Reklama
Wyświetlenia 3729
17 października 2023

Ciepłe profile podokienne Metal-Plast

Ciepłe profile podokienne Metal-Plast
fot. Metal-Plast | Ciepłe profile podokienne Metal-Plast

Profili podokiennych Metal-Plast nie trzeba nikomu przedstawiać. Udoskonalane z każdą kolejną generacją rozwiązanie stanowi gwarancję bezpiecznego transportu okien oraz ich komfortowego montażu. Tym, co najbardziej cenią sobie inwestorzy w profilach, jest ich wpływ na zmniejszenie strat ciepła, a co za tym idzie – niższe rachunki za energię. Teraz Metal-Plast podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej.

Aktualnie na rynku dostępne są już profile podokienne Metal-Plast 5 generacji, a jeszcze w tym roku możemy liczyć na 6 generację. Każda kolejna seria tych produktów podwyższa standardy zarówno w zakresie montażu okien, jak i własności termoizolacyjnych. Czy zatem istnieje jeszcze przestrzeń do ulepszeń? Nowe profile z dodatkowym wypełnieniem komór pianką PU dają pozytywną odpowiedź na to pytanie.

Przypomnijmy, że profile 5 generacji, takie jak SA5, wytrzymują nacisk około 4 ton na 1 metr bieżący listwy oraz zapewniają współczynnik przenikania ciepła na wysokim poziomie U=1,06 W/(m²K). Co w takim razie zyskujemy decydując się na profile z dodatkowym wypełnieniem pianą PU?

Firma Metal-Plast może oferować profile z dodatkowym wypełnieniem pianką poliuretanową – PU. Wprowadzenie takiego rozwiązania poprawiło znacząco parametr izolacyjności profili podokiennych. Wspomniany wcześniej profil SA5 z dodatkowym wypełnieniem pianką PU 2 komór osiągnął przepuszczalność termiczną na poziomie U = 0,94  W/(m²K), a w wariancie z 3 wypełnionymi komorami profili współczynnik termoizolacji dochodzi do poziomu poniżej 0,9 W/(m²K).

W czym tkwi sekret?

Dodatkowe wypełnienie profili SA5 2PU oraz SA5 3PU zostało wykonane z piany poliuretanowej (współczynnik lambda piany wynosi λ=0,022 – 0,023 W/m·K). Materiał ten należy do najskuteczniejszych, jeśli chodzi o termoizolację oraz niską palność. Zgodnie z normą ISO 4590:2016 stosowana w profilach pianka posiada w swojej strukturze od ponad 20% do 80% pęcherzyków zamkniętych – komórek gazowych (klasa CCC2), co stawia ten materiał w czołówce w swojej klasie.

Parametry, takie jak współczynnik przenikania ciepła U, przekładają się wprost na znaczące obniżenie rachunków za ogrzewanie. Jeśli do tego dodamy brak strat ciepła, trwałą izolację oraz pewność, że przestrzeń podokienna będzie szczelna bez względu na rodzaj zamontowanego parapetu, to otrzymujemy pełny obraz korzyści, jakie dla inwestorów oferują nowe profile z dodatkowym wypełnieniem PU.

Produkty, takie jak profile podokienne Metal-Plast 5 generacji z dodatkowym wypełnieniem pianką PU, wpisują się doskonale w trendy związane z energooszczędnym budownictwem, które jest najlepszą odpowiedzią na rosnące koszty energii. To także skuteczna odpowiedź na niepokojące zmiany klimatu i dowód, że nawet najmniejsze decyzje mogą mieć znaczący  wpływ na całą planetę.

Redaktor:

Katarzyna Rutkowska
+48 533 012 058
Angielski
METAL-PLAST sp. z o.o.
58-160, Świebodzice
Ciernie 157 B
tel.: +48 74 666 58 00
Reklama