Reklama
Wyświetlenia 3988
26 października 2023

Ile kosztuje montaż okien?

Ile kosztuje montaz okien
fot. AM OKNA | Ile kosztuje montaż okien?

Ile kosztuje okno z montażem? Jakie czynniki wpływają na koszt nowych okien i ich profesjonalnego montażu? W artykule przygotowanym przez ekspertów AM OKNA znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Dowiesz się także, ile możesz zaoszczędzić dzięki nowym, energooszczędnym oknom i jakie przeszklenia okienne są dostępne.

Warto: wymień okna i oszczędzaj energię

Chcesz obniżyć koszty ogrzewania? Warto podjąć decyzję o wymianie okien. Jeśli stare okna nie są już szczelne, oznacza to, że nie zapewniają wystarczającej ochrony przed utratą ciepła. Należy podkreślić, że stare okna mają stosunkowo wysokie współczynniki U w porównaniu z nowoczesnymi systemami okiennymi – prawo wymaga, aby dla nowych okien współczynnik U wynosił maksymalnie 0,9 (W/m²K).

Ile możesz zaoszczędzić dzięki nowym oknom?

Dobre lub bardzo dobre właściwości termoizolacyjne to najważniejszy argument przemawiający za montażem nowych okien. Statystycznie rzecz biorąc inwestycja w nowe okna z podwójnymi szybami w domu jednorodzinnym zwraca się po około 15 latach. Jeśli założymy, że żywotność nowych okien wynosi 25 lat, to można nie tylko zaoszczędzić na kosztach energii przez kolejne 10 lat, ale także zmniejszyć emisję CO2.

Ile trwa montaż okien?

Montaż okna w przypadku okna standardowego trwa zwykle od 2 do 4 godzin. Montaż okna sięgającego od podłogi do sufitu lub okna panoramicznego może zająć więcej czasu. Czasami trzeba wykonać dodatkowe prace, co sprawia, że montaż okna staje się jeszcze bardziej czasochłonny.

Jakie dodatkowe prace mogą być wymagane przy montażu okna?

Przed montażem nowych okien należy usunąć stare okna. Inne prace dodatkowe obejmują: uszczelnienie przeciwpyłowe pomieszczenia oraz montaż parapetów. Wykończenie ścian też jest kwestią sporną. Każda dodatkowa praca generuje dodatkowe koszty.

Ile kosztuje okno z roletami i montażem?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć ogólnie. Koszty zależą nie tylko od okna, ale także od projektu pożądanej rolety. Na koszt montażu duży wpływ ma także liczba okien i ich wielkość.

Ile zaoszczędzisz, instalując okna samodzielnie?

Z reguły koszty montażu nowych okien wynoszą około 30-40% całkowitej ceny okna. Nic dziwnego, że wielu konstruktorów rozważa samodzielne zainstalowanie go. Ważne: aby nowe okna skutecznie chroniły przed utratą ciepła w budynku, należy je prawidłowo zamontować, dlatego warto zlecić to doświadczonym profesjonalistom.

Czy warto inwestować w profesjonalne okna?

Wielu budowniczych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, planuje samodzielny montaż okien. Jeśli jednak chcesz uniknąć poważnych usterek, warto zlecić to kompetentnemu fachowcowi, który zrobi to za Ciebie. Nieprawidłowo zamontowane okna mogą prowadzić do strat energii w budynku, co nie tylko zwiększa koszty ogrzewania, ale może również z czasem spowodować np. powstawanie pleśni. Doświadczeni rzemieślnicy są w stanie profesjonalnie zamontować nowe okna, które dzięki temu są stabilne, trwałe i posiadają dobre właściwości izolacyjne. Ważne: wielu sprzedawców stolarki oferuje swoim klientom także utylizację starych okien.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski