Reklama
Wyświetlenia 3868
20 października 2023

Czym jest dom inteligentny i jakie ma zalety?

Czym jest dom inteligentny i jakie ma zalety?
fot. SIEGENIA | Czym jest dom inteligentny i jakie ma zalety?

„Inteligentny dom” i „Smart Home” to frazy odmieniane przez wszystkie przypadki. Kontrola oświetlenia, ogrzewania, systemów bezpieczeństwa, klimatyzacji czy nawiewników odbywa się poprzez zintegrowane w sieci urządzenia. Jakie są zalety tego typu rozwiązania? Poznaj największe plusy domów inteligentnych!

Inteligentny dom – co to jest?

Mianem technologii Smart Home – inaczej inteligentnego domu – określamy system zintegrowanych urządzeń elektronicznych i sieci komunikacyjnej, które umożliwiają zarządzanie różnymi aspektami domu przez zdalne sterowanie lub zaawansowane funkcje automatyczne. Najważniejsze korzyści, jakie daje zastosowanie zaawansowanych technologii Smart Home, to zwiększenie komfortu, wygoda, bezpieczeństwo oraz efektywność energetyczna.

Jak działa inteligentny dom?

Inteligentny dom – co to za technologia i na czym się opiera? „Mózgiem” systemu jest zazwyczaj centrala, do której przekazywany jest sygnał (przewodowo lub bezprzewodowo) z różnych odbiorników i czujników w domu i ogrodzie. Centrala analizuje otrzymane sygnały pod kątem zaprogramowanych zadań i funkcji, a następnie przekazuje komunikaty zwrotne lub polecenia do konkretnych odbiorników. Elementy smart home to m.in...

» Zapoznaj się z pełną treścią artykułu na: siegenia.com/pl/company/news-archiv/346172

image source: https://tech4gods.com

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
SIEGENIA-AUBI Sp. z o.o.
46-203, Kluczbork
ul. Ossowskiego 64
tel.: 077 4477700
fax.: 077 4477720