Reklama
Wyświetlenia 3675
20 października 2023

Współpraca FAKRO z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

Współpraca FAKRO z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu
fot. FAKRO | Współpraca FAKRO z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu

FAKRO nawiązało współpracę z Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Porozumienie obejmuje współpracę w zakresie podnoszenia i uzyskiwania kwalifikacji zawodowych. Podczas oficjalnego spotkania dokument podpisali Ryszard Florek, Prezes FAKRO oraz Tadeusz Szewczyk, Prezes Izby.

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu jest organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą rzemieślników i przedsiębiorców z województwa małopolskiego. Jednym z jej głównych zadań jest przeprowadzanie egzaminów kwalifikacyjnych na tytuły czeladnika i mistrza w zawodzie. Izba jest członkiem Związku Rzemiosła Polskiego.

Dobre relacje ze stowarzyszeniami branżowymi to jeden z elementów budujących markę FAKRO. Jako praktycy zauważamy dużą potrzebę wspierania kształcenia zawodowego. Rynek potrzebuje wyspecjalizowanych, młodych fachowców, m.in. monterów stolarki. Przygotowanie ich do wejścia na rynek pracy musi łączyć się z praktyczną nauką zawodu – komentuje Paweł Kołbon, Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

W spotkaniu uczestniczyli także Beata Rzepiela, Dyrektor Biura Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Bogumiła Kołbon, Główny Specjalista ds. Kwalifikacji Zawodowych oraz  Paweł Kołbon, Kierownik Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami FAKRO.

Oficjalne podpisanie umowy odbyło się 10 października br. w siedzibie FAKRO w Nowym Sączu

Redaktor:

FAKRO Sp. z o.o.
33-300, Nowy Sącz
ul. Węgierska 144a
tel.: 018 444-0-400
fax.: 018 444-03-33