAGEN.

Polacy coraz chętniej decydują się na wymianę okien, drzwi, bram garażowych czy też wykonanie izolacji zewnętrznych ścian budynku w ramach Programu Czyste Powietrze, a perspektywa znacznych oszczędności staje się główną motywacją do przeprowadzenia termomodernizacji. Kwestia złożenia wniosku o dofinansowanie i skompletowania niezbędnej dokumentacji bywa jednak często kłopotliwa, zwłaszcza dla seniorów. Nasza obecność na targach budowlanych i bezpłatne konsultacje w salonach sprzedaży są formą pokonywania barier i wsparcia procesu zakupu energooszczędnej stolarki w ramach dofinansowania – mówi Jacek Wach, Dyrektor ds. Marketingu w PAGEN.

Punkty konsultacyjne firmy PAGEN zlokalizowano na targach budowlanych w Jaworznie w dniach 15-16 kwietnia 2023, żorskich targach EKO-STREFA 2023 w dniu 29 kwietnia 2023, 18 edycji targów EXPOBUD w Gliwicach w dniach 9-10 września 2023, targach EXPO DOM w Rzeszowie w dniach 16-17 września 2023, targach budownictwa w Bielsku-Białej w dniach 22-24 września 2023 oraz Międzynarodowych Targach Budownictwa, Nieruchomości i Aranżacji InterDOM w Krakowie w dniach 21-22 października 2023. PAGEN prowadzi bezpłatne konsultacje dot. Programu „Czyste Powietrze” także w swoich salonach sprzedaży, które lokalizacje można sprawdzić na: pagen.pl/pl/gdzie-kupic.

PAGEN SP. Z O.O.
32-864, Gnojnik
Gnojnik 699
tel.: +48 14 68 69 919
fax.: +48 14 63 93 116
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama