Reklama
Wyświetlenia 3644
26 października 2023

Okucia do szkła – elegancja i solidność

okucia nowe
fot. WALA | Okucia do szkła – elegancja i solidność

Szkło w architekturze i szklane elementy wnętrz to trendy, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Szkło, dzięki swojej uniwersalności i elegancji, znajduje swoje zastosowanie w drzwiach, ściankach działowych, elewacjach, podłogach, windach, a nawet w projektach mebli. Uważane za piękny materiał ze względu na swoją nieuchwytność, co dodaje mu wyjątkowego uroku i wydaje się niemalże magiczne.

Oprócz drzwi ze szkła kluczowym elementem są odpowiednie okucia, które nie tylko muszą być funkcjonalne, ale także pięknie komponować się z całym wystrojem. Firma WALA oferuje bogaty wybór zawiasów, klamek, zaczepów, zamków i uchwytów do tafli szklanych. Co istotne, istnieje możliwość zamówienia wszystkich tych elementów w jednym wspólnym kolorze, co pozwala na stworzenie spójnej i estetycznej aranżacji.

Zawiasy do szklanych drzwi

Zawiasy do szkła odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu ciężkich, hartowanych tafli szklanych, dlatego istotna jest precyzja w ich projektowaniu i wykonaniu. Muszą być zarówno wytrzymałe, jak i subtelne oraz eleganckie, by pasowały do pomieszczenia.

Zawiasy do szkla WTA RAL9005

Zawiasy do szkła WTA RAL9005

Tutaj do wyboru są dwa rodzaje zawiasów do szkła, które działają na tych samych mechanizmach, różnią się jedynie wizualnie, ze względu na kształt maskownicy:

Zawiasy oferowane przez firmę posiadają 12 klasę użyteczności, co potwierdza ich niezawodność i trwałość. Dodatkowo są one dostosowane do tafli szkła o grubości od 8 do 12 mm, co sprawia, że są uniwersalnym rozwiązaniem do różnych projektów i zastosowań w dziedzinie stolarki szklanej.

Zawiasy do szkla WTB C 35 Anoda czarna F40

Zawiasy do szkła WTB C-35 Anoda czarna F40

Czarne zawiasy do szkła to idealny wybór do loftowych i przestronnych wnętrz. Szczególną uwagę przykuwa Anoda czarna ze szlifem F40. Elegancki wygląd i kontrast czarnego matowego zawiasu z rysą na tle połysku gładkiego szkła, nadaje aranżacji nowoczesny charakter, jednocześnie podkreślając otwartą przestrzeń, która jest charakterystyczna dla tego stylu.

Klamki magnetyczne do drzwi ze szkła

Do otwierania wymarzonych szklanych drzwi stosować można zarówno klamki magnetyczne, jak i uchwyty. W ofercie dostępne są klamki magnetyczne z przeznaczeniem do drzwi ze szkła hartowanego. Zależnie od konstrukcji drzwi, do wyboru klamki i zaczepy dla połączeń tafla-tafla lub tafla-ościeżnica.

Klamka magnetyczna H5S26

Klamka magnetyczna H5S26

  • Klamka H4 o prostej rękojeści – ponadczasowa i klasyczna;
  • Klamka H5 posiada rękojeść z okienkiem – designerska, lecz nadal elegancka i gustowna;
  • Klamka z blokadą B1 do WC stworzona specjalnie do toalet – posiada zabezpieczenie pozwalające otworzyć drzwi z zewnątrz.
Klamka magnetyczna z blokada B1 H4S36 RAL9005

Klamka magnetyczna z blokadą B1 H4S36 RAL9005

Unikalny styl z uchwytami do szkła

Szukając innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań warto sprawdzić ofertę uchwytów do drzwi. Prawie wszystkie uchwyty, mogą być bezproblemowo zamontowane na tafli szklanej, dzięki zastosowaniu odpowiednich zestawów mocowań. Szkło – tafla, jednostronny lub dwustronny.

Szklo we wnetrzach WALA biurowiec

Szkło we wnętrzach WALA biurowiec

Dostępny wybór różnych kształtów profili, nóżek i ich długości, a także możliwość lakierowania, czy uszlachetniania drewnianą tralką sprawiają, że na pewno każdy znajdzie odpowiedni pochwyt do swoich szklanych drzwi. Dla poszukujących nieszablonowych rozwiązań ciekawy może być uchwyt GPV, który wykonany jest w całości z tafli szklanej i wzbogacony o stal nierdzewną 304 lub 316. Choć w całości szklany, to nie mniej funkcjonalny! Istnieje możliwość montażu w nim także systemów kontroli dostępu oraz podświetleń LED – jednak tylko w określonych miejscach.

Okucia do szkła – dodatkowe wyposażenie

Okucia do szkła, choć pięknie wyglądające muszą być przede wszystkim funkcjonalne. W ofercie firmy WALA znajduje się stoper do drzwi, stanowiący skuteczną ochronę przed uszkodzeniem tafli szklanej. Ten niewielki, elegancki element wykonany z wytrzymałej stali nierdzewnej oraz gumy odpornej na promieniowanie UV, montowany jest w podłodze. Gumowe pierścienie amortyzują siłę otwarcia drzwi i zapobiegają stłuczeniu tafli szklanej o ścianę. Dzięki swojemu dyskretnemu designowi doskonale komponuje się z otoczeniem, a jednocześnie chroni przed uszkodzeniem drzwi podczas przeciągu, czy zbyt gwałtownego otwierania.

Stoper do drzwi WST04 Czarna struktura

Stoper do drzwi WST04

Uzupełnieniem dla okuć do tafli szklanej jest zamek do drzwi ze szkła, którego działanie opiera się na sprawdzonym, klasycznym systemie, pozwalając na dwustronne lub jednostronne otwieranie za pomocą standardowego klucza.

zamek do drzwi ze szkla

Zamek do drzwi ze szkła

Zamek montować można klasycznie – w poziomie tuż pod klamką magnetyczną (tafla-tafla lub tafla-ościeżnica), a także pionowo na dolnej części drzwi pod uchwytem. W tej drugiej opcji mechanizm ryglujący wskakuje w zaczep posadzkowy przeciwkurzowy. Dzięki temu rozwiązaniu można cieszyć się większym spokojem w kwestii ochrony pomieszczeń, nie rezygnując z przyjemności posiadania dużych przeszkleń w domu, czy biurze.

Nowy wymiar wnętrz

Szkło jest obecne w architekturze i wystroju wnętrz od dłuższego czasu i wcale nie traci na popularności. Elementy ze szkła, takie jak drzwi, ścianki działowe, podłogi, windy i meble, stanowią nieodłączny element współczesnych projektów, nadając im nieszablonowego wyglądu. Przestronność – tak istotna w dzisiejszych wnętrzach, wzbogacona o szkło cechuje się elegancją oraz ponadczasowym charakterem. Nawet małe pomieszczenie, może stać się jasne i optycznie większe, gdy zastosuje się odpowiednie przeszklenia.

WALA uchwyty do dzwi szklanych modulowe wnetrze

Uchwyty WALA do drzwi szklanych / modułowe wnętrze

W projektach architektonicznych liczy się także nieszablonowy design, który można osiągnąć poprzez rozsądnie wybrane okucia. Firma WALA oferuje w tym względzie zgodność z najwyższymi standardami jakości, precyzyjne wykonanie oraz funkcjonalność. Wyjątkowy, a zarazem wszechstronny wygląd okuć spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, a także idealnie wpasuje się zarówno w klasycznie wyglądające wnętrza, jak i w nowoczesno-minimalistyczne przestrzenie.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
WALA Sp. z o.o.
43-365, Wilkowice
ul. Parkowa 16
tel.: 033 8272390
fax.: 033 8272391
Reklama