Reklama
Wyświetlenia 3591
26 października 2023

Nawet 100% dofinansowania na wymianę okien

Okna ,
Framex Dofinansowanie 1
fot. FRAMEX | Nawet 100% dofinansowania na wymianę okien

Stare i nieprawidłowo zamontowane okna w domu są jedną z głównych przyczyn utraty ciepła. Ma to bezpośredni wpływ na wysokość rachunków za ogrzewanie, a co za tym idzie – na domowy budżet.

Rosnące w ostatnim czasie ceny energii sprawiły, że wiele osób na poważnie zainteresowało się termomodernizacją swojej nieruchomości. Dofinansowanie uzyskane z programu rządowego „Czyste Powietrze” pozwala uzyskać aż 135 000 zł dofinansowania na termomodernizację budynku – w tym na wymianę okien. 1 stycznia 2023 program „Czyste Powietrze” znacznie podniósł progi dochodowe, ułatwił procedury rozliczeniowe oraz podniósł wartość finansowania. Dzięki temu jeszcze więcej ludzi może wymienić swoje stare okna na energooszczędne okna, takie jak np. Perllo (Uw = 0,75 W/m²K) marki FRAMEX.

Program „Czyste Powietrze” ma na celu wsparcie procesu termomodernizacji i zwiększenie efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dofinansowanie może zostać wykorzystane na zakup i montaż okien i drzwi (o określonym poziomie izolacji cieplnej). Dofinansowanie jest możliwe do uzyskania, jeżeli pozostałe etapy termomodernizacji finansuje się samodzielnie lub inwestycję pokrywa się kredytem. W zależności od wysokości rocznych dochodów gospodarstwa domowego program zakłada 3 poziomy finansowania: podstawowy – do 66 000 zł, podwyższony z prefinansowaniem – do 99 000 zł, najwyższy z prefinansowaniem – do 135 000 zł.

Chcąc pozyskać dofinansowanie na wymianę starej stolarki okiennej na nową, trzeba zwrócić uwagę na parametry cieplne wybranych okien. Okna podlegające dofinansowaniu muszą spełniać surowe normy w zakresie współczynnika przenikania ciepła. Regulamin programu określa, że okna objęte finansowaniem muszą cechować się przenikalnością cieplną nie większą niż 0,9 W/m²K. Wartość ta musi być potwierdzona deklaracjami producenta, dlatego warto postawić na sprawdzonego dostawcę stolarki.

Firma Framex, prężnie rozwijający się producent stolarki okiennej na Pomorzu Zachodnim, w 2021 roku obchodziła jubileusz 30-lecia. Z tej okazji na rynek został wypuszczony innowacyjny produkt: jubileuszowe okna Perllo.

Perllo przenoszą jakość stolarki okiennej na nowy poziom. Łączą rozwiązania uznawane dotychczas za „premium”, będąc jednocześnie dostępne dla każdego. Profil o szerokości 82 mm z dodatkową uszczelką i 6-komorowy profil z najwyższej jakości PCW sprawiają, że okna Perllo cechują się współczynnikiem przenikalności cieplnej na poziomie Uw = 0,75 W/m²K. Dzięki osiągnięciu tak rewelacyjnego wyniku podlegają one dofinansowaniu w ramach programu „Czyste Powietrze” i spełniają normy aktualnie obowiązujących Warunków Technicznych – tłumaczą eksperci marki FRAMEX.

FRAMEX sp. z o.o. sp. komandytowa
73-108, Morzyczyn
ul. Szczecińska 2
tel.: +48 91 561 01 23
Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Polski, Angielski
Tomasz Pępek
+48 507 029 852
Polski, Angielski
Reklama